ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE

ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Analityk biznesowy - profesjonalista na styku it i biznesu - studia podyplomowe

Studia na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Adresatami kierunku są m.in. specjaliści działów IT współpracujący z biznesową częścią organizacji, kierownicy projektów wdrożeniowych czy kierownicy działów IT. Studia będą odpowiednie także dla pracowników związanych z biznesem, którzy są odpowiedzialni za wdrożenia nowych systemów informatycznych, analizę wymagań i organizację testów akceptacyjnych.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu zwykle nie ma wymagań dotyczących ukończenia konkretnego kierunku studiów, jednak przydać się mogą umiejętność analitycznego myślenia i doświadczenie w branży IT czy biznesie. W celu rekrutacji przeważnie wystarczy wysłać zgłoszenie, dokumenty i potwierdzić dyplomem tytuł magistra, licencjata czy inżyniera. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, a liczba miejsc może być ograniczona.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU?

   Kierunek analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców uczelni i specjalistów z różnych dziedzin np. inżynierii oprogramowania, procesów biznesowych czy analizy. Wśród kadry mogą się także znaleźć certyfikowani eksperci i trenerzy z zakresu analityki. Studia mają przede wszystkim rozwinąć umiejętności praktyczne słuchaczy. Czasem możliwe jest także uzyskanie dodatkowych certyfikatów.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu otrzymują szeroką wiedzę z zakresu analizy biznesowej. Uczą się metod modelowania procesów biznesowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz próbują zrozumieć cykl tworzenia rozwiązań informatycznych. Wykładowcy mogą także wyjaśnić, na czym polega rola analityka biznesowego i zapoznać studentów z dobrymi praktykami analizy. W trakcie zajęć słuchacze mogą także nauczyć się zarządzać i robić pomiary procesów.

   Tematy, które mogą zostać poruszone w trakcie studiów na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu, to np.:

   • środowisko pracy analityka biznesowego
   • analiza strategiczna przedsięwzięcia
   • organizacja zorientowana na procesy
   • analiza biznesowa z wykorzystaniem UML
   • cele wdrażania architektury korporacyjnej

   Podczas zajęć z metod projektowych studenci mogą poznać wszystkie etapy realizacji projektu, od planowania do kontroli efektów. Mogą także dowiedzieć się, jakie są metody zarządzania strategicznego. Zwykle słuchacze będą mieli również okazję zaprojektować testy systemów IT czy stworzyć dokumentację testową.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU?

   Studia na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU?

   Studia na kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu przygotowują słuchaczy z dwóch różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa do współpracy między sobą. Absolwenci mogą stać się doradcami kierownictwa firmy w zakresie projektów wdrożeniowych lub artykułować potrzeby biznesu pracowników działów IT. Studia mogą się przyczynić do otrzymania awansu lub znalezienia nowej satysfakcjonującej pracy.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku analityk biznesowy - profesjonalista na styku IT i biznesu to m.in.:

   • specjalista ds. analizy biznesowej
   • konsultant

    

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie