Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Ochrona zdrowia, czyli inaczej – opieka zdrowotna jest to ogół środków mających na celu zapobieganie i leczenie różnorakich chorób, to ochrona życia ludzkiego, a realizowana jest za pomocą systemu opieki zdrowotnej, który nieustannie jest zmieniany oraz dopracowywany. System taki powinien być perfekcyjnie zarządzany przez doskonale wykwalifikowane kadry, które chcą mieć swój udział w tak szczytnej misji społecznej. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą w obszarze medycznym, ale mają smykałkę do biznesu, zamiast uzdolnień lekarskich, studia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia będą na pewno odpowiadały Twoim potrzebom i wymaganiom. Jest to bowiem kierunek, który łączy w sobie elementy biznesu za służbą dla społeczeństwa. Ma on na celu wykształcenie profesjonalnej kadry menedżerskiej, tak aby działała ona efektywnie i bez zarzutów, w nowoczesny i rozwojowy sposób oraz podejmowania skutecznych decyzji.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student tego kierunku zdobędziesz wiedzę na temat praktycznych aspektów finansowania zakładów opieki zdrowotnej – publicznych oraz niepublicznych; jak objąć kontraktem świadczenia opieki zdrowotnej i podpisywać umowy z płatnikiem, jak robić rozliczenia z OW NFZ i MZ oraz na rynku komercyjnym. W zależności od wybarnej specjalizacji student zdobędzie różne umiejętności, a zatem można wybrać finanse ochrony zdrowia, zarządzanie w ochronie zdrowia lub gospodarowanie zasobami w ochronie zdrowia. Zostaniesz nauczony analizy, oceny zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych oraz innych podmiotów świadczących usłgi w zakresie ochrony zdrowia.

Przedmioty, na jakie możesz uczęszczać to między innymi zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej, marketing usług zdrowotnych, rola administracji publicznej w opiece zdrowotnej, rachunkowość w zakładach opieki zdrowotnej, etyka biznesu, prawa pacjenta czy prawo cywilne i gospodarcze w opiece zdrowotnej i tym podobne.

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej
 • rozliczeń z OW NFZ i MZ
 • finansowania zakładów opieki zdrowotnej
 • rachunkowości
 • analizy sytuacji ekonomiczno-finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek finanse i rachunkowość w ochronie zdrowia realizuje program z zakresu nauk ekonomicznych, dlatego też po ukończeniu powyższych studiów zdobędziesz wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

Kierunek ten można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk ekonomicznych, społecznych i nauk o zarządzaniu. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się takie przedmioty, jak:

 • ekonomia
 • etyka gospodarcza
 • finanse
 • rachunkowość finansowa

Ponadto, dowiesz się więcej na temat rachunkowości w jednostkach ochrony zdrowia. Wszyscy studenci poznają także nowoczesne techniki stosowane w zarządzaniu personelem, jakością i finansami.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów, rozwiniesz swoje zdolności z obszaru finansów i rachunkowości i tym samym nauczysz się analizy zjawisk gospodarczych oraz ekonomicznych.

Co więcej, zdobędziesz cenną zdolność komunikacji oraz negocjacji, co z powodzeniem wykorzystasz w pracy z zespołem i kontrahentami. Dodatkowo, dowiesz się w jaki sposób zarządzać pracą personelu oraz innymi aspektami działalności jednostek ochrony zdrowia. W programie przewidziano także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym będziesz miał możliwość poznania specjalistycznej terminologii branżowej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia

Absolwent kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • zarządca zasobami ludzkimi w organizacji ochrony zdrowia
 • księgowy
 • ubezpieczyciel zdrowotny
 • placówkach państwowych i prywatnych ochrony zdrowia
 • dyrektor finansowy

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Komentarze (0)