BIBLIOTKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA Z MODUŁEM NAUCZYCIELSKIM - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA Z MODUŁEM NAUCZYCIELSKIM - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bibliotkoznawstwo i informacja naukowa z modułem nauczycielskim - studia podyplomowe

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

Kierunek przeznaczony jest dla osób, które mają już wykształcenie pedagogiczne lub nauczycielskie i chcą zdobyć nowe kwalifikacje pozwalające na pracę w bibliotekach szkolnych oraz prowadzenie innych przedmiotów np. związanych z czytelnictwem.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć ukończone studia I lub II stopnia na kierunkach pedagogicznych. W grupach może obowiązywać limit miejsc. Warto więc wcześniej sprawdzić terminy rekrutacji. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIBLIOTKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA Z MODUŁEM NAUCZYCIELSKIM - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ I ANIMACJĄ CZYTELNICTWA DLA NAUCZYCIELI?

   Kierunek bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć zarówno w zajęciach praktycznych, jak i teoretycznych wykładach. Czasem są również zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych np. w szkolnych placówkach bibliotecznych. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć wykwalifikowani pracownicy dydaktyczni uczelni. Studia mogą się kończyć egzaminem dyplomowym.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli otrzymują interdyscyplinarną wiedzę przygotowującą do pracy z dziećmi i młodzieżą. Mogą zapoznać się z historią książki i czytelnictwa, a także różnymi instytucjami kultury. Mają okazję nauczyć się korzystać z nowoczesnych systemów informatycznych, wspomagających katalogowanie i ewidencję zbiorów. Słuchacze poznają często także zasady pracy w bibliotece oraz uczą się oceniać i realizować projekty edukacyjne. W trakcie zajęć mogą się dowiedzieć, jakie książki i czasopisma interesują dzisiejszą młodzież oraz zapoznać z literaturą współczesną. W programie przewidziane są również zajęcia z zarządzania i marketingu, pozwalające na zwiększenie umiejętności prowadzenia placówki bibliotecznej.

   Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli, to np.:

   • prawo biblioteczne i autorskie
   • informacja naukowa
   • bibliografia
   • analiza i interpretacja przekazów medialnych
   • komunikacja społeczna w bibliotece

   Studenci mogą również uczestniczyć w zajęciach z komunikacji, które pomogą w lepszym zrozumieniu użytkowników bibliotek. Zdobywają często wiedzę na temat biblioterapii w pracy pedagogicznej, a także mają możliwość poznać rolę Internetu i multimediów w dydaktyce i informacji naukowej.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ I ANIMACJĄ CZYTELNICTWA DLA NAUCZYCIELI?

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli trwają przeważnie 1,5 roku (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ I ANIMACJĄ CZYTELNICTWA DLA NAUCZYCIELI?

   Absolwenci kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli są przygotowani do pracy w placówkach bibliotecznych. Mogą zostać zatrudnieni w oświacie m.in. w szkołach ponadpodstawowych lub podstawowych. Dzięki zdobytej wiedzy mogą również prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą np. z zakresu edukacji bibliotecznej czy animacji czytelnictwa.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową i animacją czytelnictwa dla nauczycieli to m.in.:

   • bibliotekarz

    

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA Z MODUŁEM NAUCZYCIELSKIM - STUDIA PODYPLOMOWE

   Komentarze (0)

   wsaib

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia