EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Europeistyka - integracja europejska to studia, które powstały, jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i nowej rzeczywistości. Współcześnie, współpraca międzynarodowa, wieloaspektowe relacje z innymi państwami europejskimi czy wyjazdy zagraniczne stały się normalnym, codziennym zjawiskiem.
Jako że Polska z roku na rok coraz bardziej otwiera się na rynek europejski, wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w sytuacji politycznej, gospodarczej czy kulturowej wybranych państw europejskich oraz specyfice ich relacji z naszym krajem. Te niezwykle innowacyjne i perspektywiczne studia umożliwiają wzbogacenie swojej wiedzy o tego typu elementy oraz zdobycie szansy na atrakcyjną i rozwijającą prace, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą o wielopłaszczyznowych zainteresowaniach i sprecyzowanych planach zawodowych, to weź udział w rekrutacji.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku europeistyka - integracja europejska?
Jako student tych niezwykle interesujących, a zarazem perspektywicznych studiów będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę i wzbogacić ją o szereg nowych elementów oscylujących tematycznie wokół zagadnień gospodarczych, politycznych i kulturowych powiązanych z krajami europejskimi.
W trakcie pierwszego roku twojej drogi naukowej, dowiesz się więcej na temat historii Polski oraz innych regionów Europy. Co więcej, zaznajomisz się ze specyfiką polskiego systemu politycznego oraz relacjami politycznymi i gospodarczymi łączącymi nasz kraj z innymi państwami europejskimi. Podczas kursu, kadra akademicka przekaże Ci wiedzę dotyczącą prawa międzynarodowego i jego zastosowania w praktyce.
Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe i uzyskasz wysoki poziom z wybranego przez siebie języka obcego. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu i jednocześnie zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na tym niezwykle perspektywicznym i innowacyjnym kierunku będziesz miał wszechstronne i wielopłaszczyznowe wykształcenie oraz gruntowną wiedzę z zakresu znajomości gospodarki, polityki i ogólnej sytuacji państw europejskich oraz relacji łączących je z Polską. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się i przyszłościowych branżach.
Jako absolwent będziesz przygotowany do podjęcia pracy w firmach prowadzących współpracę międzynarodową. Ponadto idealnie odnajdziesz się jako pracownik instytucji i organizacji międzynarodowych oraz placówek dyplomatycznych. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z instytucjami kultury, zajmującymi się promowaniem dorobku wybranych państw europejskich. Doskonała znajomość wybranego języka obcego oraz sytuacji międzynarodowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych niezwykle przyszłościowych studiów powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku europeistyka - integracja europejska

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA:

 • znajomość prawa międzynarodowego
 • znajomość sytuacji politycznej i gospodarczej krajów Unii Europejskiej
 • wiedza z zakresu relacji łączących Polskę z innymi krajami europejskimi
 • znajomość języka obcego
 • wiedza z zakresu specyfiki funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw w Europie
 • znajomość polskiego i międzynarodowego rynku pracy
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA:

 • firmy prowadzące współpracę międzynarodową
 • instytucje i organizacje międzynarodowe
 • administracja publiczna
 • dyplomacja
 • instytucje kultury
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA - INTEGRACJA EUROPEJSKA

Komentarze (0)