ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Dodaj do ulubionych

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Environmental protection and management to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Environmental protetcion and management to interdyscyplinarny kierunek kształcenia. Jego studenci otrzymają nie tylko rozległą wiedzę z pogranicza ekologii czy ochrony środowiska. Zostanie ona wzbogacona o zagadnienia związane z zarządzaniem i marketingiem. Dlaczego to ważne? Dziś bowiem firmy, które wdrażają rozwiązania przyjazne środowisku, powinny prowadzić również kampanie informacyjne na szeroką skalę.

Co więcej – studia prowadzone są w języku angielskim. Osoby, które je wybiorą, zadbają więc o rozwój kompetencji lingwistycznych, a także poszerzą swoje słownictwo branżowe. Tak wszechstronne wykształcenie pozwoli znaleźć pracę na arenie międzynarodowej. Na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa przemysłowe, a także organizacje, które aktywnie działają na rzecz ochrony przyrody.

 

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku environmental protection and management musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Dodatkowo, kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Environmental protection and management stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku environmental protection and management

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT:

Czego nauczysz się na kierunku environmental protection and management?
W trakcie nauki zyskasz kompleksową wiedzę z wielu dziedzin związanych z ochroną środowiska i zarządzaniem. Program studiów, przede wszystkim skupia się na kształtowaniu umiejętności i zdolności praktycznych, dlatego też w czasie dwuletniego kursu będziesz uczestniczył w wielu warsztatach organizowanych w nowoczesnych laboratoriach oraz badaniach terenowych.
Jako student dowiesz się więcej o wodnych ekosystemach czy ekologii tropikalnej. Ponadto nauczysz się zarządzania zasobami naturalnymi oraz odpadami stałymi. W trakcie dwóch pierwszych semestrów będziesz miał możliwość rozwijania swoich kompetencji z języka angielskiego i nauczysz się specjalistycznego języka branżowego.
Podczas studiów przyswoisz wiedzę z wykorzystywania i ochrony zasobów naturalnych oraz zarządzania dobrami wspólnymi. Rozwiniesz także swoje zdolności interpersonalne, przyswoisz techniki skutecznej mediacji i negocjacji. Co więcej, w ofercie studiów przewidziano także dodatkowe zajęcia, podczas których zyskasz nowe umiejętności.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • umiejętność podejmowania działań związanych z ochroną środowiska
 • umiejętności interpersonalne
 • umiejętność ochrony i wykorzystywania zasobów naturalnych
 • umiejętność prowadzenia prac waloryzacyjnych w środowisku
 • umiejętność pracy zespołowej

Jak wyglądają studia na kierunku Environmental Protection and Management?

 

1. Typ i tryb studiów

Environmental Protection and Management to kierunek, który obecnie jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni.

 

Studia na kierunku Environmental and Management możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższe studia zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych oraz zagadnień związanych zarządzaniem.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku Environmental Protection and Management zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat ekologii, ochrony środowiska czy przyrody. Studenci dowiedzą się także więcej o zarządzaniu i nowoczesnym marketingu.

Plan studiów zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Practical Aspects of Environmental Conservation
 • Aquatic ecosystems – structure and function
 • Solid waste management
 • Ecological assessment and evaluation

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższych studiów wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się podejmowania różnorodnych działań związanych z monitorowaniem czy zarządzaniem środowiskiem.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób zapobiegać czynnikom zagrażającym środowisku naturalnemu. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, zdobędziesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach temat ochrony środowiska i ekologii jest niezwykle popularny i determinuje coraz więcej aspektów naszego życia. Ludzie zaczynają uświadamiać sobie jak istotne jest dbanie o otaczający nas świat i zmiana codziennych nawyków.
Nawet tak małe rzeczy, jak segregacja śmieci czy używanie papierowych toreb może naprawdę dużo zmienić i przynieść dużo korzyści. Podobne tendencje widać także w gospodarce, która wdraża nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.
Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy, powstał innowacyjny i niezwykle przyszłościowy kierunek environmental protection and management.
Jest on skierowany do wszystkich absolwentów studiów licencjackich, którzy interesują się tematyką związaną z ochroną środowiska i chcieliby związać z tą dziedziną swoją przyszłość zawodową.
 
5. Gdzie studiować Environmental Protection and Management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Environmental Protection and Management:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Environmental Portection and Management trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek Environmental Protection and Management można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. Jeżeli wybierzesz tę opcję, to na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku environmental protection and management będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu ochrony środowiska, wykorzystywania zasobów naturalnych oraz zarządzania dobrami wspólnymi.
Zyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie jako inspektor ochrony środowiska czy specjalista do spraw BHB. Co więcej, będziesz mógł pracować w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism i mediach.
Równie ciekawą opcją jest znalezienie zatrudnienia w instytucjach, zajmujących się administracją obszarów chronionych i jednostkach badawczych.
Doskonała znajomość języka angielskiego na poziomie B2+ otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich.
 
Absolwent kierunku Environmental Protection and Management znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • instytucje zajmujące się administracją obszarów chronionych
 • agencje środowiskowe
 • jednostki badawcze
 • organizacje pozarządowe
 • firmy międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • media

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Komentarze (0)