Innowacyjność produktu studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dynamiczny rozwój przemysłu implikuje konieczność ciągłego wdrażania nowych rozwiązań technicznych i gospodarczych, co z kolei powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników technicznych, potrafiących odnaleźć się na ciągle zmieniającym się rynku. Studia na kierunku innowacyjność produktu łączą w sobie zagadnienia z obszaru towaroznawstwa, zarządzania, ekonomii oraz inżynierii materiałowej i inżynierii produkcji znajdując tym samym wspólny mianownik dla nauk technicznych i społecznych. Lubisz podążać z duchem czasu, a w swojej przyszłej pracy chciałbyś podejmować się nowych, ciągle zmieniających się działań? Posiadasz wrodzone kompetencje interpersonalne czyniące cię wspaniałym liderem każdej grupy? Chciałbyś uczyć się zarówno przedmiotów czysto technicznych, jak i doskonalić umiejętności efektywnej pracy z ludźmi? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z tych pytań, to studia na kierunku innowacyjność produktu z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku innowacyjność produktu? W związku z interdyscyplinarnością tego kierunku, będziesz miał okazję zdobyć szeroką wiedzę międzyobszarową, której zasięg będzie kreślony między naukami ekonomicznymi, społecznymi i technicznymi. Wykłady teoretyczne pogłębią twoją znajomość nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pozwolą zrozumieć procesy mające miejsce podczas powstawania rozmaitych produktów. Przewidziane w toku studiów warsztaty praktyczne umożliwią ci czynne uczestnictwo we wszystkich stadiach powstawania wyrobów lub usług, począwszy od badań właściwych, poprzez planowanie, rozwój i wdrożeniu do kontroli finalnej skończywszy. Zagłębisz tajniki właściwego monitorowania parametrów jakościowych wytworzonych produktów i procesów. Liczne zadania opierające się na pracy w grupie wykształcą w tobie umiejętność skutecznej komunikacji międzyludzkiej, tworzenia opinii i argumentowania swojego stanowiska.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku innowacyjność produktu? Pomimo względnie wąskiego wyboru w kwestii obszaru przyszłej pracy, liczność miejsc, w których  będzie możliwość jej podjęcia przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania. Z powodzeniem zatrudnisz się w działach związanych z badaniami i rozwojem przedsiębiorstw, laboratoriach badawczych, gdzie będziesz mógł pod kątem praktycznym badać nowoczesne produkty lub zająć się zarządzaniem zespołów badawczych w celu usprawnienia ich pracy. Ponadto możliwość pracy w firmach i działach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów z zastosowaniem różnorakich maszyn i programów komputerowych również stanie przed tobą otworem.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku innowacyjność produktu, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, chemia, biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku innowacyjność produktu

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacyjność produktu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analitycznego myślenia
  • rozwiązywania konkretnych problemów dotyczących innowacyjności
  • komunikowania się na tematy specjalistyczne ze zróżnicowanymi kręgami odbiorców
  • kierowania pracą zespołu
  • opracowywania i wprowadzania nowych procesów, wyrobów czy usług
  • obsługi specjalistycznych maszyn i programów komputerowych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU STUDIA NIESTACJONARNE

INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU STUDIA I STOPNIA

INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacyjność produktu

Absolwent kierunku innowacyjność produktu znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • działach R&D (badań i rozwoju) przedsiębiorstw
  • laboratoriach badawczych
  • firmach i działach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów oraz przygotowaniem procesów obróbczych z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU

Komentarze (0)