ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach współistnienie przyrody i przemysłu jest czymś normalnym i obecnym w niemal każdym zakątku świata. Jednak w dobie coraz częstszego stosowania rozwiązań ekologicznych i życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, warto pamiętać aby zachować naturalną harmonię i balans pomiędzy ekosystemem, a postępującą cywilizacją. Coraz częściej ludzie decydują się na wdrożenie do swojego życia ekologicznych rozwiązań, często radykalnie zmieniając swoje przyzwyczajenia.

Zmiany zachodzące we współczesnym świecie implikują powstawanie nowoczesnych rozwiązań i nieznanych dotąd zagadnień. Dlatego też nieustannie pojawiają się nowe studia, które mają za zadanie kształcić specjalistów, którzy poradziliby sobie ze zmieniającą się rzeczywistością i przemysłem. Energy systems in the built environment to kierunek skierowany do wszystkich tych, którzy chcieliby poznać innowacyjne i przyjazne środowisku systemy energetyczne stosowane w miastach i budynkach i związać swoją przyszłość z tą perspektywiczną i niezwykle nowoczesną branżą.

 

Czego nauczysz się na kierunku energy systems in the built environment?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na wielopoziomowe i szerokie zagadnienie, jakim są systemy energetyczne. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci to pojęcie, dowiesz się więcej na temat teorii i rodzajów systemów energetycznych.

Co więcej, skupisz się na poznaniu nowoczesnych rozwiązań stosowanych w tej branży. Nauczysz się w jaki sposób ograniczyć zużycie energii, na przykład poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł ciepła. Na kolejnym etapie nauki, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i oprogramowaniami używanymi do tworzenia symulacji i obliczania zapotrzebowania energetycznego.

Uzyskane wiadomości teoretyczne będziesz mógł wykorzystać podczas tworzenia projektu, który jednocześnie będzie twoją pracą dyplomową. Jako że studia w całości prowadzone są w języku angielskim będziesz miał szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe i nauczyć się specjalistycznej terminologii, której znajomosc umożliwi Ci rozpoczęcie pracy w międzynarodowym środowisku.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku Energy systems in the built environment będziesz miał kompleksową wiedzę na temat nowoczesnych i jednocześnie ekologicznych rozwiązań w branży systemów energetycznych. Dzięki ścisłej współpracy z wieloma gałęziami przemysłu zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej pracy zawodowej. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie. Jako absolwent bez problemu znajdziesz zatrudnienie w firmach konsultingowych, zajmujących się projektowaniem budynków oraz systemów energetycznych.

Co więcej, możesz związać swoją zawodową przyszłość z branżą nowoczesnego budownictwa, stosującego odnawialne źródła energii i inteligentne systemy energetyczne. Możesz także rozpocząć karierę naukową w ośrodkach rozwojowo-badawczych. Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Energy system in the built environment musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Dodatkowo wszyscy kandydaci są zobowiązani do potwierdzenia znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość różnego rodzaju systemów energetycznych
 • znajomość ekologicznych rozwiązań energetycznych
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT :

 • firmy deweloperskie
 • ośrodki badawczo-rozwojowe
 • firmy konsultingowe zajmujące się projektowaniem budynków i systemów energetycznych
 • spółki komunalne i infrastrukturalne
 • przedsiębiorstwa z branży nowoczesnego budownictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Komentarze (0)