Administracyjno - ekonomiczny

Administracyjno - ekonomiczny

Kierunek administracyjno – ekonomiczny studia - kierunek studiów

Pierwszym nasuwającym się synonimem słowa "skuteczna" jest niewątpliwie "efektywna". Wbrew pozorom efektywność pracy nie zależy wyłącznie od zaangażowania i umiejętności ludzi, którzy ją wykonują. Kompetencje każdego z członków grupy są niewątpliwie na wagę złota, jednak to nie wystarczy. Bez ustalonej organizacji zadań, hierarchii w grupie oraz odpowiedniej motywacji każdego z jej członków powstaje chaos i dezorganizacja – a w takich warunkach żadna praca nie jest możliwa. Dlatego też na rynku pracy coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie na osoby o wysokich kompetencjach w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi. Czy od zawsze lubiłeś mentorować grupie, do której zostałeś przydzielony w szkole? Nauczyciele często przypisywali ci sukces w kwestii pracy całej grupy?Znajomi powtarzali ci, że twoja charyzma i osobowość sprawiają, że pociągasz za sobą tłumy? Jesteś świetnie zorganizowany i chciałbyś organizować pracę innych ludzi? Jeśli ponadto niestraszne są ci zagadnienia z dziedziny matematyki, ekonomii i prawa, to kierunek Administracyjno – ekonomiczny jest właśnie dla ciebie!

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku administracyjno – ekonomicznym? Przede wszystkim umiejętności pracy w grupie. Posiądziesz kompetencje interpersonalne pozwalające na zbudowanie odpowiednich relacji ze współpracownikami, dowiesz się jak stworzyć atmosferę najbardziej sprzyjającą twórczej pracy oraz zrozumiesz mechanizmy wywierania wpływu na ludzi, unikając niszczącej i tragicznej w skutkach manipulacji. Zrozumiesz najbardziej skomplikowane zawiłości w zakresie współpracy pomiędzy ludźmi a wytwarzanymi przez nich dobrami. Wiedza o społeczeństwie, która również odgrywa dużą rolę w przyszłym zatrudnieniu, nie będzie miała przed tobą żadnych tajemnic. Podstawowe umiejętności matematyczne i z obszaru ekonomii, które także zdobędziesz na tym kierunku, nauczą cię logistycznego planowania działań i organizacji pracy – tego w końcu będą oczekiwać od ciebie twoi podwładni. Jeśli próbujesz pogodzić inne zajęcia ze studiowaniem, kierunek administracyjno – ekonomiczny wychodzi temu na przeciw, będziesz bowiem mógł ubiegać się o zindywidualizowany tok studiów pod czujnym okiem wykwalifikowanych tutorów.

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed tobą po ukończeniu studiów na kierunku administracyjno – ekonomicznym? Zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w sektorze szerokorozumianego zarządzania. W zależności od wybranej specjalności, będziesz mógł kierować pracą nie tylko ludzi, ale także biznesu. Będziesz mieć możliwość zajęcia się logistyką międzynarodową, a nawet wizerunkiem i innowacjami, a także pojawi się możliwość podjęcia pracy w branży uchodzącej za obecnie najbardziej przyszłościową, czyli IT. Możliwości wynikające z różnorodności specjalności zawierających się w sektorze administracyjno – ekonomicznym pozwolą ci na dokonanie najkorzystniejszego wyboru ścieżki swojej dalszej kariery, wszystko zależy od ciebie.

WAŻNE TEMATY

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie Administracyjno – Ekonomiczne na WSKS w Gdyni mogą aplikować absolwenci studiów I stopnia z obszaru nauk społecznych, a także z innych obszarów po uzupełnieniu różnic programowych obejmujących osiem przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACYJNO - EKONOMICZNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek administracyjno – ekonomiczny

Po ukonczeniu studiów będziesz umiał:

  • poruszać się w obszarze podstawowych pojęć matematycznych
  • efektywnie gospodarować zasobami
  • zarządzać i organizować pracę grupom ludzi
  • zarządzać e – administracją i biznesem elektronicznym
  • odnaleźć się w projektowaniu wizerunku mediów społecznościowych
  • sprawnie planować i realizować zadania grupy

Jaka praca, czyli gdzie znajdziesz zatrudnienie?

Jako absolwent kierunku administracyjno – ekonomicznego będzesz mógł pracować w:

  • administracji publicznej
  • korporacjach
  • przedsiębiorstwach
  • branży szerokorozumianej gospodarki

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ADMINISTRACYJNO - EKONOMICZNY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACYJNO - EKONOMICZNY

Komentarze (0)