BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Bałkany to region Europy, który obejmuje obszar Półwyspu Bałkańskiego. Do wspólnoty tej należą kraje takie, jak: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia i Serba. Bałkany są znane z niesamowitej kuchni, pięknych krajobrazów i niezwykle bogatej kultury, w którą warto się dokładnie zagłębić.
Dzięki  interesującym i innowacyjnym studiom na kierunku bałkańska turystyka kulturowa każdy może zapoznać się z historia, obyczajami i sztuką tego niezwykłego regionu. Jest to kierunek skierowany do wszystkich, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy, mają otwarty umysł i zdolności językowe. Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś rozważyć wybór tych studiów!
 
Czego nauczysz się na kierunku bałkańska turystyka kulturowa?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu aspektów, które składają się na szeroko rozumianą kulturę Bałkanów. Program studiów, przede wszystkim kładzie nacisk na kształcenie z zakresu umiejętności praktycznych. Jako student będziesz miał szansę nauczyć się dwóch języków obcych, serbskiego oraz angielskiego, z których na koniec nauki osiągniesz poziom C1.
Dowiesz się jak wykorzystywać je podczas sytuacji codziennych, szczególnie w mowie i piśmie. Ponadto będziesz uczęszczał na zajęcia kulturowo-turystyczne. Zagłębisz się w meandry historii, geografii i kultury wybranych krajów regionu Bałkańskiego. Co więcej, zapoznasz się z najwybitniejszymi dziełami literatury bałkańskiej i nauczysz się interpretować i analizować teksty literackie.
W kolejnych latach nauki, poznasz specyfikę branży turystycznej i nauczysz się zawodu przewodnika i pilota wycieczek. Zaznajomisz się z podstawami prawnymi turystyki, których poznanie jest niezbędne do wykonywania tego zawodu. Dzięki połączeniu wiedzy filologicznej z kulturową zdobędziesz gruntowne wykształcenie z zakresu kilku dziedzin, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie ciekawej pracy, która jednocześnie będzie twoją pasją.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku bałkańska turystyka kulturowa będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu kultury, geografii, historii i literatury wybranych krajów regionu bałkańskiego. Ponadto rozwiniesz swoje umiejętności językowe i uzyskasz poziom C1 z języka angielskiego i serbskiego. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, które zatrudniają specjalistów z zakresu kultury i języków państw bałkańskich.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży turystycznej jako pilot i przewodnik wycieczek. Ponadto będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych oraz wydawnictwach, które zajmują się przekładem literatury serbskiej. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w agencjach turystycznych i biurach podróży. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach kultury, które zajmują się promowaniem kultury bałkańskiej. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach licencjackich lub podyplomowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku bałkańska turystyka kulturowa powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy, matematyka, historia, WOS, geografia. Od kandydatów nie wymaga się znajomości języka angielskiego. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA:

 • znajomość geografii regionu bałkańskiego
 • znajomość języka angielskiego i serbskiego na poziomie C1
 • znajomość kultury regionu bałkańskiego
 • znajomość literatury regionu bałkańskiego
 • znajomość prawa turystycznego
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń tekstów użytkowych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA :

 • media
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • biura podróży
 • agencje turystyczne
 • administracja rządowa
 • ośrodki kultury
 • biura tłumaczeniowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKAŃSKA TURYSTYKA KULTUROWA

Komentarze (0)