ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach temat ochrony środowiska i ekologii jest niezwykle popularny i determinuje coraz więcej aspektów naszego życia. Ludzie zaczynają uświadamiać sobie jak istotne jest dbanie o otaczający nas świat i zmiana codziennych nawyków. Nawet tak małe rzeczy, jak segregacja śmieci czy używanie papierowych toreb może naprawdę dużo zmienić i przynieść dużo korzyści. Podobne tendencje widać także w gospodarce, która wdraża nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.
Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy, powstał innowacyjny i niezwykle przyszłościowy kierunek environmental protection and management. Jest on skierowany do wszystkich absolwentów studiów licencjackich, którzy interesują się tematyką związaną z ochroną środowiska i chcieliby związać z tą dziedziną swoją przyszłość zawodową.
 
Czego nauczysz się na kierunku environmental protection and management?
 
W trakcie nauki zyskasz kompleksową wiedzę z wielu dziedzin związanych z ochroną środowiska i zarządzaniem. Program studiów, przede wszystkim skupia się na kształtowaniu umiejętności i zdolności praktycznych, dlatego też w czasie dwuletniego kursu będziesz uczestniczył w wielu warsztatach organizowanych w nowoczesnych laboratoriach oraz badaniach terenowych. Dzięki takiej formie nauki zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.
Jako student dowiesz się więcej o wodnych ekosystemach czy ekologii tropikalnej. Ponadto nauczysz się zarządzania zasobami naturalnymi oraz odpadami stałymi. W trakcie dwóch pierwszych semestrów będziesz miał możliwość rozwijania swoich kompetencji z języka angielskiego i nauczysz się specjalistycznego języka branżowego. Podczas studiów przyswoisz wiedzę z wykorzystywania i ochrony zasobów naturalnych oraz zarządzania dobrami wspólnymi. Rozwiniesz także swoje zdolności interpersonalne, przyswoisz techniki skutecznej mediacji i negocjacji. Co więcej, w ofercie studiów przewidziano także dodatkowe zajęcia, podczas których zyskasz nowe umiejętności.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku environmental protection and management będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu ochrony środowiska, wykorzystywania zasobów naturalnych oraz zarządzania dobrami wspólnymi. Zyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie jako inspektor ochrony środowiska czy specjalista do spraw BHB. Co więcej, będziesz mógł pracować w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism i mediach. Równie ciekawą opcją jest znalezienie zatrudnienia w instytucjach, zajmujących się administracją obszarów chronionych i jednostkach badawczych. Doskonała znajomość języka angielskiego na poziomie B2+ otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku environmental protection and management musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Dodatkowo, kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT:

 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • umiejętność podejmowania działań związanych z ochroną środowiska
 • umiejętności interpersonalne
 • umiejętność ochrony i wykorzystywania zasobów naturalnych
 • umiejętność prowadzenia prac waloryzacyjnych w środowisku
 • umiejętność pracy zespołowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT:

 • instytucje zajmujące się administracją obszarów chronionych
 • agencje środowiskowe
 • jednostki badawcze
 • organizacje pozarządowe
 • firmy międzynarodowe
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • media
 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENVIRONMENTAL PROTECTION AND MANAGEMENT

Komentarze (0)