RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia związane z rachunkowością oraz zarządzaniem od lat znajdują się w czołówce zestawień najpopularniejszych kierunków i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć atrakcyjną i interesującą pracę w dynamicznie i prężnie rozwijającej się branży. Jednak przedsiębiorcy coraz częściej szukają profesjonalistów, którzy w kompleksowy sposób zajmowaliby się działalnością finansową i nadzorowaniem całego budżetu konkretnej działalności gospodarczej, co wymaga wszechstronnego wykształcenie z obszaru dwóch dziedzin: finansów i zarządzania.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały innowacyjne i perspektywiczne studia: rachunkowość i finanse w zarządzaniu. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych o zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, którzy chcieliby ugruntować swoja wiedzę i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to zdecyduj się na studia na kierunku rachunkowość i finanse w zarządzaniu.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku rachunkowość i finanse w zarządzaniu?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku istotnych dziedzin bezpośrednio powiązanych z finansami i rachunkowością. Ponadto będziesz uczęszczał na zajęcia, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności przywódcze i zyskasz umiejętności z obszaru zarządzania. W trakcie kursu będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy systemami rachunkowości i instrumentami zarządzania finansowego w przedsiębiorstwie, a rachunkowością i zarządzaniem kapitałem w instytucjach sektora finansowego i publicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej zyskasz cenne umiejętności praktyczne i kwalifikacje zawodowe. Nauczysz się prowadzenia ksiąg rachunkowych, organizowania księgowości oraz metod i technik zarządzania finansami. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przedsiębiorstwie lub instytucji.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości oraz pokrewnych dziedzin. Uzyskane umiejętności praktyczne i kompetencje umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w dynamicznej branży finansowej. Po ukończeniu studiów możesz pracować w działach finansowych firm i korporacji, a także w instytucjach, takich jak banki czy firmy ubezpieczeniowe lub konsultingowych.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie księgowego, analityka finansowego lud doradcy inwestycyjnego. Będziesz także kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy jako specjalista do spraw podatków i skarbowości. Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, dzięki czemu zwiększą się twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że rachunkowość i finanse w zarządzaniu to studia drugiego stopnia w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU:

    • wiedza ekonomiczna
    • wiedza matematyczna
    • znajomość rynku finansowego
    • znajomość prawa finansowego
    • znajomość prawa podatkowego
    • wiedza z zakresu zarządzania
    • umiejętność zarządzania budżetem przedsiębiorstw i instytucji
    • znajomość języka obcego
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU:

    • działy finansowe
    • banki
    • biura rachunkowe
    • księgowy
    • analityk finansowy
    • doradca inwestycyjny
    • urzędy skarbowe
    • firmy konsultingowe
    • stanowiska kierownicze i menadżerskie
    • instytucje finansowe
    • firmy audytorskie

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE W ZARZĄDZANIU

    Komentarze (0)