RACHUNKOWOŚĆ studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o umyśle ścisłym? Matematyka od zawsze była twoją pasją, a nawet najtrudniejsze równania nigdy nie sprawiały Ci trudności? Potrafisz skupić się na powierzonym zadaniu i wszystko wykonujesz z dużą precyzją i dokładnością? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia związane z rachunkowością i finansami są stworzone dla ciebie!

Rachunkowość to niezwykle popularne studia, które od lat nie znikają z czołówki rankingów najchętniej wybieranych kierunków kształcenia. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i kompetencje z zakresu nadzorowania finansów i budżetu różnorodnych instytucji i przedsiębiorstw oraz zyskać szansę na atrakcyjną i interesującą pracę w swoim zawodzie. Weź udział w rekrutacji na ten niezwykle perspektywiczny kierunek i przekonaj się, że połączanie swojej pasji i zainteresowań z pracą zawodową jest nie tylko możliwe, ale też bardzo opłacalne i przynoszące dużą satysfakcję.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku rachunkowość?

 

 

Ze względu na bogatą i złożoną ofertę kształcenia zyskasz gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin bezpośrednio powiązanych z rachunkowością i finansami. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, interesujących zajęciach oraz warsztatach praktycznych, dzięki którym zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

W trakcie kursu, będziesz miał możliwość gruntownego zapoznania się z prawem podatkowym oraz jego zastosowaniem w praktyce. Ponadto, dowiesz się więcej na temat finansów przedsiębiorstw oraz metod i technik wykorzystywanych w procesie nadzorowania stabilności budżetu poszczególnych biznesów. Co więcej, poznasz nowoczesne oprogramowania i narzędzia informatyczne, wykorzystywane w tej branży, które wpłyną na skuteczność i efektywność twojej pracy.

Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz także umiejętności praktyczne i nauczysz się wykonywać sprawozdania finansowe oraz poznasz specyfikę zawodu księgowego. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent rachunkowości będziesz miał bogatą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu prawa podatkowego, finansów przedsiębiorstw oraz innych aspektów składających się na te niezwykle złożoną dyscyplinę.

Uzyskane kwalifikacje zawodowe i zdobyte kompetencje umożliwią Ci znalezienie ciekawej i atrakcyjnej pracy, zgodnej z twoim wykształceniem. Bez problemu, znajdziesz zatrudnienie w działach finansowych różnorodnych firm i instytucji. Co więcej, idealnie sprawdzisz się w zawodzie księgowego lub analityka finansowego. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z bankami lub firmami ubezpieczeniowymi, a także innymi instytucjami finansowymi.

Znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest znajomość języków obcych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych z zakresu pokrewnych nauk i dyscyplin.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem niezwykle przyszłościowego kierunku, jaki jest rachunkowość powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, informatyki, chemii lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RACHUNKOWOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Rachunkowość  stopień: (I)
POKAŻ WIĘCEJ

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Specjalności na kierunku ekonomia

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie

Ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia

Ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO STUDIACH NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ:

 • znajomość prawa podatkowego i finansowego
 • umiejętność zarządzania biznesem przedsiębiorstwa
 • znajomość rynku finansowego
 • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Jak wyglądają studia na kierunku rachunkowość?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek rachunkowość można realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma szansę wybrać opcję dopasowaną do swoich planów i potrzeb. W przypadku studiów dziennych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne będziesz brał udział w zjazdach realizowanych w wybranej weekendy semestru.

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku rachunkowość został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i pokrewnych dyscyplin naukowych. W siatce zajęć znajdzie się wiele intersujacych i rozwijających zajęć, takich jak:

 • finanse przedsiębiorstw
 • podstawy rachunkowości
 • matematyka
 • bankowość
 • makroekonomia

Co więcej, zyskasz cenne informacje na temat współczesnych rynków finansowych oraz polskiej i międzynarodowej gospodarki. Ponadto, poznasz podstawowe mechanizmy ekonomiczne oraz specyfikę funkcjonowania instytucji finansowych. Studenci zaznajomią się także z regulacjami prawa finansowego i gospodarczego i nauczą się stosować je w praktyce zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się oceny sytuacji finansowej danej firmy oraz dokonywania analizy ekonomicznej i gospodarczej.

Ponadto, dowiesz się w jaki sposób księgować operacje gospodarcze i sporządzać sprawozdania finansowe. Studenci zyskają także umiejętność tworzenia biznes planu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

RACHUNKOWOŚĆ STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku rachunkowość trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Natomiast jeżeli wybierzesz studia magisterskie, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

RACHUNKOWOŚĆ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ:

 • działy finansowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • księgowy
 • audytor
 • analityk finansowy
 • doradca finansowy
 • korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)