EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

Studia na kierunku european joint master`s programme in english and american studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

European joint master`s programme in english and american studies stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES studia - kierunek studiów

Studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku european joint master`s programme in english and american studies
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku european joint master`s programme in english and american studies rozpocznie się 4 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | european joint master`s programme in english and american studies - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku european joint master`s programme in english and american studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | european joint master`s programme in english and american studies - uczelnie >

Opis kierunku

European joint master's programme in English and American studies to kierunek stworzony z myślą o absolwentach studiów I stopnia, którzy dalej chcieliby dalej poszerzać swoją wiedzę językoznawczą lub literaturoznawczą związaną z brytyjskim lub amerykańskim kręgiem kulturowym. W programie kształcenia tego kierunku znalazły się przedmioty poświęcone nauce interpretacji dzieł literackich, gramatyce czy praktycznej stylistyce.

 

Praca po studiach

Każdy student, który wybierze kształcenie na tym kierunku, będzie mógł wyjechać również na partnerską europejską uczelnię i tam kontynuować studia. Absolwenci European joint master's programme in English and American studies mogą rozwijać swoją karierę zawodową między innymi w korporacjach, gdzie niezbędne jest doskonałe władanie językiem angielskim.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku, w trakcie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich związanych z filologią angielską. Kandydaci muszą znać język angielski na poziomie zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PO KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES:

Czego nauczysz się na kierunku joint master's programme in English and American studies?
Już na samym początku swojej nauki będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki naukowej, w kierunku której chcesz się kształcić. Zadecydujesz pomiędzy językoznawstwem angielskim a literaturoznawstwem brytyjskim i amerykańskim.
Od twojej decyzji będzie zależeć dalszy program studiów. Zajęcia ze ścieżki językoznawczej będą dotyczyć głównie gramatyki oraz praktycznego wykorzystywania języka.
Natomiast na literaturoznawstwie nauczysz się technik analizy i interpretacji dzieł literackich oraz tworzenia tekstów użytkowych. W trakcie trzeciego semestru nauki dostaniesz możliwość wyjechania na partnerską uczelnię zagraniczną, gdzie będziesz kontynuować studia.
Dzięki wymianie studenckiej poznasz inne kultury oraz rozwiniesz swoje umiejętności językowe. Dodatkowo, jako student możesz uczestniczyć w licznych konferencjach i kołach naukowych i tym samym zdobyć dodatkowe kompetencje i doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • zaawansowana znajomość języka angielskiego
 • znajomość literatury brytyjskiej i amerykańskiej
 • wiedza językoznawcza
 • umiejętność analizowania dzieł literackich
 • umiejętność tworzenia tekstów użytkowych
 • znajomość realiów środowiska międzynarodowego

Jak wyglądają studia na kierunku european joint master's programme in English and American studies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek european joint master's programme in English and American studies jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na powyższe studia będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę z obszaru kultury, historii i literatury krajów anglojęzycznych. Ponadto skupisz się na doskonaleniu umiejętności językoznawczych.

W planie znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Starsza literatura angielska
 • Wybrane zagadnienia z literaturoznawstwa
 • Nowsza literatura angielska

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku european joint master's programme in English and American studies będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętnoścccci i kwalifikacji zawodowych.

Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz rozwijaniu swoich kompetencji językowych i tym samym osiągniesz zaawansowany poziom z języka angielskiego. Ponadto nauczysz się dokonywać analizy i interpretacji tekstów z kanonu literatury angielskiej i amerykańskiej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Angielski znajduje się w czołówce najpopularniejszych i najczęściej używanych języków na świecie. Komunikuje się nim ludność na wszystkich kontynentach, a z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą się go nauczyć.
W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej i otwieraniu się na zagraniczne rynki, znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niezwykle cenioną i pożądaną przez pracodawców. Nic więc dziwnego, że filologia angielska od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów.
Jednak szeroka dostępność tego typu kierunków sprawiła, że uczelnie coraz częściej decydują się na urozmaicanie swojej oferty naukowej.
Idealnym przykładem są studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies, które prowadzą współpracę z uniwersytetami zagranicznymi i umożliwiają swoim studentom uczestnictwo w wymianach zagranicznych i uzyskanie dyplomów dwóch uczelni.
Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zainteresowaniach językowych i literackich, a dodatkowo zawsze marzyłeś o pracy w środowisku międzynarodowym to studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies powinny być twoim wyborem!
 
5. Gdzie studiować European joint master's programme in English and American studies

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek European joint master's programme in English and American studies:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku European joint master's programme in English and American studies trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku european joint master's programme in English and American studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EUROPEAN JOINT MASTER'S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES:

Jaka praca po tym kierunku?
W zależności od tego, jaką specjalizację wybierzesz, po ukończeniu kierunku European joint master's programme in English and American studies będziesz miał szeroką wiedzę językoznawczą lub literaturoznawczą.
Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje językowe i opanujesz język angielski na poziomie C2. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów w tych dziedzinach.
Doskonała znajomość środowiska międzynarodowego oraz kultury i literatury brytyjskiej i amerykańskiej sprawi, że będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w mediach, wydawnictwach i redakcjach czasopism.
Ponadto, możesz rozpocząć karierę w branży usługowej i we wszelkich międzynarodowych korporacjach, w których ceniona jest zaawansowana znajomość języka angielskiego. Po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia pedagogiczno-dydaktycznego, równie ciekawą opcją jest praca w oświacie i szkołach językowych.
 
Absolwent kierunku European joint master's programme in English and American studies znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • media
 • wydawnictwa
 • szkoły i szkoły językowe
 • redakcje czasopism
 • branża usługowa
 • międzynarodowe korporacje
 • kariera międzynarodowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

European joint master`s programme in english and american studies studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

European joint master`s programme in english and american studies studia II stopnia

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku EUROPEAN JOINT MASTER`S PROGRAMME IN ENGLISH AND AMERICAN STUDIES

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)