FINANSOWO - PRAWNY

FINANSOWO - PRAWNY

Studia na kierunku finansowo - prawny możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Finansowo - prawny stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

FINANSOWO PRAWNY- studia - kierunek studiów

Studia na kierunku finansowo - prawny to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku finansowo - prawny
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku finansowo - prawny możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | finansowo - prawny - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia finansowo - prawne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku finansowo - prawny: finanse przedsiębiorstw, kadry i płace w praktyce, podatki w praktyce, prawo i finanse w administracji publicznej, rachunkowość przedsiębiorstw.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu, na to że są to studia drugiego stopnia, kandydaci w toku rekrutacji powinni przedstawić dylom ukończenia studiów wyższych.

FINANSOWO - PRAWNY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU FINANSOWO-PRAWNYM:

Czego nauczysz się na kierunku finansowo-prawnym?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin. Podczas licznych zajęć i wykładów uzyskasz informacje zarówno z zakresu finansów i rachunkowości, jak i prawa.

Zagłębisz się w meandry prawa europejskiego oraz postępowania cywilnego i administracyjnego. Nauczysz się jak interpretować przepisy i wykorzystywać je w swoim życiu zawodowym. Co więcej, zyskasz umiejętności podejmowania decyzji finansowych i tworzenia biznesplanu. Wykładowcy przekażą Ci także w jaki sposób dokonać analizy opłacalności inwestycji.

W toku studiów, będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na doradztwo bankowo-ubezpieczeniowe, poznasz tajniki sprzedaży produktów bankowych i zdobędziesz kwalifikacje z obszaru nowoczesnych technologii, używanych przez pracowników sektora finansowego.

Kolejną, równie ciekawą specjalnością jest prawo finansowe i podatki, na której poznasz systemy podatkowe obowiązujące na terenie Unii Europejskiej, oraz zasady postępowania podatkowego. Kadry i płace w praktyce to ścieżka naukowa, która porusza zagadnienia oscylujące wokół prawa pracy i wykorzystywania go w praktyce.

Natomiast na zajęciach z dziedziny dotyczącej finansów przedsiębiorstw, dowiesz jak zarządzać budżetem firm i zapoznasz się szczegółowo z rynkiem ubezpieczeń. Inna specjalność to prawo i finanse w administracji publicznej, podczas której zdobędziesz szczegółowe informacje o prawie finansowym i interpretacji przepisów.

Jeśli jednak będziesz chciał zająć się w przyszłości rachunkowością to powinieneś wybrać zajęcia z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna, umożliwi Ci wybranie najbardziej optymalnego kierunku kształcenia idealnie dopasowanego do twoich potrzeb i oczekiwań.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • Znajomości prawa finansowego
 • umiejętności tworzenia biznesplanu
 • technik sprzedaży produktów bankowych
 • zarządzania ryzykiem finansowym przedsiębiorstw
 • obsługi programu Płatnik
 • zasady przeprowadzania audytu wewnętrznego

Jak wyglądają studia na kierunku finansowo-prawny?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek finansowo-prawny można realizować zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast wybierzesz studia niestacjonarne, będzie to idealny wybór dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się w formie zjazdów w wybrane weekendy semestru.

Studenci, którzy ukończą powyższe studia otrzymają wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

Studia na kierunku finansoo - prawny możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku finansowo-prawny będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, prawnych i administracyjnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi:

 • rachunkowość zarządcza
 • rachunek kosztów
 • postępowanie cywilne
 • matematyka

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych dziedzin prawa, w tym prawa europejskiego i finansowego oraz nauczysz się stosować określone regulacje prawne w praktyce.

Ponadto dowiesz się więcej na temat finansów przedsiębiorstw oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych. Program nauczania zakłda także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie interentowej wybranej uczelni wyższej.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także szereg umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student poznasz metody stosowane w rachunkowości zarządczej oraz nauczysz się przeprowadzać analizę gospodarczą i finansową.

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać regulacje prawa finansowego i gospodarczego w branży ekonomicznej. Dodatkowo, nauczysz się sporządzać biznesplan, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studenci będą mieli także okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę międzynarodową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Kierunek finansowo-prawny to studia drugiego stopnia o niezwykle nowatorskiej formule. Powstał on jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez rynek pracy. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów, którzy mają kwalifikacje z zakresu kilku dziedzin i wykazują się dużą elastycznością w wykonywaniu powierzonej pracy.

Studia na kierunku finansowo-prawnym kształcą specjalistów, którzy spełniają te wymagania. Absolwenci doskonale orientują się w tematyce finansów i rachunkowości oraz prawa. Dzięki temu są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy na wielu stanowiskach.

Jeżeli więc jesteś osobą, która chce rozwijać się w wielu kierunkach jednocześnie i marzysz o zdobyciu przyszłościowego zawodu, to powinieneś wybrać te studia.

 

5. Gdzie studiować kierunek finansowo - prawny

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek finansowo - prawny:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku finansowo - prawnym trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek finansowo-prawny jest dostępny jedynie na drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSOWO-PRAWNYM:

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku finansowo-prawnego będziesz posiadał wykształcenie z zakresu prawa i rynku finansowego oraz rachunkowości. Tak szeroka wiedza i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy na wielu stanowiskach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako analityk lub doradca finansowy.

Będziesz osobą kompetentną do pracy na stanowisku pracownika działów finansowo-księgowych w różnych przedsiębiorstwach. Co więcej, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji będziesz mógł zatrudnić się w dziale kadr i płac lub w firmach zajmujących się doradztwem finansowym.

Równie ciekawą perspektywą są wszelkie biura rachunkowe, czy urzędy skarbowe. To tylko kilka spośród wielu stanowisk jakie możesz objąć po ukończeniu studiów finansowo-prawnych.

 

Absolwent kierunku finansowo - prawnym znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • urząd skarbowy
 • dział kadr i płac
 • dział finansowo-księgowy
 • analityk finansowy
 • doradca finansowy
 • biura rachunkowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finansowo - prawny studia niestacjonarne

Finansowo - prawny studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finansowo - prawny studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finansowo - prawny

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku finansowo - prawny

Miasta, które oferują studia na kierunku FINANSOWO - PRAWNY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)