Intercultural and business relations in Europe

Intercultural and business relations in Europe

Intercultural and business relations in Europe studia – kierunek studiów

Podstawą nawiązywania każdej relacji, zarówno tej na gruncie przyjacielskim, jak i zawodowym jest skuteczna komunikacja międzyludzka. Termin komunikowanie międzykulturowe został użyty po raz pierwszy przez jednego z amerykańskich etnologów, co zapoczątkowało świadomość o tym, jak ważne jest zrozumienie i bycie zrozumianym przez przedstawicieli innych kultur dla poszerzania kontaktów zawodowych oraz własnych horyzontów. W obecnych czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki, umiejętność nawiązania pozytywnych relacji z przedstawicielami innych kultur europejskich jest szczególnie ważne. Studia na kierunku intercultural and business relations in Europe powstały, aby wykształcić kadrę ludzi gotowych sprostać wymaganiom rynku pracy, który potrzebuje specjalistów w kwestii biznesu i komunikacji międzykulturowej.

Od zawsze interesowałeś się szeroko pojętą tematyką biznesową? Niejednokrotnie spotkałeś się z opinią, że masz smykałkę do interesów? Biegle władasz angielskim, jednak wciąż chciałbyś poszerzać swoje kompetencje? Marzy ci się własna działalność gospodarcza, której podstawą będą kontakty międzykulturowe? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku intercultural and business relations in Europe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Zestawem jakich umiejętności będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku intercultural and business relations in Europe? Przede wszystkim zdobędziesz całą gamę umiejętności interpersonalnych niezbędnych do skutecznej komunikacji międzyludzkiej. Poznasz kulturę niemal wszystkich państw europejskich, dowiesz się, jakie gesty i wyrażenia mogą zostać uznane za obraźliwe w danym kręgu kulturowym, podczas gdy w innym wskazywałyby na przyjazne nastawienie. Jako, że studia w całości prowadzone są po angielsku, znacznie poszerzysz swoje kompetencje językowe w zakresie tego języka, co uczyni cię bardzo uniwersalnym pracownikiem na światowym rynku pracy. Poznasz również fachową terminologię biznesową po angielsku, dzięki której będziesz w stanie porozumieć się z właścicielami różnych firm na całym świecie.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku intercultural and business relations in Europe? Wszędzie tam, gdzie problemy gospodarcze i administracyjne wysuwają się na pierwszy plan. Będziesz przygotowany do objęcia stanowisk menedżerskich w małych i średnich przedsiębiorstwach europejskich lub do założenia własnej działalności gospodarczej, której potencjał uzależniony będzie od twojej ambicji i samozaparcia. Twoje umiejętności interpersonalne oraz kompetencje językowe z zakresu najbardziej uniwersalnej na świecie mowy Szekspira, pozwolą ci na zasilenie korporacji opierających swoją działalność na handlu i nawiązywaniu relacji z klientami zagranicznymi.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku intercultural and business relations in Europe, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski, historia, geografia, matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Kierunek intercultural and business relations in europe prowadzony jest przez:

Wydział Ekonomiczny UG

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując intercultural and business relations in Europe

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analizowania zjawisk gospodarczych i społecznych w kontekście znajomości uwarunkowań kulturowych Europy
  • identyfikowania i rozwiązywania podstawowych problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej z uwzględnieniem różnic kulturowych
  • pracy w zespole zróżnicowanym pod względem kulturowym i językowym
  • fachowej terminologii biznesowej w języku angielskim

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku intercultural and business relations in Europe

Absolwent kierunku intercultural and business relations in Europe znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • instytucjach i organizacjach o charakterze międzynarodowym
  • dużych przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych
  • małych i średnich podmiotach gospodarczych
  • właściciel własnej działalności gospodarczej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

Komentarze (0)