Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne łączą w sobie zagadnienia z obszaru różnych dyscyplin naukowych, dzięki czemu studenci zyskają nie tylko wszechstronną wiedzę ale także umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studia umożliwiają także wybór jednego z dostępnych modułów tematycznych, aby studenci zyskali przygotowanie z wybranego obszaru.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku menedżerskie studia ekonomiczno-prawne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Program nauczania na kierunku menedżerskie studia ekonomiczno-prawne będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, prawnymi, administracyjnymi czy z zarządzaniem. W planie znajdą się zajęcia z prawa handlowego i finansowego, finansów i rachunkowości, czy zamówień publicznych. Ponadto studenci dowiedzą się więcej o zamówieniach publicznych i poznają współczesne koncepcje marketingu.
Poza wiedzę teoretyczną rozwiną również cenne umiejętności praktyczne, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczą się zarządzania kryzysowego, zarządzania firmą, personelem i finansami. W ramach kształcenia poznają również zasady funkcjonowania e-commerce oraz nauczą się dokonywania analizy oferty produktów i usług finansowych. Ważnym elementem studiów będzie także nauka języka angielskiego oraz obowiązkowe praktyki, dzięki którym studenci zyskają cenne przygotowanie zawodowe.
3. Gdzie studiować menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek menedżerskie studia ekonomiczno-prawne: