MARKETING I SPRZEDAŻ

MARKETING I SPRZEDAŻ

Studia na kierunku marketing i sprzedaż możesz podjąć na 7 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Łódź

Uniwersytet WSB Merito Łódź

Marketing i sprzedaż stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku marketing i sprzedaż

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Marketing i sprzedaż stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku marketing i sprzedaż

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Marketing i sprzedaż stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku marketing i sprzedaż

Uczelnie, gdzie marketing i sprzedaż jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku zarządzanie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Turystyka i rekreacja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

MARKETING I SPRZEDAŻ studia-kierunek studiów

Studia na kierunku marketing i sprzedaż to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku marketing i sprzedaż
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku marketing i sprzedaż rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 31 października 2024 r. | marketing i sprzedaż - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku marketing i sprzedaż możesz podjąć na 7 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | marketing i sprzedaż - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z marketingu i sprzedaży charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku marketing i sprzedaż: content marketing - tworzenie treści marketingowych, customer care – zarządzanie relacjami z klientem, e - marketing, e-handel i sprzedaż w nowych mediach, innowacje w sprzedaży.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

MARKETING I SPRZEDAŻ - zasady rekrutacji

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MARKETING I SPRZEDAŻ:

Czego nauczysz się na kierunku marketing i sprzedaż?

Podczas studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę i zyskasz wszechstronne wykształcenie z zakresu aspektów związanych z marketingiem, promocją oraz sprzedażą.
Jako student będziesz uczestniczył w wielu ciekawych i rozwijających zajęciach, na których zostanie Ci przybliżona wiedza z zakresu nowoczesnych strategii marketingowych i prowadzenia polityki promocyjnej.
Ponadto, poznasz najnowsze narzędzia, które sprawią, że twoja praca będzie bardziej efektywna i skuteczna. Zaznajomisz się z technologiami informatycznymi oraz zagłębisz się w specyfikę różnorodnych mediów społecznościowych, które coraz częściej są przestrzenią wykorzystywaną w marketingu i promowaniu konkretnych usług i produktów.
Co więcej, poznasz podstawy psychologii konsumenckiej, której poznanie jest niezwykle ważne w planowaniu strategi promocyjnych. Dowiesz się więcej także na temat najnowszych trendów i rozwiązań panujących w tej branży i nauczysz się stosować je w swojej pracy zawodowej.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które umożliwią Ci zdobycie cennego doświadczenia zawodowego przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji. Podczas studiów dostaniesz możliwość rozwijania swoich zdolności językowych na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • znajomość nowoczesnych technik marketingowych
 • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
 • znajomość nowoczesnych technik informatycznych
 • znajomość psychologii konsumenckiej
 • umiejętność prowadzenia strategi promocyjnej firmy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specyfiki nowych mediów
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Jak wyglądają studia na kierunku marketing i sprzedaż?

 

1. Typ i tryb studiów

Program kształcenie na kierunku marketing i sprzedaż będzie oscylował głownie wokół nauk o zarządzaniu oraz marketingu.

Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

 

Studia na kierunku marketing i sprzedaż możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek marketing i sprzedaż zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii, biznesu czy nauk o zarządzaniu. W planie zajęć znajdą się ciekawe przedmioty o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Komunikacja marketingowa
 • Nowoczesne technologie w marketingu i sprzedaży
 • Psychologia marketingu i sprzedaży
 • Podstawy marketingu

Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach intranetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na powyższym kierunku będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki marketingu i sprzedaży.

Ponadto rozwiniesz kompetencje z zakresu zarządzania oraz obsługi klientów. Studenci nauczą się także przeprowadzać badania marketingowe oraz analizować zjawiska ekonomiczne i dane rynkowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach marketing i promocja firmy jest równie ważna, co oferowany produkt lub usługa. W dobie dużej konkurencji i proporcjonalnie rosnących oczekiwań konsumentów, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania strategią promocyjną i marketingową firmy.
Jako odpowiedź na tendencje panujące na współczesnym rynku pracy powstały studia idealnie dopasowane do panujących tendencji. Marketing i sprzedaż to innowacyjny i niezwykle perspektywiczny kierunek skierowany do wszystkich tych, których cechuje duża kreatywność, wyobraźnia i głowa pełna ciekawych pomysłów.
Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, a do tego chciałbyś spróbować swoich sił w branży związanej z marketingiem i promocją to studia na kierunku marketing i sprzedaż będą dla ciebie idealnym wyborem.
 
5. Gdzie studiować marketing i sprzedaż

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek marketing i sprzedaż:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku marketing i sprzedaż trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku marketing i sprzedaż będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MARKETING I SPRZEDAŻ:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku marketing i sprzedaż będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu najnowszych technik marketingowych oraz wdrażania strategi promocyjnych.
Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne umożliwią Ci uzyskanie pracy w wielu przedsiębiorstwach związanych z tą dyscypliną. Jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie w agencjach reklamowych.
Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w działach marketingu i public relations. Dzięki znajomości języka obcego i specjalistycznej terminologii będziesz miał szansę na pracę w środowisku międzynarodowym.
Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zdobędziesz wykształcenie i zyskasz nowe perspektywy zawodowe.
 
Absolwent kierunku marketing i sprzedaż znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • specjalista do spraw nowych mediów i mediów społecznościowych
 • kariera międzynarodowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Marketing i sprzedaż studia niestacjonarne

Marketing i sprzedaż studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Marketing i sprzedaż studia I stopnia

Marketing i sprzedaż studia II stopnia

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku MARKETING I SPRZEDAŻ

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)