Gospodarka i zarządzanie publiczne

Gospodarka i zarządzanie publiczne

Gospodarka i zarządzanie publiczne studia - kierunek studiów

Sektor publiczny obecnie prężnie się rozwija, co oznacza, że pojawia się coraz więcej organizacji non-profit, które potrzebują specjalistów w zakresie ich prowadzenia nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także społecznym. Dlatego też został stworzony kierunek Gospodarka i zarządzanie publiczne, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Gospodarka i zarządzanie publiczne? Studia przygotują Cię w zakresie diagnozowania sytuacji i zjawisk społecznych, decydujących o jakości i poziomie życia jednostek, grup społecznych, a także realizowania strategii rozwiązywania problemów społecznych i gospodarczych. Co więcej, obce nie będą Ci tajniki projektowania społecznego i inspirowania zmian społecznych i gospodarczych oraz pozyskiwanie zasobów koniczenych do ich realizacji. Jest to zatem połaczenie wiedzy ekonomicznej ze społeczną,

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absowlent kierunku Gospodarka i zarządzanie publiczne? Ukończone studia dadzą Ci przepustkę do pracy w administracji publicznej, organizacji non-profit, szeroko pojetym sekotrze publicznym czy organizacjach pozarządowych. Mozliwości, które oferuje rynek jest coraz więcej, więc nie powinienes mieć probelmu ze znalezieniem ciekawej pracy.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Gospodarka i zarządzanie publiczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Gospodarkę i zarządzanie publiczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • diagnozowania sytuacji i zjawisk społecznych,
 • realizowania strategii rozwiązywania problemów społecznych i gospodarczych,
 • analizowania i oceny jakości i warunków życia i problemów jednostek i grup społecznych,
 • pozyskiwania środków do realizacji projektów społecznych,
 • języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Jak wyglądają studia na kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek gospodarka i zarządzanie publiczne można realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

Jeżeli zdecydujesz się na realizacje powyższych studiów, zdobędziesz wszechstronne wykształcenie ekonomiczne, które otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć z obszaru nauk ekonomicznych, gospodarczych czy nauk o zarządzaniu. W planie znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • mikroekonomia
 • matematyka
 • nauka o państwie i polityce
 • ekonomia rozwoju
 • bezpieczeństwo publiczne

W czasie studiów, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych rynków finansowych oraz metod handlu zagranicznego. Co więcej, poznasz specyfikę konkretnych zjawisk społecznych i gospodarczych. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne zdobędziesz także niezwykle ważne umiejętności praktyczne. Jako student, najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich zdolności z obszaru zarządzania i tym samym nauczysz się zarządzania ryzykiem inwestycyjnym czy projektami.

Co więcej, wykształcisz kompetencje miękkie, między innymi zdolność komunikacji, negocjacji czy pracy zespołowej, które są niezwykle istotne w pracy menedżera. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku gospodarka i zarządzanie publiczne trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na realizacje studiów drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej, zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE STUDIA I STOPNIA

GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Gospodarka i zarządzanie publiczne

Absolwent kierunku Gospodarka i zarządzanie publiczne znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik administracji państwowej,
 • pracownik organizacji pozarządowej,
 • pracownik organizacji non-profit.​

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA I ZARZĄDZANIE PUBLICZNE

Komentarze (0)