INTERNATIONAL TRADE

INTERNATIONAL TRADE

Studia na kierunku international trade możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

International trade stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku international trade

INTERNATIONAL TRADE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku international trade to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku international trade
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku international trade rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | international trade - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku international trade możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | international trade - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia international trade charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku international trade: foreign trade small and medium- sized enterprises, international business.

szczegółowe wymagania na uczelniach

INTERNATIONAL TRADE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku internetional trade?

Jako student tego prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych nauk, składających się na bogatą dziedzinę, jaką jest handel międzynarodowy. Rozszerzysz swoje umiejętności z zakresu: finansów, statystyki, marketingu czy przedsiębiorczości.

Co więcej, poznasz nowoczesne technologie informatyczne, które z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać podczas swojej pracy zawodowej.

Już po pierwszym semestrze nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy International business, a Foreign Trade of Small and Medium- sized Enterprises.

Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz miał szansę rozwijać się na kilku polach jednocześnie, Jako że zajęcia w całości odbywają się w języku angielskim rozwiniesz swoje kompetencje językowe dzięki czemu bez problemu znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • Negocjacja i zawieranie umów
 • Analiza międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Organizacja handlu międzynarodowego
 • Język angielski na poziomie zaawansowanym
 • Dodatkowy język obcy
 • znajomość biznesowego języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych

Jak wyglądają studia na kierunku internetional trade?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek internetional trade jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku international trade możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ekonomicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku internetional trade będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu czy nauk społecznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Elective Physical Education
 • Learning Techniques
 • Occupational Health and Safety

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie licznych warsztatów przewidzianych na kierunku internetional trade, rozwiniesz swoje kompetencje z zakresu różnorodnych dziedzin. Przede wszystkim poznasz regulacje prawa gospodarczego i handlowego oraz nauczysz się ich wykorzystania w praktyce zawodowej.

Studenci zdobędą również umiejętności z obszaru zarządzania i marketingu międzynarodowego. Jako że studia będą realizowane w języku angielskim, nauczysz się praktycznej komunikacji i specjalistycznej terminologii biznesowe, co zwiększy twoje szanse na karierę zagraniczną.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Współczesne czasy charakteryzuje duża otwartość na międzynarodowe rynki oraz coraz częstsze podejmowanie współpracy z innymi państwami, niemal na każdym polu, zaczynając od gospodarki, poprzez kulturę i inne dziedziny.

Dlatego też rozeznanie w gospodarczej sytuacji międzynarodowej i znajomość języków obcych stało się niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy, a specjaliści z tego obszaru mogą liczyć na atrakcyjne i perspektywiczne oferty pracy.

Biorąc pod uwagę tendencje panujące w obecnym świecie oraz potrzeby stawiane przez dzisiejszy rynek pracy, nikogo nie powinien dziwić fakt, że studia powiązane tematycznie z sytuacją międzynarodową cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednym z ciekawszych kierunków są anglojęzyczne studia international trade, czyli handel międzynarodowy.

Ich program został w pełni dopasowany do realiów dzisiejszego świata, a oferta kształcenia jest skierowana do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach i zdolnościach językowych, które chciałyby zwększyć swoje szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

 

5. Gdzie studiować international trade

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek international trade:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku international trade trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku internetional trade będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL TRADE:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów anglojęzycznych będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru różnorodnych nauk powiązanych z handlem międzynarodowym.

Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu prężnie działających branżach. Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach mających kontakt z międzynarodowymi kontrahentami.

Zdobyta wiedza z zakresu prowadzenia negocjacji i zawierania umów pozwoli Ci podjąć prace w bankach, instytucjach finansowych i firmach konsultingowych prowadzących współpracę z zagranicznymi spółkami.

Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z zawodem, księgowego, analityka finansowego i biznesowego lub specjalisty do spraw marketingu. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Absolwent kierunku international trade znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • Specjalista do spraw handlowych
 • Specjalista do spraw eksportu
 • Handlowiec
 • Specjalista do spraw sprzedaży
 • specjalista do spraw marketingu i sprzedaży
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • analityk biznesowy
 • analityk finansowy
 • sektor bankowy
 • działy finansowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International trade studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International trade studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international trade

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INTERNATIONAL TRADE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Komentarze (0)