MASTER IN MANAGEMENT

MASTER IN MANAGEMENT

Studia na kierunku master in management możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Master in management stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Master in management stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

MASTER IN MANAGEMENT studia-kierunek studiów

Studia na kierunku master in management to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku master in management
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku master in management rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | master in management - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku master in management możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | master in management - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia master in management charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku master in management: artificial intelligence in business, digital marketing, hr tech business partner, logistics & supply chain management.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku master in management w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do potwierdzenia swojej znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

MASTER IN MANAGEMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN MANAGEMENT:

Czego nauczysz się na kierunku master in management?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę dotycząca zarządzania oraz funkcjonowania różnego rodzaju biznesów. Jako student będziesz musiał wybrać jeden z dwóch zakresów, który będzie dopasowany do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem innowacjami a zarządzaniem strategicznym.
W ramach tych specjalizacji będziesz uczestniczył w wielu ciekawych i rozwijających zajęciach. Jako student nauczysz się, w jaki sposób zarządzać strategią firmy oraz dowiesz się więcej na temat wdrażania projektów biznesowych w ramach konkretnego budżetu przeznaczonego na ten cel.
Ponadto, wykształcisz kompetencje miękkie, takie jak: komunikatywność, zdolności negocjacyjne, umiejętność pracy pod presją czasu oraz współpracowania z grupą. Cechy te są coraz częściej brane pod uwagę przez pracodawców i istotne, szczególnie w pracy z ludźmi.
Jako że wszystkie zajęcia i wykłady prowadzone są po angielsku będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe i nauczyć się specjalistycznej terminologii stosowanej w branży menadżerskiej. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także cenne doświadczenie podczas praktyk studenckich, wymian zagranicznych lub konferencjach naukowych.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • znajomość języka angielskiego
 • zarządzanie zasobami ludzkimi
 • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej
 • zarządzanie biznesem
 • zarządzanie strategiami biznesowymi
 • umiejętności komunikacyjne
 • umiejętności negocjowania z klientami

Jak wyglądają studia na kierunku master in management?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek master in management można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Program nauczania na powyższych studiach będzie związany z marketingiem i naukami o zarządzaniu.

 

Studia na kierunku master in management możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek master in management zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu marketingu, zarządzania, ekonomii oraz biznesu. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Zarządzanie w kontekście i współczesnej teorii zarządzania
 • Metody badawcze: jakościowe i ilościowe
 • Międzynarodowe prawo gospodarcze
 • Zrównoważony rozwój w biznesie

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny tryb nauczania na powyższym kierunku, rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu.

Ponadto zdobędziesz kompetencje do przeprowadzania analiz ekonomicznych oraz oceny modeli biznesowych. Studenci wykształcą także zdolności komunikacyjne oraz negocjacyjne, które są niezbędne do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich.

Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Master in management to kierunek skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności menadżerskie oraz związać swoją przyszłość zawodową z pracą w branży biznesowej.
Jego program idealnie odpowiada realiom obowiązującym na współczesnym rynku pracy i umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji.
Niewątpliwą zaletą studiów jest fakt, że językiem wykładowym jest angielski, dzięki czemu studenci mogą rozwinąć swoje zdolności językowe i zyskać szansę na międzynarodową karierę.
Jeżeli więc jesteś osobą komunikatywną o dużych ambicjach, a dodatkowo interesują Cię kwestie biznesowe to studia na kierunku master in management będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
 
5. Gdzie studiować master in management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek master in management:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku master in management trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku master in management będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN MANAGEMENT:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku master in management będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu zarządzania oraz znajomości specyfiki różnorodnych dziedzin biznesu. Dzięki temu będziesz miał dużą szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy.
Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku znajdziesz zatrudnienie w działach marketingu i reklamy oraz firmach public relations.
Ponadto idealnie odnajdziesz się w agencjach konsultingowych i firmach zajmujących się wdrażaniem strategi biznesowych. Co więcej umiejętności z zakresu zarządzania sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych.
Dodatkowo będziesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Doskonała znajomość ogólnego oraz biznesowego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i za granicą.
 
Absolwent kierunku master in management znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • biura marketingowe
 • agencje reklamowe
 • działy public relations
 • administracja publiczna
 • specjalista do spraw rynków zagranicznych
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Master in management studia niestacjonarne

Master in management studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Master in management studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku master in management

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku MASTER IN MANAGEMENT

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)