AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

    Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

    Akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2023/2024
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe - uczelnie >

    Studia skierowane są do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w środowisku prawnym i gospodarczym, jednak mają ukończone kierunku pozaekonomiczne i pozaprawne np. techniczne, humanistyczne, ścisłe, sztuki czy medyczne.

    Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy na współczesnym rynku, który ceni sobie interdyscyplinarną wiedzę i praktyczne umiejętności.

     

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    Studentami kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników przeważnie mogą zostać wszyscy absolwenci uczelni wyższej posiadający tytuł inżyniera, licencjata czy magistra. Zwykle niewymagana jest także specjalistyczna wiedza, ze względu na podstawowy poziom studiów. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń. Warto więc wcześniej przyjrzeć się terminom rekrutacji. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

     

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się jednak czasem odbywać hybrydowo, jednocześnie w budynkach uczelni i synchronicznie na platformie do zdalnego nauczania. Wykładowcami są specjaliści z dziedziny ekonomii, prawa i pokrewnych, a także praktycy biznesu, którzy oprócz wiedzy teoretycznej mogą przekazać studentom także praktyczne wskazówki.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników możemy podzielić na:

    1. Poziom:

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studenci kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników zdobywają i ugruntowują wiedzę z zakresu funkcjonowania państwa, przedsiębiorstw i instytucji. Słuchacze poznają także kontekst społeczno-gospodarczy dzisiejszej polityki kraju. Wykładowcy mogą także przybliżyć zjawiska ekonomiczne zachodzące w gospodarce i otoczeniu rynkowym. Tematyka zajęć może się wiązać zarówno z sytuacją w kraju, jak i za granicą.

    Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników, to m.in.:

    • wstęp do ekonomii
    • finanse i bankowość–ujęcie praktyczne
    • europejskie stosunki gospodarczo-finansowe
    • węzłowe instytucje prawa cywilnego
    • realizacja polityki gospodarczej i społecznej

    Studenci otrzymują dużą porcję wiedzy prawniczej np. z zakresu prawa rzeczowego, konsumenta czy producenta. Poznają rodzaje umów i mogą przećwiczyć tworzenie umów gospodarczych. Podczas zajęć mogą się także pojawić tematy związane z rachunkowością. W programie przewidziane jest także rozwijanie umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem. Studenci mogą zapoznać się z formami prowadzenia działalności gospodarczej, co przygotuje ich do stworzenia i rozwoju własnego biznesu.

     

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

    Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

     

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

    Kierunek akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników pomaga studentom w poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i finansów. Dzięki temu mogą oni walczyć o awans w dotychczasowym miejscu pracy lub szukać zatrudnienia na wyższych stanowiskach w innej firmie. Interdyscyplinarna wiedza jest obecnie ceniona wśród pracodawców, więc absolwenci będą mieli wiele możliwości wyboru, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wcześniejszym wykształceniem. Studia mogą także przygotować do założenia własnej firmy.

     

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)