ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Dodaj do ulubionych

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT studia - kierunek studiów

Studia na kierunku energy systems in the built environment to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Energy systems in the built environment to kierunek, którego program kształcenia realizowany jest w języku angielskim. Jego studenci mogą więc liczyć na aktywny rozwój kompetencji językowych oraz poszerzenie słownictwa branżowego. W programie kształcenia znalazły się treści pozwalające na poznanie różnorodnych rodzajów systemów energetycznych.

Studenci dowiedzą się także, jak powinien wyglądać zrównoważony przemysł energetyczny pozwalający na świadomą ochronę klimatu. Oprócz wiedzy teoretycznej przyszli absolwenci będą mogli liczyć na zdobycie praktycznych umiejętności i poszukają odpowiedzi na pytanie, jak ograniczyć zużycie energii poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł ciepła. Po zakończeniu nauki swoją karierę można związać z międzynarodowymi przedsiębiorstwami energetycznymi.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Energy system in the built environment musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Dodatkowo wszyscy kandydaci są zobowiązani do potwierdzenia znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Energy systems in the built environment stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku energy systems in the built environment

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Czego nauczysz się na kierunku energy systems in the built environment?

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na wielopoziomowe i szerokie zagadnienie, jakim są systemy energetyczne. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci to pojęcie, dowiesz się więcej na temat teorii i rodzajów systemów energetycznych.

Co więcej, skupisz się na poznaniu nowoczesnych rozwiązań stosowanych w tej branży. Nauczysz się w jaki sposób ograniczyć zużycie energii, na przykład poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł ciepła. Na kolejnym etapie nauki, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i oprogramowaniami używanymi do tworzenia symulacji i obliczania zapotrzebowania energetycznego.

Uzyskane wiadomości teoretyczne będziesz mógł wykorzystać podczas tworzenia projektu, który jednocześnie będzie twoją pracą dyplomową. Jako że studia w całości prowadzone są w języku angielskim będziesz miał szansę rozwinąć swoje umiejętności językowe i nauczyć się specjalistycznej terminologii, której znajomosc umożliwi Ci rozpoczęcie pracy w międzynarodowym środowisku.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości języka angielskiego
 • znajomości specjalistycznej terminologii
 • znajomości różnego rodzaju systemów energetycznych
 • znajomości ekologicznych rozwiązań energetycznych
 • znajomości nowoczesnych technologii informatycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku energy systems in the built environment?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek energy systems in the built environment jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku energy systems in the built environment możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i ścisłymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk technicznych, informatycznych i ścisłych. Ponadto zdobędziesz specjalistyczną wiedzę o systemach energetycznych w miastach i różnego typu budynkach.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Advanced Building and Urban Engineering
 • Electrical Power System
 • Conventional and Future Energy Sources

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku energy systems in the built environment zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się zasad projektowania zrównoważonego.

Ponadto poznasz zaawansowane technologie i programy informatyczne wykorzystywane w celu projektowania nowoczesnych systemów energetycznych. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, zdobędziesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach współistnienie przyrody i przemysłu jest czymś normalnym i obecnym w niemal każdym zakątku świata. Jednak w dobie coraz częstszego stosowania rozwiązań ekologicznych i życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, warto pamiętać aby zachować naturalną harmonię i balans pomiędzy ekosystemem, a postępującą cywilizacją.

Coraz częściej ludzie decydują się na wdrożenie do swojego życia ekologicznych rozwiązań, często radykalnie zmieniając swoje przyzwyczajenia.

Zmiany zachodzące we współczesnym świecie implikują powstawanie nowoczesnych rozwiązań i nieznanych dotąd zagadnień. Dlatego też nieustannie pojawiają się nowe studia, które mają za zadanie kształcić specjalistów, którzy poradziliby sobie ze zmieniającą się rzeczywistością i przemysłem.

Energy systems in the built environment to kierunek skierowany do wszystkich tych, którzy chcieliby poznać innowacyjne i przyjazne środowisku systemy energetyczne stosowane w miastach i budynkach i związać swoją przyszłość z tą perspektywiczną i niezwykle nowoczesną branżą.

 

5. Gdzie studiować energy systems in the built environment

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek energy systems in th built environment:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku energy systems in the built environment trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku energy systems in the built environment będą trwały półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT :

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku Energy systems in the built environment będziesz miał kompleksową wiedzę na temat nowoczesnych i jednocześnie ekologicznych rozwiązań w branży systemów energetycznych.

Dzięki ścisłej współpracy z wieloma gałęziami przemysłu zyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej pracy zawodowej. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie.

Jako absolwent bez problemu znajdziesz zatrudnienie w firmach konsultingowych, zajmujących się projektowaniem budynków oraz systemów energetycznych.

Co więcej, możesz związać swoją zawodową przyszłość z branżą nowoczesnego budownictwa, stosującego odnawialne źródła energii i inteligentne systemy energetyczne. Możesz także rozpocząć karierę naukową w ośrodkach rozwojowo-badawczych.

Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami naszego kraju.

 

Absolwent kierunku energy systems in the built environment będzie mógł znaleźć zatrudnienie w takich miejscach jak:

 • firmy deweloperskie
 • ośrodki badawczo-rozwojowe
 • firmy konsultingowe zajmujące się projektowaniem budynków i systemów energetycznych
 • spółki komunalne i infrastrukturalne
 • przedsiębiorstwa z branży nowoczesnego budownictwa

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENERGY SYSTEMS IN THE BUILT ENVIRONMENT

Komentarze (0)