Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe:

 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Program studiów i przedmioty

Czego będziesz miał okazję się nauczyć podczas nauki na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe? Jako, że studia zawierają w sobie dwa osobne człony związane z innym rodzajem wiedzy, to czego się nauczysz będzie miało dość szeroki zakres. Poznasz od podszewki i nauczysz się rozróżniać różne typy źródeł i zbiorów informacji.

Jako, że w większości zawodów czas to pieniądz, będziesz wiedział jak sprawnie wyszukiwać i oceniać potrzebne informacje. Poznasz najnowocześniejsze technologie wspierające cyfryzację, dzięki czemu opanujesz umiejętność wykorzystywania programów i aplikacji komputerowych, które usprawnią twoją pracę związaną z organizacją i przepływem wszelkiego rodzaju informacji.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • organizowania pracy w zespole
 • planowania, organizowania, kontrolowania i promowania działalności informacyjnej instytucji non profit i firm komercyjnych
 • różnych typów źródeł i zbiorów informacji
 • sprawnego wyszukiwania oraz oceny informacji
 • zarządzania treścią
 • wykorzystywania współczesnych technologii w procesach organizacji i przepływu informacji

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk o zarządzaniu.

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

 

Studia na kierunku Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk społecznych, humanistycznych czy informatycznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat medioznawstwa oraz informatologii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Metodologia badań medioznawczych
 • Techniczna redakcja tekstu
 • Grafika wydawnicza
 • Badania użytkowników mediów
 • Copywriting & branding

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych. Studenci nauczą się przetwarzać i gromadzić informacje oraz w odpowiedni sposób nimi zarządzać.

Ponadto poznają oni zasady zarządzania projektem wydawniczym i wydawnictwem. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności językowych, dzięki czemu studenci zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jedną z przyczyn dynamicznego rozwoju gospodarczego, społecznego i przemysłowego jest swobodny przepływ danych pomiędzy ludźmi znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie, a jak wiadomo, to z kolei nie byłoby możliwe, gdyby nie istnienie informacji, będących przedmiotem przekazywania.

Jesteśmy otaczani przez ilość danych niemożliwą do zmierzenia z uwagi na ich ciągły wzrost. Niemożliwe jest również objęcie umysłem współczesnej cyfryzacji bez skorzystania ze specjalnie stworzonych ku temu technologii.

Dla najbardziej zainteresowanych opisaną tematyką powstały studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe, które z łatwością znajdują wspólny mianownik dla zagadnień związanych z porządkowaniem, analizowaniem i przekazywaniem informacji oraz szeroko pojętym publikowaniem cyfrowym.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem przyszłego kierunku studiów, a chciałbyś w przyszłości objąć niezwykle odpowiedzialną posadę, gdzie będziesz pracował na ogromnej ilości niekiedy poufnych danych, to studia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

5. Gdzie studiować Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej otrzymają tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Praca po studiach

Jaką pracę znajdziesz jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe? Wszędzie tam, gdzie nagromadzenie informacji implikuje konieczność zatrudnienia wykwalifikowanego grona pracowników będących w stanie zaprowadzić potrzebny porządek i organizację.

Dzięki szeregowi umiejętności przyswojonych dzięki studiom, staniesz się specjalistą do spraw informacji, mogącym podjąć zatrudnienie w instytucjach zajmujących się gromadzeniem, opracowywaniem i publikowaniem dokumentów cyfrowych i tradycyjnych.

Przeszkolenie informatyczne z obszaru obsługi najnowocześniejszych technik i programów komputerowych pozwoli ci zostać menedżerem systemów informacyjnych w repozytoriach i bibliotekach cyfrowych. Jak sam widzisz, zakres wyboru będzie całkiem obszerny.

 

Absolwent kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • instytucjach zajmujących się gromadzeniem, opracowaniem i publikowaniem dokumentów cyfrowych i tradycyjnych
 • specjalista ds. informacji
 • bibliotekach cyfrowych
 • menedżer systemów informacyjnych
 • repozytoriach
 • współczesnych wydawnictwach

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe studia stacjonarne

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Miasta, które oferują studia na kierunku Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)