Organizowanie rynku pracy studia – kierunek studiów 

 
Dla kogo ten kierunek
Pomimo ciągle spadającego wskaźnika bezrobocia i licznych podwyżek dotyczących rozmaite grupy zawodowe, istnieje szereg ludzi niezdecydowanych w kwestii obrania przyszłej drogi zawodowej. Implikuje to konieczność wykształcenia pracowników świadomych zależności istniejących na współczesnym rynku pracy, którzy będą chcieli związać swoją przyszłość z działalnością na korzyść uświadamiania młodych ludzi w zakresie szans i możliwości oferowanych przez konkretny odłam edukacji. Studia na kierunku organizowanie rynku pracy powstały w odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych studentów tematyką związaną z szeroko pojętym zarządzaniem w obszarze rynku pracy, doradztwem zawodowym oraz pracą związaną z analityką ruchu pracy. Jeśli od zawsze ceniłeś sobie kontakt z drugim człowiekiem, jesteś gotów na wyzwania związane z udzielaniem porad zawodowych, a ponadto nie przeraża cię wizja dogłębnej nauki kodeksu pracy, to studia na kierunku organizowanie rynku pracy mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów. 
 
Program studiów i przedmioty
W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku organizowanie rynku pracy? Praktyczną, gruntowną i niezbędną do pełnienia niezwykle odpowiedzialnej roli w obszarze organizowania działania rynku pracy. Podstawą jakiegokolwiek działania w obszarze gospodarczym jest niewątpliwie doskonała znajomość kodeksu prawnego odgórnie regulującego prawidłowość działania wszystkich jego odgałęzień – wobec tego będziesz musiał się przygotować na długie godziny spędzone na nauce nawet pozornie nieistotnych kruczków prawnych, których znajomość z pewnością zaprocentuje w twoim przyszłym zawodzie. Poznasz podstawy obsługi komputerowych programów statystycznych, co będzie jednocześnie stanowiło wstęp do zagłębienia esencji samej statystyki. Dowiesz się, w jaki sposób działają poszczególne organy administracji publicznej, a znajomość zależności występujących pomiędzy poziomem zdobytej edukacji a szansą na znalezienie dobrej pracy umożliwi ci udzielanie fachowych porad niezdecydowanym co do obrania ścieżki kształcenia i zawodu. 
 
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku organizowanie rynku pracy? Dzięki obszernej, ciągle rozwijającej się wiedzy na temat dynamiki zmian zapotrzebowania rynku pracy staniesz się doskonałym doradcą zawodowym umożliwiającym podjęcie najlepszej decyzji niezdecydowanym co do swojej przyszłej kariery młodym ludziom. Będziesz mógł również zająć się analityką szeroko pojętego rynku pracy, a znajomość zaawansowanych programów statystycznych pozwoli ci na dogłębne zrozumienie panujących tam tendencji. Jeśli zależy ci na bezpośrednim kontakcie z ludźmi i nie boisz się wyzwań wynikających z konieczności obsługi najbardziej wymagających jednostek, będziesz mógł spróbować swojego szczęścia w pracy na stanowisku doradcy zawodowego lub pośrednika pracy. Ponadto jeśli tylko zechcesz, to zostaniesz specjalistą do spraw szkoleń oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych. 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku organizowanie rynku pracy, na Uniwersytecie Warszawskim, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, WOS.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku organizowanie rynku pracy

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prawa pracy
 • administracji publicznej
 • podstaw statystyki
 • obsługi specjalistycznych programów komputerowych
 • zależności pomiędzy edukacją a zapotrzebowaniem rynku pracy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku organizowanie rynku pracy

Absolwent kierunku organizowanie rynku pracy znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • analityka rynku pracy,
 • specjalisty ds. HR
 • specjalisty ds. szkoleń
 • doradcy zawodowego
 • pośrednika pracy
 • animatora lokalnego rynku pracy
 • konsultanta CSR
 • specjalisty ds. rehabilitacji zawodowej i zatrudniania osób niepełnosprawnych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY

Komentarze (0)