MANAGEMENT AND LAW

MANAGEMENT AND LAW

Studia na kierunku management and law możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Management and law stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku management and law

MANAGEMENT AND LAW studia – kierunek studiów

Studia na kierunku management and law to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku management and law
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku management and law rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | management and law - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku management and law możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | management and law - uczelnie >

Opis kierunku

Program nauczania na studiach management and law będzie oscylował wokół zagadnień związanych z zarządzaniem, marketingiem, naukami prawnymi i administracyjnymi. Ponadto studenci nauczą się wykonywać biznesplan i analizę finansową, a także dowiedzą się w jaki sposób efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem, projektami i zasobami ludzkimi. W czasie studiów poznają również zasady podejmowania decyzji strategicznych i postępowania cywilnego oraz administracyjnego.

 

Specjalności

Współczesne studia management and law charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku management and law: administracja publiczna, administracja europejska, administracja w biznesie, administracja w ochronie zdrowia, administracja skarbowa, administracja danych osobowych.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w działach HR, biurach pośrednictwa pracy, organizacjach międzynarodowych, jednostkach administracji publicznej oraz w firmach doradczych i konsultingowych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Wymagania rekrutacyjne mogą być zmienne i różnić się w zależności od danej uczelni wyższej. Dlatego też, przed złożeniem aplikacji na kierunek management and law należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z aktualnymi informacjami. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz wniesienia odpowiedniej opłaty za każdy semestr nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

MANAGEMENT AND LAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MANAGEMENT AND LAW?

Management and law to studia, które wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania oscylującym wokół nauk prawnych, administracyjnych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Dlatego też kierunek ten będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby rozwijać się na kilku płaszczyznach i zdobyć kwalifikacje potrzebne do pracy zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i w zawodach wymagających znajomości prawa. Studenci będą mieli okazję wybrać specjalizację, dzięki której rozwiną wiedzę i kwalifikacje z konkretnego obszaru tematycznego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Management and law możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku management and law zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu, prawa i nauk administracyjnych. Ponadto rozwiną zdolności z obszaru ekonomii oraz finansów i rachunkowości. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

W ramach kształcenia nauczą się zarządzania przedsiębiorstwem, projektami, finansami i zasobami ludzkimi. Co więcej, poznają zasady postępowania cywilnego i administracyjnego, a także wykorzystania regulacji prawnych w praktyce zawodowej. Dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć bznesplan oraz podejmować przedsięwzięcia gospodarcze. Studenci poznają również zasady wykorzystania technik marketingowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MANAGEMENT AND LAW?

Studia na kierunku management and law trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MANAGEMENT AND LAW?

Absolwenci studiów management and law znajdą zatrudnienie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy firm i korporacji międzynarodowych, agencji marketingowych i reklamowych. Równie ciekawą opcją może być praca w działach HR, agencjach doradztwa personalnego oraz w agencjach pośrednictwa pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie zawodu specjalisty ds. szkoleń, menedżera ds. zarządzania zespołem, menedżera ds. personalnych oraz menedżera ds. projektów międzynarodowych. Równie ciekawą opcją będzie założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku management and law:

 • działy HR
 • agencje marketingowe
 • agencje pośrednictwa pracy
 • specjalista ds. szkoleń
 • agencje reklamowe
 • agencje doradztwa personalnego
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • menedżer ds. projektów międzynarodowych
 • menedżer ds. zarządzania zespołem
 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Management and law studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Management and law studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku management and law

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku MANAGEMENT AND LAW

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)