STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

Dodaj do ulubionych

STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie globalizacji i otwierania się na zagraniczne rynki pracy powstaje wiele, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw nastawionych zarówno na polski, jak i zagraniczne rynki biznesowe. W związku z tym nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości mechanizmów funkcjonowania biznesu oraz doskonale zorientowanych w prawie administracyjnym i gospodarczym.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle interesujący i interdyscyplinarny kierunek: studia prawno-biznesowe na administracji. Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach, zarówno prawniczych, jak i biznesowych, które chciałyby związać swoją przyszłość z tymi prężnie rozwijającymi się branżami. Jeżeli więc należysz do tego grona i chciałbyś nieustannie rozwijać swoje pasje, to weź udział na ten unikatowy kierunek studiów.

 

Czego nauczysz się na kierunku studia prawno-biznesowe na administracji?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję zyskać wszechstronną wiedzę z obszaru prowadzenia i nadzorowania biznesu. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnych aspektów prawa gospodarczego i administracyjnego oraz nauczysz się stosować ich regulacje w swoim życiu zawodowym. Ponadto, zyskasz cenne umiejętności z zakresu nauk politycznych, ekonomii czy zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi.

Wszystkie wykłady i zajęcia będą prowadzone przez wybitnych praktyków i specjalistów w swojej dziedzinie, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoją karierę zawodową. W ofercie studiów przewidziano także ciekawą ofertę wymian studenckich oraz wyjazdów zagranicznych, dzięki którym będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę o zagranicznych rynkach biznesowych. Uzyskaną w czasie kursu wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów prawno-biznesowych w administracji będziesz miał bogatą i wszechstronną wiedzę z obszaru prawa, biznesu i gospodarki, dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent możesz podjąć pracę w administracji rządowej i samorządowej lub w przedsiębiorstwach współpracujących z urzędami administracji publicznej. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik spółek prawa handlowego.

Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk menadżerskich lub kierowniczych w wybranych przedsiębiorstwach, firmach lub korporacjach. Co więcej, będziesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia prawno - biznesowe na administracji

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW PRAWNO-BIZNESOWYCH NA ADMINISTRACJI:

   • znajomość prawa gospodarczego
   • znajomość prawa biznesowego
   • wiedza z zakresu zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi
   • znajomość prawa finansowego
   • wiedza z zakresu administracji
   • wiedza z zakresu e-administracji
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność prowadzenia biznesu
   • znajomość specjalistycznej terminologii

   Jak wyglądają studia na kierunku studia prawno-biznesowe na administracji?

   Oryginalny kierunek studia prawno-biznesowe na administracji łączy wiedzę z zakresu prawa, administracji, ekonomii i zarządzania. Studia prawnicze tego typu możesz realizować zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Zdecyduj, która forma kształcenia odpowiada Ci bardziej – zajęcia od poniedziałku do piątku (studia dzienne), czy w trakcie zjazdów weekendowych od piątku do niedzieli (studia zaoczne)?

   Interdyscyplinarny kierunek studiów pozwala wykształcić najlepszych specjalistów odnajdujących się z powodzeniem w biznesie w sektorze prywatnym i publicznym. Program kształcenia opracowuje najlepsza kadra akademicka w porozumieniu z pracodawcami, którzy potrafią sprecyzować, czego oczekują od przyszłych pracowników. Siatka zajęć wypełniona jest najważniejszymi przedmiotami, takimi jak na przykład: praktyczne aspekty administracyjno-rachunkowej obsługi biznesu, uwarunkowania rozwoju przedsiębiorczości, negocjacje i mediacje w obrocie gospodarczym, prawo pracy i prawo urzędnicze, historia ustroju państwa, mikroekonomia.

   Absolwenci potrafią zastosować metody nowoczesnej organizacji pracy administracyjnej, jak również najnowsze techniki negocjacji i mediacji. W odpowiedni sposób stosują przepisy prawne i procedury, które wymagane są w przypadku przygotowywania zamówienia publicznego. Sporządzają umowy odnoszące się do nabywania praw i świadczenia usług, zarządzają usługami publicznymi, a do komunikacji wykorzystują narzędzia e-administracyjne. Przydzielane obowiązki wymagają obycia w świecie technologii, umiejętności kierowniczych i komunikacyjnych, a także chęci do pracy w zespole.

   Ile trwają studia na kierunku prawno-biznesowe na administracji?

   Wszechstronne studia prawno-biznesowe na administracji możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień (studia licencjackie) trwa trzy lata, czyli sześć semestrów. Po zdaniu wszystkich egzaminów możesz uzyskać tytuł licencjata, rozpocząć pracę zawodową i/lub kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia. Studia magisterskie trwają dwa lata, a zakończyć je możesz z tytułem magistra. Poszerzają wiedzę zdobytą na stopniu pierwszym i wzbogacają sylwetkę absolwenta w dodatkowe kompetencje.

   Czas trwania studiów na kierunku studia prawno - biznesowe na administracji na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PRAWNO-BIZNESOWYCH NA ADMINISTRACJI:

   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • spółki prawa handlowego
   • administracja rządowa i samorządowa
   • własna działalność gospodarcza
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • organizacje pozarządowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

   Komentarze (0)