INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

International business economics to studia drugiego stopnia, które powstały z potrzeby kształcenia specjalistów zakresu nauk ekonomicznych i prowadzenia biznesu. Ich interdyscyplinarny charakter zakłada rozwijanie kompetencji z kilku obszarów jednocześnie, co sprawia, że absolwenci doskonale odnajdują się w wielu prestiżowych zawodach, także na zagranicznym rynku pracy. W dobie globalizacji i rozwiniętej współpracy międzynarodowej, niezwykle istotne stało się dodatkowe wykształcenie zdolności językowych, które są niezwykle cenne w przypadku chęci rozpoczęcia międzynarodowej kariery zawodowej.

W związku z tym, coraz więcej kierunków decyduje się na prowadzenie zajęć wyłączenie w języku angielskim. Jednak kierunek International business economics zapewnia dodatkowo otrzymanie dwóch dyplomów: polskiej i brytyjskiej uczelni. Jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które przekłada się na zwiększenie perspektyw zawodowych i rozwój kompetencji studentów. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która stawia sobie wysokie cele, to studia na kierunku International business economics powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku International business economics?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student, będziesz poszerzał swoje wiadomości z ekonomii, finansów i zarządzania. Zajęcia i wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców z obszaru danej dziedziny oraz pracowników sektora biznesowego, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem.

Ponadto, zaznajomisz się z problemami, jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i nauczysz się jak skutecznie im przeciwdziałać. Co więcej, zagłębisz się w meandry współczesnych rynków światowych i dowiesz się w jaki sposób poddawać je ocenie i analizie.

Niekwestionowaną zaletą jest fakt, że program studiów został dostosowany do norm obowiązujących w Wielkiej Brytanii i jest zgodny z tamtejszym systemem nauczania w związku z czym, absolwenci uzyskują dwa dyplomy, wydawane przez polską i zagraniczną uczelnie. To z kolei przekłada się na większe możliwości zawodowe. Przez cały okres nauki będziesz także doskonalił swoje zdolności językowe i przyswajał wiedzę z zakresu specjalistycznej terminologii.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku International business economics będziesz miał wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianego biznesu. Tak duży zakres kompetencji umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach związanych z tymi dziedzinami nauki. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w firmach zajmujących się analizowaniem współczesnej gospodarki.

Co więcej, będziesz mógł pracować w sektorze finansowym, na przykład w bankach. Inną, równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży reklamowej i marketingu. Ze względu na zaawansowany poziom języka angielskiego i dyplom brytyjskiej uczelni będziesz mógł pracować także na arenie międzynarodowej lub założyć własną działalność gospodarczą.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przy rekrutacji na tego typu kierunki, najczęściej brane są pod uwagę wyniki maturalne z takich przedmiotów, jak: język obcy, język polski, matematyka, WOS i historia. Ze względu na to, że studia odbywają się w całości w języku angielskim, będziesz musiał przedstawić certyfikat potwierdzający twoje kompetencje językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

 • Wiedza z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania
 • Specjalistyczny język angielski
 • Znajomość współczesnych rynków światowych
 • Umiejętność zarządzania własną działalnością gospodarczą
 • Umiejętność analitycznego myślenia

Jak wyglądają studia na kierunku international business economics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek International business economics można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia obywają się od poniedziałku do piątku. Dlatego też będzie to idealna opcja dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne przygotowanie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku International business economics realizują program z obszaru nauk ekonomicznych i gospodarczych. Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat gospodarki krajowej i międzynarodowej oraz poszczególnych rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej o sposobach prowadzenia światowych działalności i biznesów. W czasie studiów zapoznasz się także z zagadnieniem mikro i makroekonomii. Studenci będą uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć. W planie znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • Mathematics for Economics
 • Introduction to Econometrics
 • Applied Financial Analysis
 • Global Trade Finance

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku International business economics zdobędziesz cenne umiejętności z zakresu ekonomii, finansów i biznesu. Jako student nauczysz się analizować konkretne zjawiska gospodarcze i ekonomiczne.

Ponadto, poznasz narzędzia ekonomiczne i finansowe, stosowane na co dzień w krajowym, a także międzynarodowym biznesie. Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe oraz nauczysz się specjalistyczne terminologii branżowej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku International business economics?

Studia pierwszego stopnia na kierunku International business economics trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

 • Sektor finansowy
 • Administracja publiczna
 • Agencje reklamowe
 • Międzynarodowe korporacje
 • Własna działalność gospodarcza

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Komentarze (0)