E-administracja studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W obecnych czasach postęp technologiczny jest widoczny niemal w każdej dziedzinie życia człowieka. Również urzędy oraz inne instytucje państwowe musiały przejść transformację i wprowadzić do użytku systemy komputerowe, by usprawnić i polepszyć swoje funkcjonowanie. W związku z tym na rynku pracy pojawiło się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają potrzebną wiedzę i umiejętności związane z obszarem technologii. Zatem jeśli interesujesz się naukami technicznymi ale nie lubisz ograniczać się do jednej dziedziny to studia na kierunku E-administracja są dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Jest to kierunek, który łączy wiadomości z obszaru techniki oraz nauk społecznych. W ramach studiów będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która najjepiej jest dopasowana do Twoich zainteresowań i potrzeb. Możesz zdecydować się na E – administrację samorządową lub E – administrację gospodarczą. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak prawo czy ekonomia. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu obowiązujących procedur w jednostkach administracyjnych. Dowiesz się również w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać i przetwarzać dane oraz zapoznasz się z programami komputerowymi wykorzystywanymi w codziennej pracy w instytucjach administracji. Dzięki temu zostaniesz przygotowany do wyzwań jakie czekają na Ciebie na przyszłym stanowisku!

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku E-administracja? Przede wszystkim jako absolwent możesz starać się o zatrudnienie w jednostkach administracji zarówno samorządowej, jak i biznesowej. Oprócz tego pracę znajdziesz w organizacjach pozarządowych oraz w prywatnych przedsiębiorstwach z różnych sektorów gospodarczych. Jak widzisz perspektywy zawodowe nie są ograniczone do jednej możliwości, dlatego nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku E-administracja!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek E-administracja, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK E-ADMINISTRACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

Specjalności na kierunku administracja

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU E-ADMINISTRACJA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując E-administracja

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • rozumienia zasad funkcjonowania administracji publicznej
 • dysponowania wiadomościami z zakresu metod i narzędzi przetwarzania i wyszukiwania informacji za pomocą programów komputerowych
 • znajomości polskich modeli administracji publicznej
 • rozumienia procesów i zasad z obszaru zarządzania w administracji publicznej
 • znajomości systemów komputerowych wykorzystywanych w e-administracji oraz posługiwania się nimi w codziennej pracy
 • rozporządzania i ochrony dokumentacji urzędowej
 • znajomości prawa ochrony własności intelektualnej oraz ochrony danych osobowych

Jak wyglądają studia na kierunku e-administracja?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek e-administracja dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma szansę wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. Pierwszy wariant będzie dobrym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć studiowanie z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową to zdecyduj się na studia zaoczne. Studenci, którzy aplikują na ten nowatorski kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku e-administracja będzie obejmował kwestie związane z naukami ekonomicznymi, administracyjnymi czy informatycznymi. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących zajęć z tego obszaru tematycznego, takich jak:

 • podstawy rachunkowości
 • wstęp do prawoznawstwa
 • zamówienia publiczne
 • e-biznes
 • systemy wspomagania decyzji
 • przedsiębiorczość i innowacje

Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat finansów i rachunkowości oraz prawa finansowego. Ponadto, dowiesz się więcej na temat funkcjonowania współczesnej administracji oraz różnorodnych instytucji administracyjnych, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku e-administracja mają w dużej mierze wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim rozwiniesz swoje kompetencje informatyczne i poznasz nowoczesne technologie i programy stosowane na co dzień w branży administracyjnej. Co więcej, nauczysz się technik zarządzania dokumentacją i zasobami ludzkimi.

W czasie studiów dużo uwagi poświecisz także doskonaleniu kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji i negocjacji czy umiejętność pracy zespołowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-ADMINISTRACJA STUDIA NIESTACJONARNE

E-ADMINISTRACJA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek e-administracja można realizować na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwsza opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-ADMINISTRACJA STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku E-administracja

Absolwent kierunku E-administracja znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik administracji samorządowej
 • pracownik przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarczych
 • pracownik organizacji pozarządowych
 • pracownik administracji biznesowej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU E-ADMINISTRACJA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-ADMINISTRACJA

Komentarze (0)