FINANSOWO PRAWNY- studia - kierunek studiów

Kierunek finansowo-prawny to studia drugiego stopnia o niezwykle nowatorskiej formule. Powstał on jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez rynek pracy. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów, którzy mają kwalifikacje z zakresu kilku dziedzin i wykazują się dużą elastycznością w wykonywaniu powierzonej pracy.

Studia na kierunku finansowo-prawnym kształcą specjalistów, którzy spełniają te wymagania. Absolwenci doskonale orientują się w tematyce finansów i rachunkowości oraz prawa. Dzięki temu są kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy na wielu stanowiskach. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce rozwijać się w wielu kierunkach jednocześnie i marzysz o zdobyciu przyszłościowego zawodu, to powinieneś wybrać te studia.

 

Czego nauczysz się na kierunku finansowo-prawnym?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin. Podczas licznych zajęć i wykładów uzyskasz informacje zarówno z zakresu finansów i rachunkowości, jak i prawa. Zagłębisz się w meandry prawa europejskiego oraz postępowania cywilnego i administracyjnego. Nauczysz się jak interpretować przepisy i wykorzystywać je w swoim życiu zawodowym. Co więcej, zyskasz umiejętności podejmowania decyzji finansowych i tworzenia biznesplanu. Wykładowcy przekażą Ci także w jaki sposób dokonać analizy opłacalności inwestycji.

W toku studiów, będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na doradztwo bankowo-ubezpieczeniowe, poznasz tajniki sprzedaży produktów bankowych i zdobędziesz kwalifikacje z obszaru nowoczesnych technologii, używanych przez pracowników sektora finansowego. Kolejną, równie ciekawą specjalnością jest prawo finansowe i podatki, na której poznasz systemy podatkowe obowiązujące na terenie Unii Europejskiej, oraz zasady postępowania podatkowego. Kadry i płace w praktyce to ścieżka naukowa, która porusza zagadnienia oscylujące wokół prawa pracy i wykorzystywania go w praktyce.

Natomiast na zajęciach z dziedziny dotyczącej finansów przedsiębiorstw, dowiesz jak zarządzać budżetem firm i zapoznasz się szczegółowo z rynkiem ubezpieczeń. Inna specjalność to prawo i finanse w administracji publicznej, podczas której zdobędziesz szczegółowe informacje o prawie finansowym i interpretacji przepisów. Jeśli jednak będziesz chciał zająć się w przyszłości rachunkowością to powinieneś wybrać zajęcia z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna, umożliwi Ci wybranie najbardziej optymalnego kierunku kształcenia idealnie dopasowanego do twoich potrzeb i oczekiwań.

 

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku finansowo-prawnego będziesz posiadał wykształcenie z zakresu prawa i rynku finansowego oraz rachunkowości. Tak szeroka wiedza i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy na wielu stanowiskach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako analityk lub doradca finansowy. Będziesz osobą kompetentną do pracy na stanowisku pracownika działów finansowo-księgowych w różnych przedsiębiorstwach. Co więcej, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji będziesz mógł zatrudnić się w dziale kadr i płac lub w firmach zajmujących się doradztwem finansowym. Równie ciekawą perspektywą są wszelkie biura rachunkowe, czy urzędy skarbowe. To tylko kilka spośród wielu stanowisk jakie możesz objąć po ukończeniu studiów finansowo-prawnych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu, na to że są to studia drugiego stopnia, kandydaci w toku rekrutacji powinni przedstawić dylom ukończenia studiów wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSOWO - PRAWNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU FINANSOWO-PRAWNYM:

 • Znajomość prawa finansowego
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • techniki sprzedaży produktów bankowych
 • zarządzanie ryzykiem finansowym przedsiębiorstw
 • obsługa programu Płatnik
 • zasady przeprowadzania audytu wewnętrznego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSOWO-PRAWNYM:

 • urząd skarbowy
 • dział kadr i płac
 • dział finansowo-księgowy
 • analityk finansowy
 • doradca finansowy
 • biura rachunkowe

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSOWO - PRAWNY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSOWO - PRAWNY

Komentarze (0)