Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

Dodaj do ulubionych

Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

 

Dla kogo ten kierunek

Studia ekonomiczne cieszą się coraz większą popularnością, a ze względu na duże zapotrzebowanie specjalistów w tej dziedzinie, absolwenci zwykle nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej pracy. Pozycja managera w firmach to także zawód, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego rynku. Obecnie jest to jedna z ciekawszych ofert pracy dostępnych na rynku, dająca możliwość pracy w kraju, ale także za granicą. Te studia dają możliwość połączenie dwóch dziedzin wiedzy. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest matematyka, a dodatkowo śledzisz bieżące wiadomości o sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie? Będzie to wiedza z zakresu teorii mikroekonomii i makroekonomii w warunkach gospodarki otwartej oraz narzędzi analitycznych, co stanowi podstawę warsztatu ekonomisty. Obce nie będą Ci analizy matematyczne, statystyka matematyczna czy ekonometria. Co więcej, będziesz uczęszczać na przedmioty z zakresu zarządzania, marketingu oraz prawa handlowego, co przygotuje Cię do roli managera w największych firmach. Ponadto czeka na Ciebie wiele zajęć praktycznych, które dotyczą między innymi: strategii rozwoju organizacji z uwzględnieniem takich obszarów, jak: zarządzanie marketingowe, rachunkowość czy negocjacje, podparte szerokimi i adekwatnymi podstawami wiedzy prawniczej i socjologicznej, a bazujących na gruntownej wiedzy ekonomicznej.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie? Ukończone studia na tym kierunku pozwoli Cię na podjęcie pracy jako ekonomista lub manager każdym sektorze i dziale gospodarki. Co więcej, możesz szukać pracy na każdym stanowisku wymagającym umiejętności projektowania i wykonywaniu analiz dotyczących przedsiębiorstw, branż oraz gospodarki narodowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji, a dodatkowo masz zdolności przywódcze to Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, język polski, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYKIERUNKOWE STUDIA EKONOMICZNO-MANAGERSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • matematyki, badań operacyjnych, metod statystycznych i ekonometrycznych do przeprowadzania ilościowej analizy problemów ekonomicznych czy finansowych,
   • przygotowania analiz ekonomicznych i finansowych, realizacji projektów doradczych i opracowywania kompleksowych dokumentacji finansowych, budżetów i biznesplanów, a także długoterminowych prognoz finansowych,
   • zasady tworzenia i funkcjonowania informacyjnego systemu, służącego do wspomagania procesów decyzyjnych oraz zna najważniejsze narzędzia zarządzania kosztami i rentownością,
   • pomiaru i dywersyfikacji ryzyka oraz metod portfelowych jako narzędzia podejmowania decyzji na rynku papierów wartościowych;zna podstawowe regulacje w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, a także nadzoru nad rynkiem finansowym,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk ekonomicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą kompleksowe wykształcenie z zakresu nauk ścisłych, ekonomicznych, nauk o zarządzaniu czy rachunkowości. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

   • Modele wspomagające podejmowanie decyzji
   • Podstawy ochrony własności intelektualnej
   • Psychologia organizacji
   • Podstawy zarządzania

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Przede wszystkim nauczysz się przeprowadzania zaawansowanych analiz ekonomicznych, matematycznych i finansowych. Ponadto rozwiniesz kompetencje z zakresu rachunkowości i controllingu. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób opracowywać profesjonalny biznesplan oraz poznają zasady prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ważnym elementem studiów będą warsztaty z zarządzania procesami, danymi finansowymi czy zasobami ludzkimi.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie

   Absolwent kierunku międzykierunkowe studia ekonomiczno-managerskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • ekonomista,
   • manager,
   • pracownik firmy marketingowej,
   • pracownik biura rachunkowego,
   • pracownik działu HR.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MIĘDZYKIERUNKOWE STUDIA EKONOMICZNO-MANAGERSKIE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYKIERUNKOWE STUDIA EKONOMICZNO-MANAGERSKIE

   Komentarze (0)