DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

Dodaj do ulubionych

DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W związku z powstawaniem nowych przedsiębiorstw i rozwojem gospodarki wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i zarządzaniem finansami firm. Nic więc dziwnego, że studia związane z tymi dziedzinami, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele młodych ludzi decyduje się na wybór tego typu studiów, chcąc zyskać stabilny i przyszłościowy zawód.
Jednak, żeby zwiększyć swoje perspektywy zawodowe i zyskać szansę na międzynarodową karierę, warto zdobyć także dodatkowe kwalifikacje. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego rynku pracy powstał kierunek double degree master in finance and accounting with SKEMA business school z językiem angielskim, jako wykładowym. Ukończenie tego niezwykle innowacyjnego i prestiżowego kierunku umożliwia studentom zdobycie dyplomów dwóch uczelni-polskiej i zagranicznej.
 
Czego nauczysz się na kierunku kierunek double degree master in finance and accounting with SKEMA business school?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych finansów i rachunkowości. Program kursu zakłada uczestnictwo w zajęciach obowiązkowych oraz ukończenie jednej, wybranej specjalizacji. Podczas obligatoryjnych warsztatów nauczysz się zarządzania ryzykiem finansowym, analizy danych oraz rachunkowości zarządczej.
Ponadto, dowiesz się, na czym polega strategia M&A i nauczysz się wykorzystywać ją podczas pracy. Jeżeli zdecydujesz się na specjalizację z zakresu pozyskiwania funduszy i innowacyjnych inwestycji, będziesz uczestniczył w zajęciach dotyczących finansowania przedsiębiorstw oraz bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. Natomiast, wybierając ścieżkę naukową oscylującą wokół finansów cyfrowych i FinTech, dowiesz się więcej o biznesie cyfrowym oraz funkcjonowaniu branży finansowej w internecie.
Co więcej, wszyscy studenci tego nowatorskiego kierunku, w ostatnim semestrze wyjadą do renomowanej szkoły francuskiej szkoły biznesowej. Dzięki temu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz inną kulturę. W trakcie kursu będziesz musiał ukończyć czteromiesięczny staż, który jest warunkiem ukończenia studiów.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów, a także będziesz potrafił zarządzać ryzykiem finansowym przedsiębiorstw. Zdobyte kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu firmach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem, znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach finansowych, takich jak: banki, agencje ubezpieczeniowe i firmy brokerskie. Co więcej, będziesz mógł pracować na stanowisku księgowego, kontrolera lub audytora. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku double degree master in finance and accounting with SKEMA business school, musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich. Ponadto musisz dysponować certyfikatem, potwierdzającym twoją znajomość języka angielskiego. Kryterium decydującym o przyjęciu na studia jest ukończenie pierwszego roku na kierunku master in finance and accounting.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku double degree master in finance and accounting with skema business school

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL:

   • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
   • umiejętność pozyskiwania funduszy inwestycyjnych
   • znajomość strategii M&A
   • znajomość biznesu cyfrowego
   • doskonała znajomość języka angielskiego

   Jak wyglądają studia na kierunku double degree master in finance and accounting with SKEMA business school?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek double degree master in finance and accounting with SKEMA business school jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach anglojęzycznych będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi i biznesowymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku double degree master in finance and accounting with SKEMA business school zdobędziesz wszechstronną i kompleksową wiedzę z obszaru nauk biznesowych, finansowych i ekonomicznych, którą z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • M&A and Corporate Restructuring Strategy
   • Management Accounting
   • Financial Risk Management

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student tych niezwykle ciekawych i przyszłościowych studiów zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz zasady i metody zarządzania finansami różnorodnych przedsiębiorstw. Ponadto nauczysz się dokonywania analiz ekonomicznych oraz finansowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Studenci będą mieli możliwość zrealizowania dwóch semestrów na jednej z zagranicznej uczelni partnerskiej. Jako że zajęcia będą prowadzane w języku angielskim, to będziesz miał okazję poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku double degree master in finance and accounting with SKEMA business school będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL:

   • administracja publiczna
   • banki
   • agencje ubezpieczeniowe
   • firmy brokerskie
   • instytucje finansowe
   • księgowy
   • audytor

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DOUBLE DEGREE MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING WITH SKEMA BUSINESS SCHOOL

   Komentarze (0)