Bachelor program in management

Bachelor program in management

Dodaj do ulubionych

Bachelor program in management studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Bachelor program in management to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

Bachelor program in management to kierunek studiów realizowany w języku angielskim. Skupiają się na zarządzaniu pod względem rachunkowości i kontrolingu oraz zarządzania kryzysowego. Studenci mają szansę zdobyć wiedzę o międzynarodowych rynkach finansowych, a także nabywają umiejętności odnoszące się do rachunkowości i kontrolingu, sprzyjające podejmowanie najlepszych decyzji finansowych w firmie.

Absolwenci pracują w charakterze międzynarodowych menedżerów, pracowników działu finansowego, przedsiębiorców, konsultantów księgowych i audytorów finansowych, doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie. Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że przebieg rekrutacji uzależniony jest od poziomu kształcenia. Na kandydatów może czekać test z języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR PROGRAM IN MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Bachelor program in management - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bachelor program in management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR PROGRAM IN MANAGEMENT?

   Studia w zakresie Bachelor program in management to kierunek, który umożliwi Ci zdobycie gruntownego wykształcenia w zakresie zarządzania. Studenci mają szansę uczęszczać na najważniejsze przedmioty o charakterze kierunkowych, ogólnym, fakultatywnym i specjalizacyjnym. Zapoznają się z rachunkowością małych firm, rachunkiem kosztów, rachunkowością ubezpieczeń społecznych, rachunkowością komputerową, analizą sprawozdawczości finansowej i wieloma innymi zagadnieniami.

   Będziesz miał/a okazję rozwinąć predyspozycje językowe w zakresie języka angielskiego, a także zdobędziesz potrzebne certyfikaty. Kształcenie ma charakter interdyscyplinarny.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Bachelor program in management możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)
   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   W trakcie kształcenia w zakresie Bachelor program in management studenci uczęszczają na takie zajęcia jak: Microeconomics, Introduction to Entrepreneurship, Introduction to Innovation Management, Financial Accounting, Information Technology Management, Marketing Research, Contemporary Political Systems.

   Studenci zapoznają się z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z zarządzaniem ryzykiem, planowaniem obrony cywilnej w sytuacji zagrożeń, rachunkowością ubezpieczeń społecznych. Uczęszczanie na dane kursy związane jest z realizowaną specjalizacją. Pamiętaj o tym, że zajęcia realizowane są w języku angielskim, dlatego studenci muszą posługiwać się tym językiem w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

    

   3. Gdzie studiować Bachelor Program in Management

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Bachelor Program in Management:

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR PROGRAM IN MANAGEMENT?

   Studia na kierunku Bachelor program in management trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BACHELOR PROGRAM IN MANAGEMENT?

   Miejsce zatrudnienia absolwentów kierunku Bachelor program in management uzależniony jest od realizowanej specjalizacji. Stają się oni specjalistami od zarządzania kryzysowego, ale funkcjonują również jako pracownicy cywilni. Pracują również w charakterze specjalisty ds. rachunkowości zarządczej, specjalisty ds. rachunkowości międzynarodowej, doradcy podatkowego czy biegłego rewidenta.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bachelor program in management:

   • firmy i korporacje wszystkich sektorów gospodarki (stanowiska menedżerów i specjalistów)
   • administracja rządowa i samorządowa (stanowiska kierownicze i specjalistyczne)
   • firmy, które zajmują się doradztwem personalnym
   • działy HR
   • jednostki zajmujące się świadczeniem usług audytu wewnętrznego i kontroli

   Absolwenci mają wiele możliwości rozwoju zawodowego w kraju i za granicą. Wielu z nich decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR PROGRAM IN MANAGEMENT

   Komentarze (0)