STUDIA EUROAZJATYCKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Określenie „Eurazja” odnosi się do obszarów Europy i Azji, które łącznie obejmują powierzchnie 55 milionów kilometrów kwadratowych i są zamieszkane przez blisko 6 miliardów ludzi. Na tym ogromnym pod względem terytorialnym, kontynencie leży wiele krajów, będących potęgą gospodarczą, polityczną i militarną na skalę światową. Dlatego też niezwykle istotne stało się wykształcenie specjalistów w zakresie znajomości kultury, języka, polityki czy gospodarki tych terenów oraz posiadających wiedzę na temat relacji łączących państwa europejskie i azjatyckie z innymi narodami.

Jako odpowiedź na te potrzeby powstał niezwykle nowatorski i perspektywiczny kierunek, studia euroazjatyckie. Ich, dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, program nauczania skierowany jest do wszystkich osób o wszechstronnych zainteresowaniach, które chciałyby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Jeżeli ty także należysz do tego grona, to wybierz studia euroazjatyckie!

 

Czego nauczysz się podczas studiów euroazjatyckich?

Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów, będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów bezpośrednio powiązanych z krajami europejskimi i azjatyckimi. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat ustroju politycznego, współczesnej gospodarki oraz kultury krajów Eurazji. Co więcej, zaznajomisz się z bogatą historią tych terenów oraz pogłębisz swoją wiedzę na temat relacji łączących je z innymi państwami.

Uzyskaną, podczas studiów wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie lub instytucji, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Ponadto, wszyscy studenci będą mogli korzystać z bogatej oferty stypendiów, wymian studenckich czy wyjazdów terenowych, co niewątpliwie zaprocentuje w ich przyszłej karierze zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wieloaspektową wiedzę oscylującą wokół polityki, gospodarki czy kultury krajów Eurazji. Dzięki zdobytemu wykształceniu i kompetencjom będziesz miał duże szanse na znalezienie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach i korporacjach prowadzących współpracę międzynarodową.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik dyplomacji, urzędów, ambasad czy instytucji rządowych. Równie ciekawą opcją może okazać się zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, nastawionych na promowanie kultury i dorobku krajów europejskich i azjatyckich. Znajomość sytuacji międzynarodowej sprawi, że bez problemu znajdziesz pracę także poza granicami naszego kraju, na arenie światowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych przyszłościowych studiów magisterskich powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną, która ostatecznie zdecyduje o wyniku rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA EUROAZJATYCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE STUDIA EUROAZJATYCKIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA EUROAZJATYCKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA EUROAZJATYCKIE:

 • znajomość sytuacji politycznej krajów Europy i Azji
 • znajomość obecnej sytuacji gospodarczej tych terenów
 • znajomość historii i dorobku kulturowego Eurazji
 • znajomość języka obcego
 • znajomość relacji łączących kraje Eurazji z innymi państwami świata
 • znajomość prawa międzynarodowego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA EUROAZJATYCKIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA EUROAZJATYCKIE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA EUROAZJATYCKIE:

 • ambasady
 • dyplomacja
 • instytucje rządowe
 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • instytucje kultury
 • media
 • kariera zagraniczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA EUROAZJATYCKIE

Komentarze (0)