MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

Studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Media design i marketing wizerunkowy stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Media design i marketing wizerunkowy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy rozpocznie się 25 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | media design i marketing wizerunkowy - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | media design i marketing wizerunkowy - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z mediów designu i marketingu wizerunkowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku media design i marketing wizerunkowy: branding i zarządzanie marką, marketing internetowy i media mobilne, media audiowizualne i wideomarketing.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY:

Czego nauczysz się na kierunku media design i marketing wizerunkowy?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na szeroką dziedzinę, jaką jest kreowanie wizerunku. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci specyfikę i sposób funkcjonowania mediów społecznościowych. 

Dowiesz się w jaki sposób budować własną markę oraz w jaki sposób dbać o wizerunek w sieciCo więcej poznasz tajniki tworzenia grafiki komputerowej oraz nauczysz się w jaki sposób tworzyć projekty reklamowe i wizerunkowe.

Wszystkie zajęcia praktyczne będą odbywać się w nowoczesnych pracowniach multimedialnych i fotograficznych. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy big data i prognozowaniem trendów, a marketingiem internetowym i mediami mobilnymi.

Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez badaczy mediów, doradców wizerunkowych i influencerów.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
 • umiejętność tworzenia reklam
 • umiejętność prowadzenia strategi marki
 • umiejętność redukowania skutków kryzysów wizerunkowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek media design i marketing wizerunkowy można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na studia stacjonarne będą zobowiązni do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie związana z marketingiem.

 

Studia na kierunku Media design i marketing wizerunkowy możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku media design i marketing wizerunkowy, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu marketingu, reklamy, zarządzania oraz medioznawstwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów, powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Podstawy zarządzania
 • Współczesne rynki medialne
 • Computer mediated communication and discourse
 • Web content design & management

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie powyższych studiów rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się stosować nowoczesne techniki zarządzania, marketingu i reklamy.

Ponadto skupisz się na tworzeniu ciekawych projektów fotograficznych i filmowych. Studenci rozwiną także swoje kompetencje językowe, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, na których zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, w dobie prężnego działania mediów społecznościowych, szczególnie instagrama, który ma potężną silę reklamową i opiniotwórczą, niezwykle popularnym i istotnym zagadnieniem stała się kwestia wizerunku i jego funkcjonowania w nowych mediach

Znajomość obowiązujących trendów i umiejętność stworzenia spójnego wizerunku to bardzo ważne aspekty, które często decydują o sukcesie i popularności danej osoby. W związku z tego typu tendencjami wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów zawodowo zajmujących się kształtowaniem wizerunku.

Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek media design i marketing wizerunkowyJego oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy interesują się współczesną modą i trendami oraz chcieliby związać z tym swoją zawodową przyszłość.

Jeżeli należysz do tego typu ludzi, a do tego jesteś kreatywny i masz głowę pełną pomysłów to studia media design i marketing wizerunkowy są stworzone dla ciebie!

 

5. Gdzie studiować Media design i marketing wizerunkowy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Media design i marketing wizerunkowy:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Media design i marketing wizerunkowy trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku media design i marketing wizerunkowy można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku media design i marketing wizerunkowy zdobędziesz wykształcenie z zakresu kreowania wizerunku i innych aspektów składających się na tę bogatą dyscyplinę.

Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie w agencjach reklamowych i marketingowych oraz działach public relations.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka rynku mediów czy danych marketingowych. Co więcej znajdziesz pracę w biurach prasowych czy agencjach social-media. Będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Absolwent kierunku media design i marketing wizerunkowy znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • agencje reklamowe
 • biura prasowe
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • specjalista do spraw social mediów
 • własna działalność gospodarcza
 • analityk rynku mediów
 • trendwatcher i trendsetter
 • analityk danych marketingowych

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Media design i marketing wizerunkowy studia niestacjonarne

Media design i marketing wizerunkowy studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Media design i marketing wizerunkowy studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku media design i marketing wizerunkowy

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)