BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Bałkany to region Europy, który obejmuje obszar Półwyspu Bałkańskiego. Do wspólnoty tej należą kraje takie, jak: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia i Serba. Bałkany są znane z niesamowitej kuchni, pięknych krajobrazów i niezwykle bogatej kultury, w którą warto się dokładnie zagłębić.
Dzięki  interesującym i innowacyjnym studiom na kierunku bałkańska turystyka kulturowa każdy może zapoznać się z historia, obyczajami i sztuką tego niezwykłego regionu. Jest to kierunek skierowany do wszystkich, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy, mają otwarty umysł i zdolności językowe. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych studiów!
 
Czego nauczysz się na kierunku bałkańska turystyka kulturowa?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu aspektów, które składają się na szeroko rozumianą kulturę Bałkanów. Program studiów, przede wszystkim kładzie nacisk na kształcenie z zakresu umiejętności praktycznych. Jako student będziesz miał szansę nauczyć się dwóch języków obcych, serbskiego oraz angielskiego, z których na koniec nauki osiągniesz poziom C1.
Dowiesz się jak wykorzystywać je podczas sytuacji codziennych, szczególnie w mowie i piśmie. Ponadto będziesz uczęszczał na zajęcia kulturowo-turystyczne. Zagłębisz się w meandry historii, geografii i kultury wybranych krajów regionu Bałkańskiego. Co więcej, zapoznasz się z najwybitniejszymi dziełami literatury bałkańskiej i nauczysz się interpretować i analizować teksty literackie.
W kolejnych latach nauki, poznasz specyfikę branży turystycznej i nauczysz się zawodu przewodnika i pilota wycieczek. Zaznajomisz się z podstawami prawnymi turystyki, których poznanie jest niezbędne do wykonywania tego zawodu. Dzięki połączeniu wiedzy filologicznej z kulturową zdobędziesz gruntowne wykształcenie z zakresu kilku dziedzin, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie ciekawej pracy, która jednocześnie będzie twoją pasją.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku bałkańska turystyka kulturowa będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu kultury, geografii, historii i literatury wybranych krajów regionu bałkańskiego. Ponadto rozwiniesz swoje umiejętności językowe i uzyskasz poziom C1 z języka angielskiego i serbskiego. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, które zatrudniają specjalistów z zakresu kultury i języków państw bałkańskich.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży turystycznej jako pilot i przewodnik wycieczek. Ponadto będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych oraz wydawnictwach, które zajmują się przekładem literatury serbskiej. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w agencjach turystycznych i biurach podróży. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach kultury, które zajmują się promowaniem kultury bałkańskiej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach licencjackich lub podyplomowych.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku bałkańska turystyka kulturowa powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy, matematyka, historia, WOS, geografia. Od kandydatów nie wymaga się znajomości języka angielskiego. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA:

   • znajomość geografii regionu bałkańskiego
   • znajomość języka angielskiego i serbskiego na poziomie C1
   • znajomość kultury regionu bałkańskiego
   • znajomość literatury regionu bałkańskiego
   • znajomość prawa turystycznego
   • umiejętność dokonywania tłumaczeń tekstów użytkowych

   Jak wyglądają studia na kierunku bałkańska turystyka kulturowa?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek bałkańska turystyka kulturowa można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk humanistycznych, filologicznych i kulturowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku bałkańska turystyka kulturowa będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat kultury, historii i obyczajów krajów położonych na Półwyspie Bałkańskim. Jako student dowiesz się więcej o geografii i przyrodzie tego niezwykłego regionu, a także będziesz miał szansę obcować z najwybitniejszymi dziełami literackimi i kulturowymi krajów bałkańskich. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Geografia fizyczna i społeczna regionu
   • Literatura Słowian Płd. na tle kulturowym Płw. Bałkańskiego
   • Południowosłowiańska literatura faktu
   • Kulturowa historia Bałkanów

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku bałkańska turystyka kulturowa wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swoim życiu zawodowym. Przede wszystkim, nauczysz się komunikacji w języku angielskim i serbskim. Ponadto, zdobędziesz kompetencje z zakresu translatoryki w ramach dwóch języków obcych oraz języka polskiego. Studenci dowiedzą się więcej o branży turystycznej oraz organizacji wycieczek na Półwysep Bałkański.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku bałkańska turystyka kulturowa będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA :

   • media
   • wydawnictwa
   • redakcje czasopism
   • biura podróży
   • agencje turystyczne
   • administracja rządowa
   • ośrodki kultury
   • biura tłumaczeniowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

   Komentarze (0)