STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI studia – kierunek studiów

 

Współcześnie, w dobie globalizacji i otwierania się na zagraniczne rynki pracy powstaje wiele, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw nastawionych zarówno na polski, jak i zagraniczne rynki biznesowe. W związku z tym nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości mechanizmów funkcjonowania biznesu oraz doskonale zorientowanych w prawie administracyjnym i gospodarczym.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle interesujący i interdyscyplinarny kierunek: studia prawno-biznesowe na administracji. Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach, zarówno prawniczych, jak i biznesowych, które chciałyby związać swoją przyszłość z tymi prężnie rozwijającymi się branżami. Jeżeli więc należysz do tego grona i chciałbyś nieustannie rozwijać swoje pasje, to weź udział na ten unikatowy kierunek studiów.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia prawno-biznesowe na administracji?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję zyskać wszechstronną wiedzę z obszaru prowadzenia i nadzorowania biznesu. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat różnych aspektów prawa gospodarczego i administracyjnego oraz nauczysz się stosować ich regulacje w swoim życiu zawodowym. Ponadto, zyskasz cenne umiejętności z zakresu nauk politycznych, ekonomii czy zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi.

Wszystkie wykłady i zajęcia będą prowadzone przez wybitnych praktyków i specjalistów w swojej dziedzinie, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoją karierę zawodową. W ofercie studiów przewidziano także ciekawą ofertę wymian studenckich oraz wyjazdów zagranicznych, dzięki którym będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę o zagranicznych rynkach biznesowych. Uzyskaną w czasie kursu wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu studiów prawno-biznesowych w administracji będziesz miał bogatą i wszechstronną wiedzę z obszaru prawa, biznesu i gospodarki, dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent możesz podjąć pracę w administracji rządowej i samorządowej lub w przedsiębiorstwach współpracujących z urzędami administracji publicznej. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik spółek prawa handlowego.

Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk menadżerskich lub kierowniczych w wybranych przedsiębiorstwach, firmach lub korporacjach. Co więcej, będziesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW PRAWNO-BIZNESOWYCH NA ADMINISTRACJI:

 • znajomość prawa gospodarczego
 • znajomość prawa biznesowego
 • wiedza z zakresu zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi
 • znajomość prawa finansowego
 • wiedza z zakresu administracji
 • wiedza z zakresu e-administracji
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność prowadzenia biznesu
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PRAWNO-BIZNESOWYCH NA ADMINISTRACJI:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • spółki prawa handlowego
 • administracja rządowa i samorządowa
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • organizacje pozarządowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA PRAWNO - BIZNESOWE NA ADMINISTRACJI

Komentarze (0)