BACHELOR IN MANAGEMENT studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i przedsiębiorstw, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi. Studia na tego typu kierunkach od wielu lat cieszą się powodzeniem i są chętnie wybierane przez przyszłych studentów. Jednak, aby zapewnić sobie lepsze perspektywy zawodowe, nawet poza granicami naszego kraju, warto dodatkowo skupić się na kształtowaniu swoich kompetencji językowych.
Jako odpowiedź na podobne zapotrzebowania, powstał kierunek bachelor in management, na którym zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce w przyszłości pracować w środowisku międzynarodowym, a dodatkowo dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, to powinieneś zdecydować się na wybór tych studiów.
 
Czego nauczysz się na kierunku bachelor in management?
W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin związanych bezpośrednio z szeroko pojętym zarządzaniem. Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu finansów, marketingu, czy rachunkowości. Ponadto zagłębisz się w meandry niezwykle złożonego zagadnienia, jakim jest prawo cywilne i nauczysz się wykorzystywać jego przepisy w swojej codziennej pracy zawodowej. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz nauce różnych dziedzin i odmian zarządzania.
Dowiesz się, na czym polega zarządzanie zasobami ludzkimi, jakością, projektami oraz strategiczne. W trakcie kursu rozwiniesz także swoje zdolności negocjacji oraz kompetencje interpersonalne, które są niezwykle ważne w budowaniu poprawnych relacji z kontrahentami i współpracownikami. Dodatkowo, podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na zarządzanie międzynarodowe, będziesz uczestniczył w zajęciach z diagnostyki organizacyjnej oraz komunikacji międzykulturowej.
Natomiast, jeśli wybierzesz specjalność z zakresu przedsiębiorczości, nauczysz się jak prowadzić własny biznes oraz poznasz podstawy funkcjonowania marketingu w małej firmie. Ostatnia ścieżka naukowa-marketing, oscyluje tematycznie wokół strategi zarządzania firmą i innowacji marketingowych. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej drogi kształcenia. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności językowe, ucząc się branżowego języka angielskiego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku bachelor in management będziesz miał wiedzę z zakresu różnych aspektów zarządzania oraz z nauk pokrewnych, takich jak: finanse, rachunkowość, marketing czy prawo cywilne. Ponadto, wykształcisz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię biznesową. Tak szerokie wykształcenie umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z dziedziny zarządzania.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w sektorze zarządzania zasobami ludzkimi lub w działach reklamy i marketingu. Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w agencjach konsultingowych, zajmujących się doradztwem w zakresie rozwoju biznesowego. Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej umożliwi Ci rozpoczęcie kariery w międzynarodowych korporacjach, a także poza granicami kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku bachelor in management, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, matematyka, geografia, historia, WOS, język polski, biologia lub chemia. Dodatkowo, kandydaci będą musieli przedstawić certyfikat znajomości języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR IN MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ W CZASIE STUDIÓW NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

 • wiedza z zakresu zarządzania
 • wiedza z zakresu nauk pokrewynych(rachunkowość, prawo cywilne, marketing, finanse)
 • umiejętność budowania relacji z klientami
 • znajomość marketingu internetowego i technologi informatycznych
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • specjalistyczny język angielski
 • dodatkowy język obcy

Jak wyglądają studia na kierunku bachelor in management?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bachelor in management są obecnie dostępne jedynie w formie stacjonarnej, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalanych przez władze konkretnej uczelni wyższej.

Program nauczania będzie realizował kwestie z zakresu zarządzania i marketingu, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie kierunkowe.

 

2. Program studiów i przedmioty

W siatce zajęć na kierunku bachelor in management znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z zarządzaniem i marketingiem, między innymi:

 • Etyka w biznesie
 • Podstawy zarządzania
 • Krytyczne myślenie
 • Nauka o organizacji

Studenci zdobędą także specjalistyczną wiedzę na temat ekonomii oraz finansów przedsiębiorstw. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej sytuacji gospodarczej i stsounkach Polski z poszczególnymi krajami europejskimi. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku bachelor in management wykształcisz szereg cennych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Studenci nauczą się również tworzenia biznes planu oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BACHELOR IN MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku bachelor in management będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BACHELOR IN MANAGEMENT STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

 • międzynarodowe korporacje
 • działy marketingu i reklamy
 • departamenty planowania i rozwoju strategicznego
 • specjalista do spraw rozwoju rynków zagranicznych
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT

Komentarze (0)