GESTION ET TECHNOLOGIE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Gestion et technologie to niezwykle nowatorskie i i przyszłościowe studia. Ich interdyscyplinarny program zakłada kształcenie w kilku dziedzinach jednocześnie. W dzisiejszych, dynamicznie rozwijających się czasach, pracodawcy mają coraz większe oczekiwania wobec kandydatów, od których często wymaga się wiedzy z wielu obszarów.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstał kierunek gestion et technologie. Studia te przygotowują studentów do podjęcia zatrudnienia na wielu stanowiskach, także poza granicami kraju, ponieważ wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku francuskim. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o szerokich zainteresowaniach, a do tego płynnie komunikujesz się w obcym języku, to studia na kierunku gestion et technologie, powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku gestion et technologie?

Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Zapoznasz się z zagadnieniami z obszaru ekonomii, zarządzania, marketingu oraz finansów. Co więcej, zdobędziesz kompetencje inżynierskie.

Ponadto, nauczysz się korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną, oraz zdobędziesz kompetencje z obszaru programowania. Przez pierwszy rok studiów będziesz uczestniczył w zajęciach, które ugruntują twoją wiedzę matematyczną, niezbędną do kontynuowania nauki na tym kierunku. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i rachunkowości. W toku studiów, poznasz także podstawy prawa handlowego.

W związku z tym, że kurs odbywa się w całości w języku obcym, to będziesz musiał uczestniczyć w zajęciach skupiających się na języku francuskim biznesowym. Dostaniesz szansę nauki dodatkowego języka obcego, z którego będziesz mógł uzyskać certyfikat, który potwierdzi twój stopień zaawansowania. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz miał okazję wykorzystać podczas praktyk zawodowych, przewidzianych w programie studiów. Inną, niekwestionowaną zaletą tego kierunku jest wymóg spędzenia przez studenta minimum jednego semestru na wybranej uczelni zagranicznej. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych sposobów na zyskanie nowych umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru: ekonomii, zarządzania i marketingu. Co więcej, nauczysz się podstaw programowania, które jest niezwykle cenną umiejętnością na rynku pracy. Z powodzeniem podejmiesz pracę w branży informatycznej.

Zdobyte kompetencje umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w sektorze finansowym. Znajomość zasad zarządzania pozwoli Ci objęcie stanowisk menadżerskich, a umiejętności marketingowe przydadzą się w pracy w agencjach reklamowych. Dodatkowo, zaawansowana znajomość dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku gestion et technologie, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, język obcy, fizyka, chemia, historia lub informatyka. Co więcej, ze względu na fakt, że studia w całości odbywają się w języku francuskim, jesteś zobowiązany do przedstawienia certyfikatu, który potwierdzi twoje kompetencje językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GESTION ET TECHNOLOGIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GESTION ET TECHNOLOGIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC GESTION ET TECHNOLOGIE:

 • podstawy ekonomii, zarządzania i marketingu
 • znajomość francuskiego języka biznesowego
 • znajomość drugiego języka obcego
 • znajomość podstaw programowania
 • umiejętność zarządzania produkcją
 • znajomość prawa handlowego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GESTION ET TECHNOLOGIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GESTION ET TECHNOLOGIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GESTION ET TECHNOLOGIE:

 • sektor finansowy
 • agencje reklamowe
 • branża informatyczna
 • własna działalność gospodarcza
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GESTION ET TECHNOLOGIE

Komentarze (0)