Kierunek prawno-menadżerski

Kierunek prawno-menadżerski

Dodaj do ulubionych

Kierunek prawno-menadżerski studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Prawo nigdy nie funkcjonuje w próżni: jaką wartość miałby bowiem zbiór zasad, którego nikt nie stosowałby do pozakodeksowej rzeczywistości? Praktycznie każda dziedzina naszego życia obwarowana jest systemem norm i zakazów. Ze względu na rozległość systemu prawnego istnieje potrzeba kształcenia specjalistów zajmujących się poszczególnymi dziedzinami prawa, takimi jak prawo konstytucyjne, prawo cywilne, karne czy administracyjne. Swoje potrzeby w zakresie obsługi prawnej ma także rynek gospodarczy i finansowy. Zarządzanie przedsiębiorstwem, handel międzynarodowy, zarządzanie zasobami ludzkimi – każda z tych działalności wymaga odpowiedniej wiedzy ekonomiczno-prawnej, by funkcjonować legalnie i sprawnie. Jeśli chciałbyś uzupełnić swoją wiedzę o zagadnienia z pogranicza prawa i ekonomii, zależy Ci na zdobyciu kompetencji menadżerskich, interesuje Cię możliwość zdobycia zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych w pionie finansowym firm i przedsiębiorstw, studia na kierunku prawno-menadżerskim mogą się okazać tym, czego szukasz.

 

Program studiów i przedmioty

Jak będzie przebiegała Twoja edukacja? W toku studiów dowiesz się jak prowadzić przedsiębiorstwo, zarządzać jego finansami, pracownikami, sporządzać poprawne umowy handlowe. Opanujesz podstawy prawa administracyjnego i handlowego, stosowanego w obrocie gospodarczym, prawo konkurencji i prawo rynku kapitałowego. Poznasz sposoby negocjowania, prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, dowiesz się jak chronić własną wartość intelektualną i co zrobić, gdy staniesz przed koniecznością dociekania swoich praw konsumenckich. Poznasz istniejące organizacje pozarządowe w obrocie gospodarczym, instytucje rynku finansowego i prawne aspekty pozyskiwania kredytów oraz innych instrumentów wspierania przedsiębiorców.

 

Praca po studiach

Jakimi drogami zawodowymi będziesz mógł pójść, kończąc studia na kierunku prawno-menadżerskim? Rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów o solidnych kompetencjach menadżerskich, a właśnie takie będą Twoją domeną jako absolwenta kierunku prawno-menadżerskiego. Sprawdzisz się z pewnością jako pracownik instytucji finansowych (bankowych, kapitałowych, ubezpieczeniowych), członek zespołów finansowych działających przy przedsiębiorstwach usługowych, wytwórczych lub budowlanych, jako doradca biznesowy i ekonomiczny lub przedsiębiorca sprawnie prowadzący własną działalność gospodarczą.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KIERUNEK PRAWNO-MENADŻERSKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Kierunek prawno-menadżerski - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kierunek prawno-menadżerski

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek prawno-menadżerski?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • zarządzania finansami firmy i przedsiębiorstwa
   • wpływ czynników prawnych, ekonomicznych i finansowych na kondycję przedsiębiorstwa
   • prowadzenia negocjacji i mediacji
   • rozwiązywania sporów i problemów zawodowych
   • teorii prawa gospodarczego i stosowania go w praktyce
   • sporządzania umów handlowych
   • prawa administracyjnego
   • prawa handlowego
   • prawa konkurencji
   • ochrony własności intelektualnej
   • ochrony praw konsumenta
   • struktury i sposobów funkcjonowania organizacji i instytucji rynku finansowego
   • zarządzania projektami i zespołami projektowymi

   Jak wyglądają studia na kierunku prawno-menedżerskim?

   Kierunek prawno-menedżerski można zrealizować zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów. Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Natomiast studia zaoczne mają tryb weekendowy.

   Program nauczania na kierunku prawno-menedżerskim oscyluje wokół kwestii związanych z naukami prawnymi, ekonomicznymi, społecznymi i finansowymi, dzięki czemu studenci mają okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe. W trakcie licznych zajęć i wykładów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat prawa finansowego i handlowego, opodatkowania działalności gospodarczej, czy gospodarowania zasobami finansowymi przedsiębiorstw. Ponadto, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne związane z zarządzaniem biznesem i potencjałem pracowniczym oraz zastosowaniem regulacji prawnych w codziennym życiu zawodowym. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

   Ile trwają studia?

   W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku prawno-menedżerskiego w ramach studiów drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawno-menadżerskim?

   Absolwent kierunku prawno-menadżerskiego znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • instytucjach finansowych (bankowych, ubezpieczeniowych, kapitałowych)
   • członek zespołów pionów finansowych działających w strukturach firm i przedsiębiorstw
   • doradca biznesowy i ekonomiczny
   • doradca podatkowy
   • konsultant zamówień publicznych
   • rewident
   • audytor
   • przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KIERUNEK PRAWNO-MENADŻERSKI

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KIERUNEK PRAWNO-MENADŻERSKI

   Komentarze (0)