INTERNATIONAL TRADE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współczesne czasy charakteryzuje duża otwartość na międzynarodowe rynki oraz coraz częstsze podejmowanie współpracy z innymi państwami, niemal na każdym polu, zaczynając od gospodarki, poprzez kulturę i inne dziedziny. Dlatego też rozeznanie w gospodarczej sytuacji międzynarodowej i znajomość języków obcych stało się niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy, a specjaliści z tego obszaru mogą liczyć na atrakcyjne i perspektywiczne oferty pracy.

Biorąc pod uwagę tendencje panujące w obecnym świecie oraz potrzeby stawiane przez dzisiejszy rynek pracy, nikogo nie powinien dziwić fakt, że studia powiązane tematycznie z sytuacją międzynarodową cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednym z ciekawszych kierunków są anglojęzyczne studia international trade, czyli handel międzynarodowy. Ich program został w pełni dopasowany do realiów dzisiejszego świata, a oferta kształcenia jest skierowana do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach i zdolnościach językowych, które chciałyby zwększyć swoje szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku internetional trade?

Jako student tego prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych nauk, składających się na bogatą dziedzinę, jaką jest handel międzynarodowy. Rozszerzysz swoje umiejętności z zakresu: finansów, statystyki, marketingu czy przedsiębiorczości.

Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać podczas swojej pracy zawodowej. Już po pierwszym semestrze nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy International business, a Foreign Trade of Small and Medium- sized Enterprises.

Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz miał szansę rozwijać się na kilku polach jednocześnie, Jako że zajęcia w całości odbywają się w języku angielskim rozwiniesz swoje kompetencje językowe dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów anglojęzycznych będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru różnorodnych nauk powiązanych z handlem międzynarodowym. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu prężnie działających branżach. Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach mających kontakt z międzynarodowymi kontrahentami.

Zdobyta wiedza z zakresu prowadzenia negocjacji i zawierania umów pozwoli Ci podjąć prace w bankach, instytucjach finansowych i firmach konsultingowych prowadzących współpracę z zagranicznymi spółkami. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z zawodem, księgowego, analityka finansowego i biznesowego lub specjalisty do spraw marketingu. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunków często brane są pod uwagę takie przedmioty jak: WOS, historia, język polski i język obcy. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL TRADE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku international trade

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE:

 • Negocjacja i zawieranie umów
 • Analiza międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Organizacja handlu międzynarodowego
 • Język angielski na poziomie zaawansowanym
 • Dodatkowy język obcy
 • znajomość biznesowego języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL TRADE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL TRADE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE:

 • Specjalista do spraw handlowych
 • Specjalista do spraw eksportu
 • Handlowiec
 • Specjalista do spraw sprzedaży
 • analityk biznesowy
 • analityk finansowy
 • sektor bankowy
 • działy finansowe
 • specjalista do spraw marketingu i sprzedaży
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE

Komentarze (0)