Dodaj do ulubionych

Executive MBA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Executive MBA to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku executive mba
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku executive mba rozpocznie się 15 marca 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | executive mba - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności executive mba możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | executive mba - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Executive MBA dają studentom możliwość zdobycia m.in. wiedzy o globalnej gospodarce oraz kluczowych umiejętności menadżerskich niezbędnych do kierowania przedsiębiorstwem lub własnym biznesem.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Executive MBA dają ich absolwentom możliwość m.in. zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa czy zajmować stanowiska kierownicze i menadżerskie w przedsiębiorstwach różnych branż.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Executive MBA wymaga od kandydatów ukończenia studiów wyższych. Proces rekrutacyjny bierze pod uwagę również rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami. Poza tym, kandydaci muszą posiadać minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EXECUTIVE MBA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Executive mba stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Executive MBA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Executive mba studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Executive mba studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku executive mba

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Executive MBA:

Studia na kierunku Executive MBA dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu takich dziedzin jak m.in. podstawy biznesu, zarządzanie w społeczeństwie czy nowe przedsięwzięcia i rozwój. Program studiów zakłada także, że studenci zdobędą wiedzę o globalizacji i jej wpływie na przedsiębiorstwa, poprawią swoje umiejętności pracy zespołowej oraz zdolność do rozwiązywania problemów międzykulturowych.

Studenci kierunku Executive MBA mają możliwość zdobyć także wiedzę i umiejętności w zakresie marketingu, m.in. poznać mechanizmy zachowań konsumentów na rynku oraz metody badań rynku, a także nauczyć się planowania strategii marketingowej dla organizacji. Studia na tym kierunku dają studentom również możliwość poznania charakterystyki rynków finansowych i zachowań na nich.

Studia na kierunku Executive MBA dają studentom także możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii menadżerskiej, poznania współczesnych koncepcji zarządzania organizacją czy zarządzania finansami przedsiębiorstw.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Executive MBA to: management of organization, strategic hr management czy intercultural communication.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EXECUTIVE MBA?

Executive MBA to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany do menadżerów średniego i wyższego szczebla, właścicieli firm różnych branż oraz osób z doświadczeniem zawodowym. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę zarówno z zakresu ogólnego zarządzania, jak i bardziej wyspecjalizowanych elementów. Dzięki temu mają oni możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności adekwatne dla wszystkich rodzajów branż i sektorów.

Kierunki studiów takie jak Executive MBA mają charakter praktyczny – program obejmuje interaktywne zajęcia w formie m.in. analiz przypadków biznesowych, projektów, symulacji czy spotkań z liderami biznesu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Executive MBA możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia niestacjonarne

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EXECUTIVE MBA?

Studia na kierunku Executive MBA trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EXECUTIVE MBA

Studia na kierunku Executive MBA dają ich absolwentom możliwość zwiększenia kompetencji w zakresie zarządzania, marketingu czy biznesu. Z uwagi na to, że studia kierowane są do osób posiadających już doświadczenie zawodowe, absolwenci tego kierunku mają możliwość dalej rozwijać karierę w branży, w której wcześniej działali. Absolwenci kierunku Executive MBA mają możliwość zajmować kierownicze i menadżerskie stanowiska w przedsiębiorstwach różnych branż. Mogą także zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa i są zwolnieni z obowiązku składania egzaminu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Executive MBA:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie,
 • marketing,
 • rady nadzorcze spółek z udziałem Skarbu Państwa,
 • stanowiska zarządcze w przedsiębiorstwach różnych branż.

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EXECUTIVE MBA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia