DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL studia - kierunek studiów

W związku z powstawaniem nowych przedsiębiorstw i rozwojem gospodarki wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i zarządzaniem finansami firm. Nic więc dziwnego, że studia związane z tymi dziedzinami, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele młodych ludzi decyduje się na wybór tego typu studiów, chcąc zyskać stabilny i przyszłościowy zawód.
Jednak, żeby zwiększyć swoje perspektywy zawodowe i zyskać szansę na międzynarodową karierę, warto zdobyć także dodatkowe kwalifikacje. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego rynku pracy powstał kierunek double degree master in finance and accounting with SKEMA business school z językiem angielskim, jako wykładowym. Ukończenie tego niezwykle innowacyjnego i prestiżowego kierunku umożliwia studentom zdobycie dyplomów dwóch uczelni-polskiej i zagranicznej.
 
Czego nauczysz się na kierunku kierunek double degree master in finance and accounting with SKEMA business school?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych finansów i rachunkowości. Program kursu zakłada uczestnictwo w zajęciach obowiązkowych oraz ukończenie jednej, wybranej specjalizacji. Podczas obligatoryjnych warsztatów nauczysz się zarządzania ryzykiem finansowym, analizy danych oraz rachunkowości zarządczej.
Ponadto, dowiesz się, na czym polega strategia M&A i nauczysz się wykorzystywać ją podczas pracy. Jeżeli zdecydujesz się na specjalizację z zakresu pozyskiwania funduszy i innowacyjnych inwestycji, będziesz uczestniczył w zajęciach dotyczących finansowania przedsiębiorstw oraz bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. Natomiast, wybierając ścieżkę naukową oscylującą wokół finansów cyfrowych i FinTech, dowiesz się więcej o biznesie cyfrowym oraz funkcjonowaniu branży finansowej w internecie.
Co więcej, wszyscy studenci tego nowatorskiego kierunku, w ostatnim semestrze wyjadą do renomowanej szkoły francuskiej szkoły biznesowej. Dzięki temu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz inną kulturę. W trakcie kursu będziesz musiał ukończyć czteromiesięczny staż, który jest warunkiem ukończenia studiów.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów, a także będziesz potrafił zarządzać ryzykiem finansowym przedsiębiorstw. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu firmach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem, znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach finansowych, takich jak: banki, agencje ubezpieczeniowe i firmy brokerskie. Co więcej, będziesz mógł pracować na stanowisku księgowego, kontrolera lub audytora. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku double degree master in finance and accounting with SKEMA business school, musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich. Ponadto musisz dysponować certyfikatem, potwierdzającym twoją znajomość języka angielskiego. Kryterium decydującym o przyjęciu na studia jest ukończenie pierwszego roku na kierunku master in finance and accounting.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL:

 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • umiejętność pozyskiwania funduszy inwestycyjnych
 • znajomość strategii M&A
 • znajomość biznesu cyfrowego
 • doskonała znajomość języka angielskiego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL:

 • administracja publiczna
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • firmy brokerskie
 • instytucje finansowe
 • księgowy
 • audytor

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

Komentarze (0)