INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Dodaj do ulubionych

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS studia - kierunek studiów

Studia na kierunku international business economics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku international business economics
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności international business economics możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | international business economics - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu na to, że studia odbywają się w całości w języku angielskim, będziesz musiał przedstawić certyfikat potwierdzający twoje kompetencje językowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

International business economics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International business economics studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International business economics studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international business economics

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

Czego nauczysz się na kierunku International business economics?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student, będziesz poszerzał swoje wiadomości z ekonomii, finansów i zarządzania. Zajęcia i wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców z obszaru danej dziedziny oraz pracowników sektora biznesowego, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem.

Ponadto, zaznajomisz się z problemami, jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i nauczysz się jak skutecznie im przeciwdziałać. Co więcej, zagłębisz się w meandry współczesnych rynków światowych i dowiesz się w jaki sposób poddawać je ocenie i analizie.

Niekwestionowaną zaletą jest fakt, że program studiów został dostosowany do norm obowiązujących w Wielkiej Brytanii i jest zgodny z tamtejszym systemem nauczania w związku z czym, absolwenci uzyskują dwa dyplomy, wydawane przez polską i zagraniczną uczelnie.

To z kolei przekłada się na większe możliwości zawodowe. Przez cały okres nauki będziesz także doskonalił swoje zdolności językowe i przyswajał wiedzę z zakresu specjalistycznej terminologii.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • Wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania
 • Specjalistycznego języka angielskiego
 • Znajomości współczesnych rynków światowych
 • Umiejętności zarządzania własną działalnością gospodarczą
 • Umiejętności analitycznego myślenia

Jak wyglądają studia na kierunku international business economics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek International business economics można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia obywają się od poniedziałku do piątku. Dlatego też będzie to idealna opcja dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku international business economics możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne przygotowanie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku International business economics realizują program z obszaru nauk ekonomicznych i gospodarczych. Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat gospodarki krajowej i międzynarodowej oraz poszczególnych rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej o sposobach prowadzenia światowych działalności i biznesów.

W czasie studiów zapoznasz się także z zagadnieniem mikro i makroekonomii. Studenci będą uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć. W planie znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • Mathematics for Economics
 • Introduction to Econometrics
 • Applied Financial Analysis
 • Global Trade Finance

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku International business economics zdobędziesz cenne umiejętności z zakresu ekonomii, finansów i biznesu. Jako student nauczysz się analizować konkretne zjawiska gospodarcze i ekonomiczne.

Ponadto, poznasz narzędzia ekonomiczne i finansowe, stosowane na co dzień w krajowym, a także międzynarodowym biznesie. Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe oraz nauczysz się specjalistyczne terminologii branżowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

International business economics to studia drugiego stopnia, które powstały z potrzeby kształcenia specjalistów zakresu nauk ekonomicznych i prowadzenia biznesu. Ich interdyscyplinarny charakter zakłada rozwijanie kompetencji z kilku obszarów jednocześnie, co sprawia, że absolwenci doskonale odnajdują się w wielu prestiżowych zawodach, także na zagranicznym rynku pracy.

W dobie globalizacji i rozwiniętej współpracy międzynarodowej, niezwykle istotne stało się dodatkowe wykształcenie zdolności językowych, które są niezwykle cenne w przypadku chęci rozpoczęcia międzynarodowej kariery zawodowej.

W związku z tym, coraz więcej kierunków decyduje się na prowadzenie zajęć wyłączenie w języku angielskim. Jednak kierunek International business economics zapewnia dodatkowo otrzymanie dwóch dyplomów: polskiej i brytyjskiej uczelni.

Jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które przekłada się na zwiększenie perspektyw zawodowych i rozwój kompetencji studentów. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która stawia sobie wysokie cele, to studia na kierunku International business economics powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować international business economics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek international business economics:

Ile trwają studia na kierunku International business economics?

Studia na kierunku international business economics trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku International business economics trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku International business economics będziesz miał wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianego biznesu.

Tak duży zakres kompetencji umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach związanych z tymi dziedzinami nauki. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w firmach zajmujących się analizowaniem współczesnej gospodarki.

Co więcej, będziesz mógł pracować w sektorze finansowym, na przykład w bankach. Inną, równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w branży reklamowej i marketingu.

Ze względu na zaawansowany poziom języka angielskiego i dyplom brytyjskiej uczelni będziesz mógł pracować także na arenie międzynarodowej lub założyć własną działalność gospodarczą.

 

Absolwent kierunku international business economics znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • Sektor finansowy
 • Administracja publiczna
 • Agencje reklamowe
 • Międzynarodowe korporacje
 • Własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS ECONOMICS

Komentarze (0)