Dodaj do ulubionych

Ekonofizyka studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz innowacyjnego interdyscyplinarnego kierunku, który łączyłby nauki ścisłe z naukami o marketingu i biznesie? Jeśli jesteś entuzjastą fizyki i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę także w innych dziedzinach to na pewno odnajdziesz się na studiach na kierunku Ekonofizyka!

 

Program studiów i przedmioty

Czym jest Ekonofizyka i czego nauczysz się w ramach studiów na tym kierunku? Ekonofizyka to nauka wykorzystująca metody matematyczne (dotychczas stosowane w fizyce) do badań systemów ekonomicznych. W tej dziedzinie wykorzystywane są najnowsze metody fizyczne do analizy danych finansowych. Na studiach skupisz się na czterech blokach przedmiotowych: fizycznym, ekonomiczno-biznesowym, matematycznym i informatycznym. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie analizy statystycznej oraz zaawansowanych technologii informatycznych.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ekonofizyka? Te interdyscyplinarne studia pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach polskiej gospodarki. Pracę będziesz mógł podjąć w centralnych instytucjach finansowych, biurach doradztwa finansowego czy jako pracownik giełd wartościowych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc powinieneś bez problemu znaleźć w przyszłości ciekawą pracę w zawodzie. Jeżeli zatem nauki ścisłe to Twoja pasja to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ekonofizykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, fizyka, biologia, chemia, informatyka, geografia, język obcy nowożytni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOFIZYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE EKONOFIZYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Fizyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekonofizyka

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonofizykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • wiedzy pozwalającej na korzystanie w teorii i praktyce rynków finansowych z zaawansowanych metod matematycznych stosowanych w ekonomii lub fizyce,
 • korzystania, przy opisie zjawisk społecznoekonomicznych, z metod i modeli charakteryzujących się znacznym stopniem złożoności matematycznej,
 • inżynierii finansowej i zarządzania ryzykiem,
 • programowania i eksploatacji informatycznych systemów projektowania i analizy rynków finansowych, a także wykonywania analiz i prowadzenia zaawansowanych badań nad przebiegiem procesów społeczno - ekonomicznych w sferze realnej gospodarki,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia an kierunku ekonofizyka?

 

1. Typ i tryb studiów

Ekonofizyka należy to studiów ekonomicznych, dlatego też studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie właśnie z tego obszaru tematycznego. Kierunek ten dostępny jest jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą i mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku ekonofizyka oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, matematycznych i fizycznych. Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat gospodarki międzynarodowej i krajowej, a także poszczególnych rynków finansowych. Z drugiej strony, dowiesz się więcej na temat fizyki kwantowej i statystycznej. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • matematyka
 • elementy astronomii i astrofizyki
 • obliczenia numeryczne i symboliczne w fizyce
 • numeryczna analiza danych.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę akademicką, zarówno przez naukowców, jak i praktyków branży ekonomicznej.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku ekonofizyka wykształcisz także wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkich, poznasz nowoczesne narzędzia wykorzystywane przy analizie konkretnych danych gospodarczych i finansowych. Co więcej, będziesz miał możliwość korzystania z zaawansowanych technologi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową.

Dodatkowo, nauczysz się podstaw programowania. Uzyskane umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ekonofizyka można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia magisterskie, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry.

Czas trwania studiów na kierunku ekonofizyka na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonofizyka

Absolwent kierunku ekonofizyka znajdzie zatrudnienie jako:
 • pracownik biura doradztwa finansowego,
 • pracownik centralnej instytucji finansowej,
 • pracownik banku,
 • pracownik biura maklerskiego,
 • pracownik giełdy papierów wartościowych.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOFIZYKA

Komentarze (0)