GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W czasach wzmożonego rozwoju gospodarczego oraz powstawania wielu nowych przedsiębiorstw i biznesów, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ich stroną finansową. Jednak pomocy w tej dziedzinie wymagają nie tylko małe firmy lub wielkie korporacje, ale także zwykli ludzie, którzy ubiegają się o kredyt lub chcą zainwestować w coś swoje życiowe oszczędności. Jak widzisz, temat pieniędzy jest wszechobecny, dlatego też zawsze będą potrzebni ludzie, którzy zajmują się nimi zawodowo.

Nic więc dziwnego, że studia związane z finansami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Innym, ciekawym rozwiązaniem są studia licencjackie: grupa kierunków finanse i rachunkowość, na których student, po pierwszym roku sam wybiera, czy woli kontynuować naukę na finansach i inwestycjach, czy na rachunkowości. Dzięki temu będziesz mógł podjąć optymalną decyzję, w pełni dopasowaną do twoich potrzeb. Jeżeli więc jeżeli masz duże zdolności matematyczne i chcesz spróbować swoich sił w branży finansowej, to nie wahaj się i aplikuj już dziś!

Czego nauczysz się na studiach grupa kierunków finanse i rachunkowość?

Jeżeli zdecydujesz się studiować na tym kierunku, przez pierwsze dwa semestry będziesz uczestniczył w zajęciach, zarówno z rachunkowości, jak i finansów i inwestycji. System zmieni się po ukończeniu pierwszego roku, kiedy to będziesz musiał zdecydować się na jeden, najbardziej odpowiadający twoim potrzebom, kierunek.

Jeżeli twoim wyborem będzie rachunkowość, nauczysz się wielu praktycznych rzeczy, potrzebnych do podjęcia pracy w tej branży. W programie studiów przewidziano, takie przedmioty jak: finanse przedsiębiorstw, rachunkowość finansowa, podstawy rachunkowości zarządczej czy analiza sprawozdań finansowych. Co więcej, zagłębisz się także w meandry prawa podatkowego, którego znajomość jest konieczna, do tego by zajmować się finansami.

Natomiast jeśli postanowisz kontynuować naukę na studiach finanse i inwestycje, dowiesz się w jaki sposób zarządzać finansami przedsiębiorstw i realizować różnego rodzaju inwestycje. Ponadto poznasz specyfikę rynków finansowych oraz systemy bankowe, podatkowe i ubezpieczeniowe. Jako, że kierunek ten nastawiony jest na kształtowanie umiejętności praktycznych, dostaniesz szansę udziału w różnorodnych grach oraz symulacjach biznesowych.

Jaka praca po tym kierunku?

Zarówno po ukończeniu rachunkowości, jak i finansów i inwestycji będziesz miał wykształcenie i niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w wielu instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w bankach, biurach doradztwa finansowego, agencjach ubezpieczeniowych. Dzięki temu, że studia posiadają akredytacje ACCA, międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania, będziesz zwolniony z części egzaminów.

Zdobycie reszty zaliczeń, umożliwi Ci podjęcie pracy w całej Europie. Dodatkowo, możesz pracować jako księgowy, audytor, a także kontroler finansowy. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem grupy kierunków finanse i rachunkowość, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: matematyka, język obcy nowożytny, geografia, informatyka, chemia, fizyka, WOS lub biologia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ:

   • znajomość prawa podatkowego
   • zasady sporządzania i analizy sprawozdań finansowych
   • podstawy controllingu
   • podstawy finansów
   • wiedza z zakresu finansów przedsiębiorstwa
   • znajomość narzędzi informatycznych stosowanych w finansach
   • znajomość specjalistycznego języka angielskiego na poziomie B2

   Jak wyglądają studia na kierunku grupa kierunków finanse i rachunkowość?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia grupa kierunków finanse i rachunkowość można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student grupy kierunków finanse i rachunkowość będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu czy rachunkowości. D o końca pierwszego roku nauki, studenci będą zobowiązani do wyboru jednego z dostępnych kierunków, takich jak: rachunkowość, akredytacje ACCA oraz finanse i inwestycje. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z naukami ekonomicznymi. Oto wybrane z nich:

   • finanse przedsiębiorstw
   • prawo podatkowe
   • podstawy finansów
   • podstawy rachunkowości
   • narzędzia informatyczne w finansach i rachunkowości

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się analizować wybrane zjawiska gospodarcze i ekonomiczne. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób interpretować sprawozdania finansowe oraz prowadzić księgi rachunkowe. Ponadto będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia grupa kierunków finanse i rachunkowość będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ:

   • instytucje finansowe
   • banki
   • agencje ubezpieczeniowe
   • biura doradztwa finansowego
   • księgowy
   • audytor
   • kontroler finansowy
   • kariera międzynarodowa

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRUPA KIERUNKÓW FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

   Komentarze (0)