STUDIA EUROPEJSKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w czasach globalizacji, otwierania się na rynki zagraniczne oraz podejmowania współpracy z międzynarodowymi firmami i kontrahentami, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru znajomości sytuacji międzynarodowej, z uwzględnieniem kwestii politycznych, gospodarczych czy kulturowych. Jako że Polska, ze względu na swoje położenie, najbliższe kontakty utrzymuje zresztą państw europejskich dlatego też, doskonała orientacja w ich obyczajach, kulturze czy innych elementach składowych jest koniecznością.
Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez obecny rynek pracy, powstał niezwykle perspektywiczny, a zarazem interesujący kierunek, studia europejskie. Ich program nauczania skierowany jest do wszystkich osób o wszechstronnych zainteresowaniach kulturowych, językowych czy politycznych, które chciałyby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Jeżeli ty także należysz do tego grona, to wybierz studia europejskie i przekonaj się że studia mogą być wspaniałą przygodą !
 
Czego nauczysz się podczas studiów europejskich?
Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i złożony charakter studiów, będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów bezpośrednio powiązanych z sytuacją panującą w Europie, wraz z jej poszczególnymi państwami. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle interesujące i rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej na temat kwestii politycznych, gospodarczych cze ekonomicznych obowiązujących w krajach europejskich.
W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz między analitykiem zjawisk i procesów, ekspertem organizacji społecznych czy niemcoznawstwem.
Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że zyskasz wszechstronne wykształcenie i będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie. W ofercie nauczania przewidziano także atrakcyjne wyjazdy terenowe, wymiany studenckie czy staże zawodowe, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wieloaspektową wiedzę oscylującą wokół polityki, gospodarki, ekonomii czy kultury Europy i poszczególnych państw leżących na tym kontynencie. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie rozwijających się branżach.
Po ukończeniu kursu możesz pracować w administracji państwowej, dyplomacji lub ambasadach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm prowadzących współpracę międzynarodową z innymi krajami europejskimi. Równie ciekawą opcją może okazać się zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, nastawionych na promowanie kultury i dorobku tych terenów świata.. Znajomość sytuacji międzynarodowej i języka angielskiego sprawi, że bez problemu znajdziesz pracę także poza granicami naszego kraju, na arenie światowej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek pod uwagę brane są wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA EUROPEJSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku international relations

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Politologia  stopień: (I)  (II)

Ścieżki kształcenia na kierunku politologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA EUROPEJSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA EUROPEJSKIE:

 • znajomość sytuacji politycznej Europy
 • znajomość sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Europy
 • znajomość kultury i tradycji wybranych państw europejskich
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość sytuacji międzynarodowej
 • wiedza z zakresu relacji łączących Polskę z innymi państwami europejskimi
 • znajomość prawa międzynarodowego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA EUROPEJSKIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA EUROPEJSKIE STUDIA I STOPNIA

STUDIA EUROPEJSKIE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA EUROPEJSKIE:

 • instytucje kulturalne
 • media
 • administracja państwowa
 • ambasady
 • dyplomacja
 • branża turystyczna
 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • kontynuacja studiów

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA EUROPEJSKIE

Komentarze (0)