BACHELOR IN MANAGEMENT

BACHELOR IN MANAGEMENT

Studia na kierunku bachelor in management możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Bachelor in management stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  forma: stacjonarne

  BACHELOR IN MANAGEMENT studia - kierunek studiów

  Studia na kierunku bachelor in management to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku bachelor in management
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bachelor in management rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | bachelor in management - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku bachelor in management możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bachelor in management - uczelnie >

  Opis kierunku

  Studia na kierunku bachelon in managment pozwalają zdobyć studentom gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania oraz nauk pokrewnych związanych z ekonomią, finansami czy nawet elementami prawa. Co więcej – nauka odbywać się będzie w języku angielskim, dzięki czemu studenci rozwiną swoje kompetencje lingwistyczne oraz wzbogacą słownictwo branżowe.

   

  Specjalności

  Współczesne studia bachelor in management charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku bachelor in management: digital society & new media, entrepreneurship, horeca (hotel, restaurant, catering) management, international management, marketing.

   

  Praca po studiach

  Wiedza i umiejętności pozyskane w trakcie studiów pozwolą na świadome prowadzenie działalności gospodarczej, ale nie tylko. Absolwenci tego kierunku karierę zawodową mogą rozwijać w firmach o różnorodnych profilach działalności, które funkcjonują zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z trzech dowolnych przedmiotów, wybranych przez kandydata spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.  

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  BACHELOR IN MANAGEMENT - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ W CZASIE STUDIÓW NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

  Czego nauczysz się na kierunku bachelor in management?
  W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin związanych bezpośrednio z szeroko pojętym zarządzaniem. Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu finansów, marketingu, czy rachunkowości. Ponadto zagłębisz się w meandry niezwykle złożonego zagadnienia, jakim jest prawo cywilne i nauczysz się wykorzystywać jego przepisy w swojej codziennej pracy zawodowej.
  Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz nauce różnych dziedzin i odmian zarządzania.Dowiesz się, na czym polega zarządzanie zasobami ludzkimi, jakością, projektami oraz strategiczne. W trakcie kursu rozwiniesz także swoje zdolności negocjacji oraz kompetencje interpersonalne, które są niezwykle ważne w budowaniu poprawnych relacji z kontrahentami i współpracownikami.
  Dodatkowo, podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcićJeżeli zdecydujesz się na zarządzanie międzynarodowe, będziesz uczestniczył w zajęciach z diagnostyki organizacyjnej oraz komunikacji międzykulturowej. Natomiast, jeśli wybierzesz specjalność z zakresu przedsiębiorczości, nauczysz się jak prowadzić własny biznes oraz poznasz podstawy funkcjonowania marketingu w małej firmie. 
  Ostatnia ścieżka naukowa-marketing, oscyluje tematycznie wokół strategi zarządzania firmą i innowacji marketingowych. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej drogi kształcenia. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności językowe, ucząc się branżowego języka angielskiego.
   
  W programie studiów na kierunku bachelor in management znajdziesz takie przedmioty jak np.:
  • Principles of Psychology
  • Introduction to International Management
  • HR Management
  • Negotiations
  • Principles of Entrepreneurship
  • Corporate and Business Law
  • Principles of Law
  • Managerial Statistics
  • European Union Functioning
  • Elective Courses
   

  Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

  • zarządzania
  • nauk pokrewynych (rachunkowość, prawo cywilne, marketing, finanse)
  • umiejętność budowania relacji z klientami
  • wykorzystania zarówno w biznesie, jak i w innych przedsięwzięciach narzędzi, metod i technik marketingowych
  • znajomości marketingu internetowego i technologi informatycznych
  • umiejętność tworzenia biznesplanu
  • tworzenia i realizowania strategii marketingowych oraz badań marketingowych
  • specjalistyczny język angielski
  • dodatkowy język obcy

  Jak wyglądają studia na kierunku bachelor in management?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Studia na kierunku bachelor in management są obecnie dostępne jedynie w formie stacjonarnej, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalanych przez władze konkretnej uczelni wyższej.

   

  Studia na kierunku bachelor in management możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Program nauczania będzie realizował kwestie z zakresu zarządzania i marketingu, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie kierunkowe.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  W siatce zajęć na kierunku bachelor in management znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z zarządzaniem i marketingiem, między innymi:

   

  • Etyka w biznesie
  • Podstawy zarządzania
  • Krytyczne myślenie
  • Nauka o organizacji

   

  Studenci zdobędą także specjalistycznąwiedzę na temat ekonomii oraz finansów przedsiębiorstw. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej sytuacji gospodarczej i stsounkach Polski z poszczególnymi krajami europejskimi.

  Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Jako student kierunku bachelor in management wykształcisz szereg cennych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. 

  Studenci nauczą się również tworzenia biznes planu oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  W dobie rozwoju gospodarki i przedsiębiorstw, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi. Studia na tego typu kierunkach od wielu lat cieszą się powodzeniem i są chętnie wybierane przez przyszłych studentów
  Jednak, aby zapewnić sobie lepsze perspektywy zawodowe, nawet poza granicami naszego kraju, warto dodatkowo skupić się na kształtowaniu swoich kompetencji językowych.Jako odpowiedź na podobne zapotrzebowania, powstał kierunek bachelor in management, na którym zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim.
  Jeżeli więc jesteś osobą, która chce w przyszłości pracować w środowisku międzynarodowym, a dodatkowo dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, to powinieneś zdecydować się na wybór tych studiów.
   
  5. Gdzie studiować bachelor in management

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bachelor in management:

   

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku bachelor in management trwają 3 lata (studia I stopnia).

  Studia pierwszego stopnia na kierunku bachelor in management będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

  Jaka praca po tym kierunku?
  Po ukończeniu studiów na kierunku bachelor in management będziesz miał wiedzę z zakresu różnych aspektów zarządzania oraz z nauk pokrewnych, takich jak: finanse, rachunkowość, marketing czy prawo cywilne.
  Ponadto, wykształcisz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię biznesową. Tak szerokie wykształcenie umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z dziedziny zarządzania.
  Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w sektorze zarządzania zasobami ludzkimi lub w działach reklamy i marketingu. Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w agencjach konsultingowych, zajmujących się doradztwem w zakresie rozwoju biznesowego.
  Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej umożliwi Ci rozpoczęcie kariery w międzynarodowych korporacjach, a także poza granicami kraju.

   

  Absolwent kierunku bachelor in management znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • międzynarodowych korporacjach
  • działach marketingu i reklamy
  • agencjach konsultingowych
  • przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe
  • departamentach planowania i rozwoju strategicznego
  • specjalista do spraw rozwoju rynków zagranicznych
  • administracja rządowa i samorządowa
  • własna działalność gospodarcza

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Bachelor in management studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Bachelor in management studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bachelor in management

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku BACHELOR IN MANAGEMENT

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)