Business and finance management

Business and finance management

Studia na kierunku business and finance management możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Business and finance management stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

BUSINESS AND FINANCE MANAGEMENT studia - kierunek studiów

Studia na kierunku business and finance management to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku business and finance management
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku business and finance management rozpocznie się 4 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | business and finance management - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku business and finance management możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | business and finance management - uczelnie >

Opis kierunku

Business and finance management to studia stworzone z myślą o osobach, które swoją przyszłą karierę chciałyby związać z sektorem korporacyjnym nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. Zajęcia na tym kierunku prowadzone są bowiem w języku angielskim. Studenci otrzymują prócz tego rozległą wiedzę z pogranicza ekonomii, zarządzania czy finansów.

 

Praca po studiach

Uczą się, jak wykonywać analizy finansowe oraz jak gospodarować środkami firmy, by ta jak najlepiej prosperowała. Możliwości zawodowego rozwoju po zakończeniu kształcenia jest wiele – czekają firmy o różnorodnych profilach działalności, sektor bankowy, ubezpieczeniowy, działy HR, kadr czy księgowości.

Jakie wymagania?

Kierunek ten dedykowany jest dla osób, które posiadają już tytuł licencjata. Dodatkowym elementem, który jest brany w procesie to bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Business and finance management - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ten kierunek, obejmuje:

Program studiów i przedmioty
Z jakimi przedmiotami zetkniesz się, wybierając ten kierunek na dalszy rozwój swojej kariery? Program nauczania na jest opracowywany w sposób, który sprosta indywidualnym oczekiwaniom studentów.
Decydując się na ten kierunek, musisz mieć świadomość, że zapoznasz się ze specjalistycznymi przedmiotami, dzięki którym dowiesz się jak planować pracę na stanowiskach kierowniczych różnego rodzaju instytucji, poznasz specyfikę zarządzania na wysokim i średnim szczeblu, rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, nauczysz się jak wykorzystywać swoje umiejętności w sektorze instytucji prywatnych, jak i publicznych.
Przedmioty będą mieć charakter zarówno ogólny, jak i wysoko specjalistyczny, a studenci rozwiną swoją wiedzę z obszaru ekonomii, finansów, zarządzania i inżynierii. Oprócz tego każdy, kto zdecyduje się na wybór tych studiów zapozna się z podstawami prawa administracyjnego, socjologii i psychologii.
Naczelnym celem tego kierunku jest solidne przygotowanie przyszłych absolwentów do elastycznego poruszania się w przestrzeni socjoekonomicznej.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • ekonomii
 • finansów
 • zarządzaniw i inżynierii
 • podstaw prawa administracyjnego
 • psychologii
 • socjologi

Jak wyglądają studia na kierunku business and finance managment?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek Business and finance management można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

 

Studia na kierunku business and finance management możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program kształcenia na powyższym kierunku będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek business and finance managment będą miał okazję zdobyć kompelksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, finansowych czy nauk o zarządzaniu.

W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższa tematyką, między innymi takich jak:

 

 • Concepts of Management
 • Ethics in Management
 • Psychology of Management
 • Management Accounting

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku business and finance managment będziesz miał okazję zdobyć wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Przede wszystkim, rozwiniesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu.

Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego, gospodarczego i podatkowego i nauczysz się ich wykorzystywania w praktyce. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Business and finance management to kierunek, który stanowi propozycję dla absolwentów studiów licencjackich, chcących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności na studiach drugiego stopnia. Prężnie rozwijające się korporacje wciąż poszukują osób, które dzięki posiadaniu odpowiedniej wiedzy i kompetencji, będą koordynować wykonywanie różnorodnych projektów.
Polskie uczelnie coraz częściej zdają sobie sprawę z atmosfery, jaka panuje na aktualnym rynku pracy i starają się oferować kandydatów takie rozwiązania, które uczynią ich wszechstronnymi profesjonalistami w danej dziedzinie. Na ogół po obronie pracy licencjackiej studenci mają już wizję na dalsze kształtowanie swojej przyszłej kariery, stąd kierunek przygotowany dla osób zainteresowanych studiowaniem na przykład na Uniwersytecie Jagiellońskim ma wyjątkowo precyzyjny i specjalistyczny charakter.
Jeżeli po zakończeniu studiów pierwszego stopnia chciałbyś dalej rozwijać swoje umiejętności analityczne, pragniesz poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami i zależy ci na doskonaleniu posługiwania się językiem angielskim, to wybór tego kierunku może ułatwić ci znalezienie przyszłego zatrudnienia.

5. Gdzie studiować business and finance management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek business and finance management:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku business and finance management trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku business and finance managment będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

Praca po studiach
Dodatkowym i wyjątkowo ważnym atutem tego kierunku jest nacisk, jaki został położony na rozwój umiejętności językowych, bowiem każdy student podchodzący do obrony pracy magisterskiej otrzyma certyfikat na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Po ukończeniu tego kierunku każdy z absolwentów będzie mieć szansę na znalezienie interesującego zatrudnienia w sektorze najbardziej dla niego interesującym, bowiem wachlarz możliwości jest wyjątkowo rozległy. W tym przypadku tytuł magistra daje możliwość pracy w różnego rodzaju instytucjach rządowych oraz prywatnych.
Umiejętności pozyskane w toku studiów pozwalają na sprawne zarządzanie organizacjami w stylu star-upów, małymi firmami, czy międzynarodowymi przedsiębiorstwami. Sylwetka absolwenta tego kierunku sprawia, że staje się on wyjątkowo atrakcyjny na rynku pracy, bowiem różnorodne korporacje wciąż poszukują wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą realizować się w sektorze zarządzania.
 
Absolwent kierunku business and finance management znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • korporacje i instytucje o zróżnicowanych profilach działalności
 • organizacje rządowe i pozarządowe
 • niezależni doradcy i analitycy
 • start'upy
 • różnego rodzaju przedsiębiorstwa
 • instytucje z zagranicznym kapitałem
 • stanowiska managerskie wysokiego i średniego szczebla
 • konsultanci w sektorze prywatnym i publicznym
 • niezależni przedsiębiorcy i właściciele firm

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Business and finance management studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Business and finance management studia II stopnia

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku business and finance management

Miasta, które oferują studia na kierunku Business and finance management

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)