DATA ENGINEERING studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Data Engineering to niezwykle przyszłościowy, interdyscyplinarny kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszej rzeczywistości i współczesnego rynku pracy. Analiza dużych zbiorów danych, tak zwanych Big Data to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin z zakresu technologii informatycznych. Firmy na całym świecie coraz częściej decydują się na stosowanie tej nowoczesnej techniki, która umożliwia na szybką i efektywną analizę bardzo dużej ilości danych.
Dzięki tego typu tendencją wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, dlatego też studia z obszaru Big Data, z roku na rok zyskują na popularności i są coraz chętniej wybierane przez przyszłych studentów, którzy chcą zdobyć przyszłościowy i stabilny zawód. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z zakresu nauk ścisłych, a dodatkowo doskonale radzisz sobie z językiem angielskim to studia na kierunku data engineering będą dla ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku data engineering?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Pogłębisz swoje umiejętności z obszaru matematyki, statystyki, fizyki oraz informatyki, które będą podstawą do kontynuowania nauki. Jednak program studiów, przede wszystkim kładzie nacisk na kształtowanie kompetencji praktycznych.
Jako student, dowiesz się w jaki sposób gromadzić i interpretować dane, przy użyciu najnowszych narzędzi informatycznych i sztucznej inteligencji. Co więcej, będziesz miał możliwość zapoznania się z podstawowym językiem programowania, Python, którego znajomość będzie twoim dodatkowym atutem w szukaniu pracy. W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najbardziej odpowiada twoim zainteresowaniom i planom zawodowym. Zadecydujesz pomiędzy metodami sztucznej inteligencji a analizą danych.
Wszystkie zajęcia na tym niezwykle nowoczesnym kierunku będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z obszaru danej dziedziny, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Decydując się na wybór studiów data engineering dostaniesz szansę uczestnictwa w różnorodnych projektach czy konferencjach naukowych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku data engineering będziesz miał kompleksowe umiejętności z zakresu analizowania i przetwarzania danych przy użyciu najnowszych technologi informatycznych, wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i znajomość podstawowego języka programowania. Ponadto, zdobędziesz wiedzę z obszaru nauk pomocniczych, takich jak: matematyka, fizyka czy statystyka. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów w dziedzinie Big Data.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w urzędach statystycznych lub jako menadżer analiz dużych zbiorów danych. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z nauką i zatrudnić się w laboratoriach badawczych lub jako pracownik naukowy na uczelniach wyższych. Znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej pozwoli Ci rozpocząć pracę w środowisku międzynarodowym, także poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku data engineering powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, matematyka, informatyka, chemia, fizyka. Ponadto, musisz przedstawić certyfikat potwierdzający twoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DATA ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Matematyka stosowana  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku matematyka stosowana

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DATA ENGINEERING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DATA ENGINEERING:

 • umiejętność analizowania, przechowywania i przetwarzania danych
 • znajomość najnowszych technologi informatycznych
 • znajomość języka programowania Python
 • wiedza z zakresu: matematyki, fizyki, statystyki i informatyki
 • znajomość języka angielskiego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DATA ENGINEERING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DATA ENGINEERING STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DATA ENGINEERING:

 • urzędy statystyczne
 • laboratoria badawcze
 • uczelnie wyższe
 • menadżer analiz Big Data
 • biznes
 • międzynarodowe korporacje

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU DATA ENGINEERING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DATA ENGINEERING

Komentarze (0)