PRZEKŁADOZNAWSTWO studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Angielski jest obecnie najpopularniejszym i najpowszechniejszym językiem świata, a z roku na rok przybywa chętnych do jego poznania. Płynne władanie tym międzynarodowym językiem jest niezwykle cenioną umiejętnością zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i szanse na ciekawą i rozwijającą pracę. Uczelnie w swoich ofertach kształcenia często zamieszczają ciekawe i prestiżowe specjalizacje, będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Jedną z nich jest przyrodoznawstwo, które przygotowuje do zawodu tłumacza i kształci specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, a dodatkowo interesujesz się kulturą anglosaską i amerykańską, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te prestiżowe studia magisterskie i wybierz specjalizacje przekładoznawczą.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku przekładoznawstwo?

Ze względu na bogaty i wszechstronny program specjalizacji, studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę. W ofercie kształcenie przewidziano wiele interesujących i rozwijających wykładów oraz zajęć praktycznych, dzięki którym poznasz tajniki i metody stosowane w pracy tłumaczeniowej. Nauczysz się między innymi specyfiki przekładu tekstów literackich, kulturowych i urzędowych oraz poznasz specjalistyczną terminologię używaną w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych.

Ponadto, w trakcie kursu będziesz korzystał z nowoczesnych technologi informatycznych, które niewątpliwie usprawnią twoją pracę zawodową i uczynią ją bardziej efektywną. Wszyscy studenci będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania na wybranych przez siebie przedmiotach fakultatywnych. Jako że zajęcia w całości odbywają się w języku angielskim rozwiniesz swoje kompetencje językowe i tym samym zyskasz duże szanse na pracę w środowisku międzynarodowym.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych, anglojęzycznych studiów będziesz miał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą i kulturową. Dodatkowo, będziesz miał kompetencje w zakresie analizowania i interpretacji tekstów oraz ich prawidłowego tłumaczenia.

Te i wiele innych kompetencji i kwalifikacji sprawi, że bez problemu znajdziesz ciekawą, perspektywiczną pracę idealnie dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu tłumacza. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism i innych mediach. Co więcej idealnie odnajdziesz się we wszelkich instytucjach kultury, między innymi muzeach, teatrach, galeriach sztuki czy domach kultury. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z instytucjami administracji publicznej.

Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogiczno-dydaktycznego będziesz mógł rozpocząć pracę na każdym szczeblu edukacji, jako nauczyciel języka angielskiego. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i organizacji, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą udokumentować swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEKŁADOZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia rosyjska

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Ścieżki kształcenia na kierunku filologia romańska od podstaw

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRZEKŁADOZNAWSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEKŁADOZNAWSTWO:

 • wiedza językoznawcza
 • wiedza literaturoznawcza
 • umiejętność dokonywania analizy literackiej
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń tekstów literackich, urzędowych i użytkowych
 • znajomość kulturowych aspektów przekładu
 • znajomość nowoczesnych badań dotyczących przekładu
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność dokonywania przekładu ustnego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRZEKŁADOZNAWSTWO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRZEKŁADOZNAWSTWO STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEKŁADOZNAWSTWO:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • jednostki administracji publicznej
 • oświata
 • instytucje kultury
 • szkoły językowe
 • branża turystyczna
 • tłumacz tekstów naukowych, literackich i urzędowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEKŁADOZNAWSTWO

Komentarze (0)