EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Angielski znajduje się w czołówce najpopularniejszych i najczęściej używanych języków na świecie. Komunikuje się nim ludność na wszystkich kontynentach, a z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą się go nauczyć. W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i otwieraniu się na zagraniczne rynki, znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niezwykle cenioną i pożądaną przez pracodawców. Nic więc dziwnego, że filologia angielska od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów.
Jednak szeroka dostępność tego typu kierunków sprawiła, że uczelnie coraz częściej decydują się na urozmaicanie swojej oferty naukowej. Idealnym przykładem są studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies, które prowadzą współpracę z uniwersytetami zagranicznymi i umożliwiają swoim studentom uczestnictwo w wymianach zagranicznych i uzyskanie dyplomów dwóch uczelni. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zainteresowaniach językowych i literackich, a dodatkowo zawsze marzyłeś o pracy w środowisku międzynarodowym to studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies powinny być twoim wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku joint master's programme in English and American studies?
 
Już na samym początku swojej nauki będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki naukowej, w kierunku której chcesz się kształcić. Zadecydujesz pomiędzy językoznawstwem angielskim a literaturoznawstwem brytyjskim i amerykańskim. Od twojej decyzji będzie zależeć dalszy program studiów. Zajęcia ze ścieżki językoznawczej będą dotyczyć głównie gramatyki oraz praktycznego wykorzystywania języka.
Natomiast na literaturoznawstwie nauczysz się technik analizy i interpretacji dzieł literackich oraz tworzenia tekstów użytkowych. W trakcie trzeciego semestru nauki dostaniesz możliwość wyjechania na partnerską uczelnię zagraniczną, gdzie będziesz kontynuować studia. Dzięki wymianie studenckiej poznasz inne kultury oraz rozwiniesz swoje umiejętności językowe. Dodatkowo, jako student możesz uczestniczyć w licznych konferencjach i kołach naukowych i tym samym zdobyć dodatkowe kompetencje i doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
W zależności od tego, jaką specjalizację wybierzesz, po ukończeniu kierunku European joint master's programme in English and American studies będziesz miał szeroką wiedzę językoznawczą lub literaturoznawczą. Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje językowe i opanujesz język angielski na poziomie C2. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów w tych dziedzinach.
Doskonała znajomość środowiska międzynarodowego oraz kultury i literatury brytyjskiej i amerykańskiej sprawi, że będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w mediach, wydawnictwach i redakcjach czasopism. Ponadto, możesz rozpocząć karierę w branży usługowej i we wszelkich międzynarodowych korporacjach, w których ceniona jest zaawansowana znajomość języka angielskiego. Po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia pedagogiczno-dydaktycznego, równie ciekawą opcją jest praca w oświacie i szkołach językowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku, w trakcie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich związanych z filologią angielską. Kandydaci muszą znać język angielski na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES:

 • zaawansowana znajomość języka angielskiego
 • znajomość literatury brytyjskiej i amerykańskiej
 • wiedza językoznawcza
 • umiejętność analizowania dzieł literackich
 • umiejętność tworzenia tekstów użytkowych
 • znajomość realiów środowiska międzynarodowego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES:

 • media
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • branża usługowa
 • międzynarodowe korporacje
 • szkoły i szkoły językowe
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

Komentarze (0)