Intercultural and business relations in Europe

Intercultural and business relations in Europe

Dodaj do ulubionych

Intercultural and business relations in Europe studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Intercultural and business relations in Europe to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku intercultural and business relations in Europe, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski, historia, geografia, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Intercultural and business relations in Europe - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku intercultural and business relations in europe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując intercultural and business relations in Europe

   Program studiów i przedmioty

   Zestawem jakich umiejętności będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku intercultural and business relations in Europe? Przede wszystkim zdobędziesz całą gamę umiejętności interpersonalnych niezbędnych do skutecznej komunikacji międzyludzkiej.

   Poznasz kulturę niemal wszystkich państw europejskich, dowiesz się, jakie gesty i wyrażenia mogą zostać uznane za obraźliwe w danym kręgu kulturowym, podczas gdy w innym wskazywałyby na przyjazne nastawienie.

   Jako, że studia w całości prowadzone są po angielsku, znacznie poszerzysz swoje kompetencje językowe w zakresie tego języka, co uczyni cię bardzo uniwersalnym pracownikiem na światowym rynku pracy. Poznasz również fachową terminologię biznesową po angielsku, dzięki której będziesz w stanie porozumieć się z właścicielami różnych firm na całym świecie.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • analizowania zjawisk gospodarczych i społecznych w kontekście znajomości uwarunkowań kulturowych Europy
   • identyfikowania i rozwiązywania podstawowych problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej z uwzględnieniem różnic kulturowych
   • pracy w zespole zróżnicowanym pod względem kulturowym i językowym
   • fachowej terminologii biznesowej w języku angielskim

   Jak wyglądają studia na kierunku Intercultural and Business Relations in Europe?

   Podstawą nawiązywania każdej relacji, zarówno tej na gruncie przyjacielskim, jak i zawodowym jest skuteczna komunikacja międzyludzka. Termin komunikowanie międzykulturowe został użyty po raz pierwszy przez jednego z amerykańskich etnologów, co zapoczątkowało świadomość o tym, jak ważne jest zrozumienie i bycie zrozumianym przez przedstawicieli innych kultur dla poszerzania kontaktów zawodowych oraz własnych horyzontów.

   W obecnych czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki, umiejętność nawiązania pozytywnych relacji z przedstawicielami innych kultur europejskich jest szczególnie ważne. Studia na kierunku intercultural and business relations in Europe powstały, aby wykształcić kadrę ludzi gotowych sprostać wymaganiom rynku pracy, który potrzebuje specjalistów w kwestii biznesu i komunikacji międzykulturowej.

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek Intercultural and Business Relations in Europe można realizować tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w wybrane dni tygodnia, od poniedziałku do piątku.

    

   Studia na kierunku Intercultural and business relations in Europe możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Studia te realizują treści z zakresu nauk ekonomicznych, dlatego też zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek Intercultural and Business Relations in Europe będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk

   • ekonomicznych
   • gospodarczych
   • społecznych
   • administracyjnych
   • nauk o zarządzaniu

   W czasie studiów dowiesz się więcej na temat gospodarki krajowej i międzynarodowej oraz relacji biznesowych Polski z innymi państwami. Jako student poznasz także określone zjawiska społeczne i różnice kulturowe pomiędzy poszczególnymi krajami, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku Intercultural and Business Relations in Europe, oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów, nauczysz się dokonywania analizy gospodarczej i społecznej.

   Co więcej, poznasz nowoczesne techniki zarządzania biznesem i wdrażania ich w swojej pracy zawodowej. Wszyscy studenci będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, stosowanych na co dzień w międzynarodowym biznesie.

   Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Od zawsze interesowałeś się szeroko pojętą tematyką biznesową? Niejednokrotnie spotkałeś się z opinią, że masz smykałkę do interesów? Biegle władasz angielskim, jednak wciąż chciałbyś poszerzać swoje kompetencje? Marzy ci się własna działalność gospodarcza, której podstawą będą kontakty międzykulturowe?

   Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku intercultural and business relations in Europe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

    

   5. Gdzie studiować Intercultural and business relations in Europe

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Intercultural and business relations in Europe:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Intercultural and business relations in Europe trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Kierunek Intercultural and Business Relations in Europe można realizować jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku intercultural and business relations in Europe

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku intercultural and business relations in Europe? Wszędzie tam, gdzie problemy gospodarcze i administracyjne wysuwają się na pierwszy plan.

   Będziesz przygotowany do objęcia stanowisk menedżerskich w małych i średnich przedsiębiorstwach europejskich lub do założenia własnej działalności gospodarczej, której potencjał uzależniony będzie od twojej ambicji i samozaparcia.

   Twoje umiejętności interpersonalne oraz kompetencje językowe z zakresu najbardziej uniwersalnej na świecie mowy Szekspira, pozwolą ci na zasilenie korporacji opierających swoją działalność na handlu i nawiązywaniu relacji z klientami zagranicznymi.

    

   Absolwent kierunku intercultural and business relations in Europe znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • instytucjach i organizacjach o charakterze międzynarodowym
   • dużych przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych
   • małych i średnich podmiotach gospodarczych
   • właściciel własnej działalności gospodarczej

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERCULTURAL AND BUSINESS RELATIONS IN EUROPE

   Komentarze (0)