European business administration

European business administration

Dodaj do ulubionych

EUROPEAN BUSINESS ADMINISTRATION studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie wciąż można zaobserwować tendencję do internacjonalizowania się gospodarek. Teraz każda firma, działająca na rynku lokalnym, musi liczyć się z tym, że staje się częścią międzynarodowej areny przedsiębiorczej. Jednak na rynku pracy wciąż potrzeba specjalistów, którzy dzięki swoim kwalifikacjom i kompetencjom będą w stanie taką firmę wypromować i przede wszystkim zarządzać nią. W przypadku takich działań żaden ruch nie może być przypadkowy, tylko musi on wynikać z rzetelnego wykształcenia, które laika uczyni godnym zaufania profesjonalistą. Uczelnie wciąż oferują coraz to ciekawsze kierunki z zakresu zarządzania i administracji, a jednym z nich jest european business administration. Studia te mają wyjątkowo interesujący profil dla osób, które w przyszłości swoją karierę chciałby rozwijać na arenie międzynarodowego zarządzania. Jeżeli interesujesz się polityką i socjologią, a dodatkowo przedmioty ścisłe nie stanowią dla Ciebie żadnego wyzwania, to te studia są najprawdopodobniej dla ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie trwania sześciu semestrów studiów licencjackich studenci będą mieli szansę, by zgłębić tajniki biznesu, zarządzania i administracji. Plan nauki jest przemyślany tak, by wiedza teoretyczna stanowiła stabilne podłoże dla rozwijania wyjątkowo ważnych umiejętności praktycznych, świadczących o ustabilizowanych kompetencjach zawodowych. Naczelnym celem studiów na kierunku european business administration jest wykształcenie takich zdolności, które dadzą możliwość sprawnego poruszania się na nie tylko lokalnej, czy krajowej, ale przede wszystkim międzynarodowej arenie gospodarczej. Program kształcenia przyszłych absolwentów wprowadza w podstawy międzynarodowego prawa gospodarczego i w funkcjonowanie administracji gospodarczej na poziomie europejskim. Każdy ze studentów pozna zagadnienia związane z ekonomią, gospodarką i statystyką, a wszystko to w oparciu o różnorakie systemy polityczne charakterystyczne dla najpotężniejszych światowych gospodarek.
 

Praca po studiach

Sylwetka abiturienta european business administration staje się wyjątkowo atrakcyjna na aktualnym rynku pracy, kierunek ten stanowi bowiem niejako odpowiedź na wyzwania XX wieku. Absolwenci tego kierunku to osoby o wszechstronnym wykształceniu, które dostosowane jest do międzynarodowych standardów gospodarczych. Wiedza i doświadczenie pozyskane w całym toku kształcenia czynią ich profesjonalistami w swojej dziedzinie, a to otwiera drzwi to satysfakcjonującego rozwoju ścieżki zawodowej zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Możliwość kariery w instytucjach międzynarodowych, przedsiębiorstwach działających na rynkach europejskich i lokalnych, jednostkach samorządowych i politycznych pozwoli na pełne zaprezentowanie umiejętności pozyskanych w trakcie całego cyklu nauki. Osoby kończące european business administation z powodzeniem mogą ubiegać się o zajmowanie stanowisk kierowniczych wysokiego oraz średniego szczebla, na których będą mogły wykazać się profesjonalnymi umiejętnościami zarządzania zespołem i administrowania całym przedsiębiorstwem.

Co zdawać na maturze?

Przedmioty brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji na kierunek european business administration to język angielski oraz dwa przedmioty do wyboru: historia, WOS, geografia, informatyka, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEAN BUSINESS ADMINISTRATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku european business administration

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

   • podstawy międzynarodowej ekonomii
   • międzynarodowe i europejskie prawo komercyjne
   • administracyjne i prawne systemu obowiązujące na terenie Unii Europejskiej
   • podstawy bankowości
   • podstawy europejskiego prawa podatkowego
   • podstawy prawa dotyczące przedsiębiorstw elektronicznych
   • podstawy przedsiębiorczości

   Jak wyglądają studia na kierunku european business administration?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek european business administration jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami społecznymi i prawnymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie anglojęzycznych studiów na kierunku european business administration zdobędziesz wszechstronną wiedzę na temat prawa, gospodarki czy administracji międzynarodowej. Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • The Legal System of the European Union
   • Introduction to Jurisprudence
   • European and International Trade Law
   • European Banking Law and Financial Regulations

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student powyższego kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, poznasz regulacje różnorodnych dziedzin prawa międzynarodowego i nauczysz się ich wykorzystywania w praktyce. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z obszaru rachunkowości i finansów oraz przedsiębiorczości. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku european business administration będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku european business administration na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

   • międzynarodowe instytucje w sektorze prywatnym oraz publicznym
   • banki
   • biura podatkowe
   • przedsiębiorstwa analityczne
   • międzynarodowe instytucje rządowe
   • międzynarodowe organizacje pożytku publicznego

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEAN BUSINESS ADMINISTRATION

   Komentarze (0)