INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

International Relations and Area Studies studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji i zwiększonej współpracy międzynarodowej, niezwykle ważne stało się wykształcenie specjalistów z obszaru polityki, gospodarki i kultury różnych zakątków świata. Tylko znajomość wszystkich tych aspektów daje pełen obraz sytuacji panującej na arenie międzynarodowej i pozwala orientować się w relacjach pomiędzy państwami. Tego typu zdolności i wiedza są niezwykle cenione na współczesnym, także zagranicznym rynku pracy. Nic więc dziwnego, że kierunki związane ze stosunkami międzynarodowymi od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jednak, studenci coraz częściej decydują się na wybór studiów anglojęzycznych, których ukończenie zwiększa perspektywy zawodowe i daje szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał kierunek International Relations and Area Studies, który zakłada kształcenie zarówno z zakresu problematyki międzynarodowej, jak i językowej. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych aspiracjach, która chce zdobywać wiedzę z wielu dziedzin jednocześnie, to kierunek International Relations and Area Studies będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku International Relations and Area Studies?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin. Nadrzędnym celem tego kierunku jest przekazanie studentom wiadomości o różnych zakątkach świata, ze szczególnym uwzględnieniem ich sytuacji politycznej i ekonomicznej. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących tematycznie wokół ekonomii, polityki czy historii stosunków międzynarodowych.

Co więcej, pogłębisz swoje kwalifikacje z zakresu prawa międzynarodowego, którego znajomość jest niezwykle ważna w przypadku kariery światowej. Ponadto, wykładowcy poinformują Cię jak przeciwdziałać zagrożeniom międzykulturowym i dowiesz się jak utrzymać stan pokoju i wyeliminować wszelkie zagrożenia. W trakcie studiów będziesz musiał wybrać jedną z trzech specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić.

Dokonasz wyboru pomiędzy bezpieczeństwem międzynarodowym, polityką i kulturą a badaniami terenowymi. W związku z tym, że studia prowadzone są w całości w języku obcym, w programie studiów przewidziano zajęcia ze specjalistycznego języka angielskiego. Dodatkowo, dostaniesz szansę rozwijania swoich zdolności językowych z wybranego przez siebie języka.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu polityki, ekonomii, gospodarki i kultury różnych regionów świata. Zdobędziesz kompetencje z zakresu stosunków międzynarodowych, co umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, które zatrudniają specjalistów z tej dziedziny.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Zdobyte wiadomości z obszaru ekonomii i kultury pozwoli Ci pracować w biznesie i instytucjach kulturalnych. Inną, równie ciekawą opcją jest możliwość rozpoczęcia kariery w dyplomacji. Doskonała znajomość specjalistycznego języka angielskiego i dodatkowego języka obcego na poziomie zaawansowanym pozwoli ci znaleźć zatrudnienie także poza granicami kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ MA MATURZE?

Na tego typu kierunku w procesie rekrutacji brane są pod uwagę wyniki matury z takich przedmiotów, jak: język obcy, matematyka, historia, WOS. W związku z tym, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim musisz przedstawić certyfikat potwierdzający twoje zdolności językowe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

  • Wiedza o polityce, ekonomii i kulturze różnych regionów świata
  • Znajomość prawa międzynarodowego
  • Historia stosunków międzynarodowych
  • Umiejętność przeciwdziałania konfliktom międzynarodowym

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES:

  • Administracja państwowa
  • Dyplomacja
  • Biznes
  • Kultura
  • Organizacje pozarządowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL RELATIONS AND AREA STUDIES

Komentarze (0)