MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, w dobie prężnego działania mediów społecznościowych, szczególnie instagrama, który ma potężną silę reklamową i opiniotwórczą, niezwykle popularnym i istotnym zagadnieniem stała się kwestia wizerunku i jego funkcjonowania w nowych mediach.

Znajomość obowiązujących trendów i umiejętność stworzenia spójnego wizerunku to bardzo ważne aspekty, które często decydują o sukcesie i popularności danej osoby. W związku z tego typu tendencjami wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów zawodowo zajmujących się kształtowaniem wizerunku. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek media design i marketing wizerunkowy.

Jego oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy interesują się współczesną modą i trendami oraz chcieliby związać z tym swoją zawodową przyszłość. Jeżeli należysz do tego typu ludzi, a do tego jesteś kreatywny i masz głowę pełną pomysłów to studia media design i marketing wizerunkowy są stworzone dla ciebie!

 

Czego nauczysz się na kierunku media design i marketing wizerunkowy?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na szeroką dziedzinę, jaką jest kreowanie wizerunku. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci specyfikę i sposób funkcjonowania mediów społecznościowych. Dowiesz się w jaki sposób budować własną markę oraz w jaki sposób dbać o wizerunek w sieci.

Co więcej poznasz tajniki tworzenia grafiki komputerowej oraz nauczysz się w jaki sposób tworzyć projekty reklamowe i wizerunkowe. Wszystkie zajęcia praktyczne będą odbywać się w nowoczesnych pracowniach multimedialnych i fotograficznych. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy big data i prognozowaniem trendów, a marketingiem internetowym i mediami mobilnymi. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez badaczy mediów, doradców wizerunkowych i influencerów.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku media design i marketing wizerunkowy zdobędziesz wykształcenie z zakresu kreowania wizerunku i innych aspektów składających się na tę bogatą dyscyplinę. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie w agencjach reklamowych i marketingowych oraz działach public relations.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie analityka rynku mediów czy danych marketingowych. Co więcej znajdziesz pracę w biurach prasowych czy agencjach social-media. Będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, informatyki, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku media design i marketing wizerunkowy

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY:

 • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
 • umiejętność tworzenia reklam
 • umiejętność prowadzenia strategi marki
 • umiejętność redukowania skutków kryzysów wizerunkowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY:

 • agencje reklamowe
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • specjalista do spraw social mediów
 • biura prasowe
 • własna działalność gospodarcza
 • analityk rynku mediów
 • trendwatcher i trendsetter
 • analityk danych marketingowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA DESIGN I MARKETING WIZERUNKOWY

Komentarze (0)