UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE

UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE

Studia na kierunku ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, na której zostaną ocenione ich kompetencje i predyspozycje do pracy w branży ubezpieczeniowej.

UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE:

Czego nauczysz się na kierunku ubezpieczenia-studia interdyscyplinarne?

Ze względu na interdyscyplinarny i złożony charakter studiów zyskasz cenną wiedzę z obszaru kilku aspektów bezpośrednio związanych z niezwykle bogatą dziedziną, jaką są ubezpieczenia. W ogercie kursu przewidziano wiele interesujących i atrakcyjnych zajęć, na których dowiesz się więcej na temat rynku ubezpieczeń oraz związanych z nimi kwestii ekonomicznych i finansowych.

Ponadto, zaznajomisz się z prawnymi aspektami tej dyscypliny i nauczysz się stosować regulacje prawne w praktyce. Wszystkie warsztaty i wykłady będą prowadzone przez wybitnych specjalistów, naukowców i praktyków w swojej branży, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

Uzyskane kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Oprócz wiedzy kierunkowej, pogłębisz także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zyskasz szansę na międzynarodową karierę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość rynku ubezpieczeń
 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza finansowa
 • znajomość rynku finansowego
 • wiedza prawnicza
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • zdolności komunikacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne realizuje program z pogranicza nauk społecznych, ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.

Powyższe studia dostępne są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach niestacjonarnych realizowane są weekendowe zjazdy.

 

Studia na kierunku Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu:

 • nauk ekonomiczno-finansowych
 • nauk prawnych i administracyjnych
 • nauk społecznych

Co więcej, w czasie studiów zagłębisz się w tematykę finansów i rachunkowości, a także ich roli w konkretnych działalnościach gospodarczych. Ponadto, poznasz regulacje prawa gospodarczego, administracyjnego i finansowego oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce zawodowej.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych nauczycieli akademickich oraz praktyków z branży ubezpieczeniowej i finansowej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne zdobędziesz szereg umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się przeprowadzania analizy ekonomicznej i gospodarczej oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.

Ponadto, wykształcisz cenne kompetencje prawnicze. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i nauczą się terminologii prawnej i finansowej, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach można ubezpieczyć niemal każdy aspekt swojego życia, co niewątpliwie wpływa na większy komfort i bezpieczeństwo naszego codziennego funkcjonowania.

W związku z tego typu tendencją panującą we współczesnym świecie oraz rosnącą popularnością rynku ubezpieczeniowego, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dziedziny, którzy doskonale orientowaliby się w jej wszystkich aspektach.

Jako odpowiedź na te potrzeby, powstał niezwykle interesujący i perspektywiczny kierunek: ubezpieczenia-studia interdyscyplinarne, których program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach ekonomicznych i finansowych, którzy chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową.

Jeżeli więc należysz do tego grona i chcesz rozwijać się w tym kierunku, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy i ciekawy kierunek!

 

5. Gdzie studiować Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Ubezpiecenia - studia interdyscyplinarne:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne można realizować tylko na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i przyszłościowego kierunku będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru ubezpieczeń, finansów i związanych z tym kwestii prawnych, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy związanej z twoim wykształceniem.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie agenta lub agenta ubezpieczeniowego w zakładach ubezpieczeńPonadto, idealnie odnajdziesz się w organizacjach i przedsiębiorstwach na stanowiskach powiązanych z zarządzaniem finansami oraz ryzykiem biznesowym.

Znajomość języka obcego sprawi, że zyskasz szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

 

Absolwent kierunku Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • agencje ubezpieczeniowe
 • broker
 • agent ubezpieczeniowy
 • dział finansowy
 • specjalista do spraw zarządzania ryzykiem i finansami
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • administracja
 • działy prawne

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne studia II stopnia

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku UBEZPIECZENIA - STUDIA INTERDYSCYPLINARNE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)