Ekonofizyka studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku Ekonofizyka!

Czym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie analizy statystycznej oraz zaawansowanych technologii informatycznych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ekonofizyka? Te interdyscyplinarne studia pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach polskiej gospodarki. Pracę będziesz mógł podjąć w centralnych instytucjach finansowych, biurach doradztwa finansowego czy jako pracownik giełd wartościowych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc powinieneś bez problemu znaleźć w przyszłości ciekawą pracę w zawodzie. Jeżeli zatem nauki ścisłe to Twoja pasja to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekonofizykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, fizyka, biologia, chemia, informatyka, geografia, język obcy nowożytni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOFIZYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonofizykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wiedzy pozwalającej na korzystanie w teorii i praktyce rynków finansowych z zaawansowanych metod matematycznych stosowanych w ekonomii lub fizyce,
  • korzystania, przy opisie zjawisk społecznoekonomicznych, z metod i modeli charakteryzujących się znacznym stopniem złożoności matematycznej,
  • inżynierii finansowej i zarządzania ryzykiem,
  • programowania i eksploatacji informatycznych systemów projektowania i analizy rynków finansowych, a także wykonywania analiz i prowadzenia zaawansowanych badań nad przebiegiem procesów społeczno - ekonomicznych w sferze realnej gospodarki,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonofizyka

Absolwent kierunku ekonofizyka znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik biura doradztwa finansowego,
  • pracownik centralnej instytucji finansowej,
  • pracownik banku,
  • pracownik biura maklerskiego,
  • pracownik giełdy papierów wartościowych.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOFIZYKA

Komentarze (0)