DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE

DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE

Dodaj do ulubionych

DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współczesna gospodarka cechuje się dużym dynamizmem i różnorodnością, dlatego też niezwykle ważne jest kształcenie specjalistów, którzy doskonale orientowaliby się w specyfice rynków finansowych i posiadali wiedzę umożliwiającą podejmowanie nawet najbardziej skomplikowanych decyzji inwestycyjnych. Naprzeciw tego typu potrzebom wychodzą uczelnie z każdego zakątka kraju, które w swojej ofercie posiadają studia związane z finansami, zarządzaniem i rachunkowością. Jednak często nie spełniają one oczekiwań tych studentów, którzy chcieliby rozwijać swoje kompetencje praktyczne i zawodowe.
Dlatego też powstał niezwykle innowacyjny i w pełni dopasowany do tendencji panujących na polskim i międzynarodowym rynku pracy kierunek, doradztwo inwestycyjno-gospodarcze. Nowatorski program studiów umożliwia studentom połączenie nauki z odbywaniem płatnego stażu, podczas którego zdobywają dodatkowe doświadczenie i zwiększają swoje szansę na znalezienie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy. Jeżeli więc zależy Ci na połączeniu studiów z pracą oraz uzyskaniu przyszłościowego wykształcenia to studia te będą dla ciebie najlepszym z możliwych wyborów!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze?
Jako student tego niezwykle nowatorskiego i interdyscyplinarnego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W trakcie kursu ugruntujesz swoją wiedzę i wzbogacisz ją o zupełnie nowe, istotne elementy z zakresu różnorodnych dyscyplin. Przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swoich kompetencji z obszaru ekonomii, finansów i rachunkowości. Ponadto, dowiesz się więcej na temat prawa gospodarczego i podatkowego oraz nauczysz się stosować jego regulacje w swoim życiu zawodowym.
Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, między innymi analizy rynków i sprawozdań finansowych, oceny efektywności inwestycji czy sporządzania rekomendacji inwestycyjnych. Ponadto, w ofercie kształcenia przewidziano kilkumiesięczny płatny staż zawodowy, dzięki któremu dogłębnie poznasz specyfikę branży finansowej i zyskasz niezmiernie ważne kwalifikacje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej przyszłej karierze.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze zyskasz nie tylko gruntowną i wszechstronną wiedzę teoretyczną z zakresu finansów i rachunkowości, ale także cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Połączenie tych dwóch czynników sprawi, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę, w pełni dopasowaną do zdobytego przez ciebie doświadczenia.
Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w branży finansowej, między innymi, jako: doradca inwestycyjny, analityk finansowy czy księgowy. Ponadto, możesz znaleźć zatrudnienie w bankach, biurach maklerskich, czy na giełdzie. Równie ciekawą i perspektywiczną opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami konsultingowymi i doradczymi lub działami analiz inwestycyjno-gospodarczych.
Co więcej, znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego wyjątkowego i niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz musiał zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, matematyki, geografii, historii lub WOS-u.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku doradztwo inwestycyjno - gospodarcze

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE:

   • wiedza z zakresu ekonomii i makroekonomii
   • wiedza matematyczna
   • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • znajomość międzynarodowych rynków finansowych
   • umiejętność analizy sprawozdań finansowych
   • umiejętność oceny efektywności inwestycji
   • kompetencje praktyczne

   Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek doradztwo inwestycyjno-gospodarcze jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół tematów związanych z naukami ekonomicznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze zdobędziesz wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz dowiesz się więcej na temat finansów i współczesnej gospodarki. Ponadto będziesz miał okazję poznać specyfikę międzynarodowych rynków finansowych oraz uzyskać wiedzę z zakresu funkcjonowania giełdy. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących i rozwijających przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Ich dokładną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać zaawansowanych analiz finansowych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Ponadto dowiesz się w jaki sposób tworzyć raporty finansowe. Dodatkowo będziesz zobowiązany do zrealizowania stażu i praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE:

   • banki
   • firmy doradcze
   • domy maklerskie
   • doradca inwestycyjny
   • analityk finansowy
   • księgowy
   • giełda

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO INWESTYCYJNO - GOSPODARCZE

   Komentarze (0)