EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

Studia na kierunku europeistyka - integracja europejska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Europeistyka - integracja europejska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku europeistyka - integracja europejska

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Europeistyka - integracja europejska to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku europeistyka - integracja europejska
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku europeistyka - integracja europejska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | europeistyka - integracja europejska - uczelnie >

Opis kierunku

Europeistyka – integracja europejska to studia stworzone z myślą dla miłośników polityki, ekonomii czy nauk społecznych. Studenci w toku kształcenia mogą uzyskać praktyczne wykształcenie, dzięki któremu zostaną przygotowani do pracy w charakterze urzędnika struktur unijnych i krajowych.

 

Specjalności

Współczesne studia europeistyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku europeistyka - integracja europejska: fundusze ue i przedsiębiorczość, praca w instytucjach ue.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku europeistyka - integracja europejska najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, informatyka, historia muzyki, historia sztuki, język grecki i kultura antyczna, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Każdy absolwent tego kierunku uzyska wszechstronne kwalifikacje, umożliwiające aktywny rozwój zawodowy w obszarze spraw europejskich oraz zdobycie umiejętności prowadzenia działalności gospodarczej na rynku europejskim. Studenci w trakcie nauki rozwijają wiedzę z zakresu obecności Unii Europejskiej w międzynarodowych stosunkach politycznych i gospodarczych czy też człowieku i obywatelu jako konstytuujących zróżnicowane struktury społeczno-zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku europeistyka - integracja europejska:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • historia muzyki,
 • historia sztuki,
 • informatyka,
 • język grecki i kultura antyczna,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku europeistyka - integracja europejska?
Jako student tych niezwykle interesujących, a zarazem perspektywicznych studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę i wzbogacić ją o szereg nowych elementów oscylujących tematycznie wokół zagadnień gospodarczych, politycznych i kulturowych powiązanych z krajami europejskimi.
W trakcie pierwszego roku twojej drogi naukowej, dowiesz się więcej na temat historii Polski oraz innych regionów Europy.
Co więcej, zaznajomisz się ze specyfiką polskiego systemu politycznego oraz relacjami politycznymi i gospodarczymi łączącymi nasz kraj z innymi państwami europejskimi. Podczas kursu, kadra akademicka przekaże Ci wiedzę dotyczącą prawa międzynarodowego i jego zastosowania w praktyce.
Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe i uzyskasz wysoki poziom z wybranego przez siebie języka obcego. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu i jednocześnie zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości prawa międzynarodowego
 • znajomości sytuacji politycznej i gospodarczej krajów Unii Europejskiej
 • wiedzy z zakresu relacji łączących Polskę z innymi krajami europejskimi
 • znajomości języka obcego
 • wiedzy z zakresu specyfiki funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw w Europie
 • znajomości polskiego i międzynarodowego rynku pracy
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku europeistyka - integracja europejska?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek europeistyka - integracja europejska jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku Europeistyka - integracja europejska możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i społecznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku europeistyka - integracja europejska będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat polityki, ekonomii i gospodarki państw europejskich. Ponadto dowiesz się więcej o rachunkowości i szeroko pojętych finansach.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze
 • Procesy integracyjne w Europie
 • Rynek wewnętrzny UE

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku europeistyka - integracja europejska będą miały wymiar praktyczny. Jako student nauczysz się zarządzania finansami i funduszami europejskimi. Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane zjawiska i sytuacje gospodarcze i ekonomiczne.

Studenci rozwiną także kompetencje językowe, dzięki czemu zwiększą się ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Europeistyka - integracja europejska to studia, które powstały, jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i nowej rzeczywistości. Współcześnie, współpraca międzynarodowa, wieloaspektowe relacje z innymi państwami europejskimi czy wyjazdy zagraniczne stały się normalnym, codziennym zjawiskiem.
Jako że Polska z roku na rok coraz bardziej otwiera się na rynek europejski, wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w sytuacji politycznej, gospodarczej czy kulturowej wybranych państw europejskich oraz specyfice ich relacji z naszym krajem.
Te niezwykle innowacyjne i perspektywiczne studia umożliwiają wzbogacenie swojej wiedzy o tego typu elementy oraz zdobycie szansy na atrakcyjną i rozwijającą prace, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą o wielopłaszczyznowych zainteresowaniach i sprecyzowanych planach zawodowych, to weź udział w rekrutacji.
 
5. Gdzie studiować Europeistykę - integrację europejską

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Europeistyka - integracja europejska:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Europeistyka - integracja europejska trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku europeistyka - integracja europejska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na tym niezwykle perspektywicznym i innowacyjnym kierunku będziesz miał wszechstronne i wielopłaszczyznowe wykształcenie oraz gruntowną wiedzę z zakresu znajomości gospodarki, polityki i ogólnej sytuacji państw europejskich oraz relacji łączących je z Polską.
Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się i przyszłościowych branżach.

Jako absolwent będziesz przygotowany do podjęcia pracy w firmach prowadzących współpracę międzynarodową. Ponadto idealnie odnajdziesz się jako pracownik instytucji i organizacji międzynarodowych oraz placówek dyplomatycznych.

Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z instytucjami kultury, zajmującymi się promowaniem dorobku wybranych państw europejskich.

Doskonała znajomość wybranego języka obcego oraz sytuacji międzynarodowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Europeistyka - integracja europejska znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:

 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • instytucje i organizacje międzynarodowe
 • administracja publiczna
 • dyplomacja
 • instytucje kultury
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka - integracja europejska studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Europeistyka - integracja europejska studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku europeistyka - integracja europejska

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)