INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES

INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES

INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszym świecie niezwykle istotne stało się dbanie o relacje międzynarodowe. W dobie zwiększonej współpracy pomiędzy państwami, na tle politycznym, gospodarczym czy kulturalnym wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny nauk politycznych, ekonomicznych i kulturowych, którzy potrafiliby wykorzystać wiedzę z tych obszarów podczas kontaktów międzynarodowych. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek international and political studies, który w całości odbywa się w języku angielskim. Jego interdyscyplinarny program, zakłada kształcenie w wielu kierunkach jednocześnie i umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z kilku obszarów wiedzy. Jeżeli więc, jesteś osobą ambitną i otwartą na świat, a do tego masz zdolności językowe, to studia na kierunku international and political studies powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku international and political studies?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk politologicznych, ekonomii i stosunków międzynarodowych. Zapoznasz się z systemami politycznymi oraz filozoficzno-religijnymi funkcjonującymi w poszczególnych państwach i nauczysz się rozpoznawać istotne różnice pomiędzy nim.

Co więcej, dowiesz się jak funkcjonuje kultura, gospodarka i historia w aspekcie międzynarodowym. Na studiach drugiego stopnia, zostaną wprowadzone zagadnienia z zakresu biznesu, ze szczególnym naciskiem na marketing. Wykładowcy przekażą Ci wiedzę na temat konfliktów światowych, ich przyczyn oraz metod przeciwdziałania tego typu zagrożeniom. Ponadto poznasz największe organizacje międzynarodowe i zagłębisz się w program ich działalności, a także odkryjesz jaką pełnią rolę w polityce globalnej.

W trakcie studiów, będziesz miał okazję uczestniczyć w zajęciach z kulturoznawstwa i zorientujesz się w temacie innych, światowych kultur i obyczajów oraz tego jak funkcjonują one na arenie międzynarodowej. Zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia będziesz mógł wybrać specjalizacje i zdecydować w którym kierunku chcesz się dalej kształcić. Ze względu na to, że zajęcia i wykłady prowadzone są w całości po angielsku, w programie studiów uwzględniono poszerzanie wiedzy z zakresu specjalistycznej terminologii i ogólnych kompetencji językowych. Co więcej, dostaniesz szansę nauki dodatkowego, wybranego przez siebie języka, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

 

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomicznych, kulturalnych oraz na temat stosunków międzynarodowych. Tak szerokie kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach politycznych, społeczno-gospodarczych oraz w organizacjach administracji publicznej.

Co więcej, będziesz mógł pracować w branży reklamowej oraz medialnej. Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym umożliwi Ci rozpoczęcie kariery także poza granicami naszego kraju. Niezwykle interesującą opcją jest praca w organizacjach międzynarodowych, takich jak: NATO, UE, ONZ. Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich, będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku international and political studies, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy, WOS, historia, język polski, matematyka i geografia. Ze względu na to, że studia odbywają się w języku angielskim, musisz przedstawić certyfikat, potwierdzający twoje kompetencje językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES:

 • Wiedza ekonomiczna
 • Wiedza polityczna
 • Znajomość kultur światowych
 • Język angielski specjalistyczny
 • Dodatkowy język obcy na poziomie B2
 • Znajomość organizacji międzynarodowych
 • Wiedza z zakresu marketingu międzynarodowego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES STUDIA I STOPNIA

INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES:

 • Organizacje międzynarodowe (NATO, UE, ONZ i inne)
 • Instytucje polityczne
 • Instytucje kulturalne
 • Reklama
 • Media
 • Public relations
 • Administracja publiczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL AND POLITICAL STUDIES

Komentarze (0)