Innowacyjność produktu

Innowacyjność produktu

Studia na kierunku innowacyjność produktu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Innowacyjność produktu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku innowacyjność produktu

Innowacyjność produktu studia – kierunek studiów

Studia na kierunku innowacyjność produktu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku innowacyjność produktu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku innowacyjność produktu rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 15 września 2024 r. | innowacyjność produktu - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku innowacyjność produktu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | innowacyjność produktu - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z innowacyjności produktu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku innowacyjność produktu: projektowanie i doskonalenie produktu, rozwój i komercjalizacja produktu, rozwój i komercjalizacja produktu.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku innowacyjność produktu najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku innowacyjność produktu:

  • geografia,
  • historia,
  • język obcy,
  • matematyka,
  • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Innowacyjność produktu - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując innowacyjność produktu

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku innowacyjność produktu? W związku z interdyscyplinarnością tego kierunku, będziesz miał okazję zdobyć szeroką wiedzę międzyobszarową, której zasięg będzie kreślony między naukami ekonomicznymi, społecznymi i technicznymi.

Wykłady teoretyczne pogłębią twoją znajomość nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pozwolą zrozumieć procesy mające miejsce podczas powstawania rozmaitych produktów. Przewidziane w toku studiów warsztaty praktyczne umożliwią ci czynne uczestnictwo we wszystkich stadiach powstawania wyrobów lub usług, począwszy od badań właściwych, poprzez planowanie, rozwój i wdrożeniu do kontroli finalnej skończywszy.

Zagłębisz tajniki właściwego monitorowania parametrów jakościowych wytworzonych produktów i procesów. Liczne zadania opierające się na pracy w grupie wykształcą w tobie umiejętność skutecznej komunikacji międzyludzkiej, tworzenia opinii i argumentowania swojego stanowiska.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analitycznego myślenia
  • rozwiązywania konkretnych problemów dotyczących innowacyjności
  • komunikowania się na tematy specjalistyczne ze zróżnicowanymi kręgami odbiorców
  • kierowania pracą zespołu
  • opracowywania i wprowadzania nowych procesów, wyrobów czy usług
  • obsługi specjalistycznych maszyn i programów komputerowych

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTU?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku innowacyjność produktu możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Dynamiczny rozwój przemysłu implikuje konieczność ciągłego wdrażania nowych rozwiązań technicznych i gospodarczych, co z kolei powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników technicznych, potrafiących odnaleźć się na ciągle zmieniającym się rynku.

Studia na kierunku innowacyjność produktu łączą w sobie zagadnienia z obszaru towaroznawstwa, zarządzania, ekonomii oraz inżynierii materiałowej i inżynierii produkcji znajdując tym samym wspólny mianownik dla nauk technicznych i społecznych. Lubisz podążać z duchem czasu, a w swojej przyszłej pracy chciałbyś podejmować się nowych, ciągle zmieniających się działań?

Posiadasz wrodzone kompetencje interpersonalne czyniące cię wspaniałym liderem każdej grupy? Chciałbyś uczyć się zarówno przedmiotów czysto technicznych, jak i doskonalić umiejętności efektywnej pracy z ludźmi? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z tych pytań, to studia na kierunku innowacyjność produktu z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

3. Gdzie studiować innowacyjność produktu

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek innowacyjność produktu:

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku innowacyjność produktu

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku innowacyjność produktu? Pomimo względnie wąskiego wyboru w kwestii obszaru przyszłej pracy, liczność miejsc, w których  będzie możliwość jej podjęcia przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania.

Z powodzeniem zatrudnisz się w działach związanych z badaniami i rozwojem przedsiębiorstw, laboratoriach badawczych, gdzie będziesz mógł pod kątem praktycznym badać nowoczesne produkty lub zająć się zarządzaniem zespołów badawczych w celu usprawnienia ich pracy.

Ponadto możliwość pracy w firmach i działach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów z zastosowaniem różnorakich maszyn i programów komputerowych również stanie przed tobą otworem.

 

Absolwent kierunku innowacyjność produktu znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • działach R&D (badań i rozwoju) przedsiębiorstw
  • laboratoriach badawczych
  • firmach i działach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem produktów oraz przygotowaniem procesów obróbczych z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Innowacyjność produktu studia niestacjonarne

Innowacyjność produktu studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Innowacyjność produktu studia I stopnia

Innowacyjność produktu studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku innowacyjność produktu

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Innowacyjność produktu

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Komentarze (0)