Analityka społeczna i konsulting cyfrowy
Zielona Góra
POKAŻ
Studia na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | analityka społeczna i konsulting cyfrowy - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na tym kierunku łączą w sobie elementy nauk społecznych, analizy danych i technologii cyfrowych. Celem studiów jest przygotowanie studentów do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku cyfrowym, gdzie umiejętności analityczne i zrozumienie procesów społecznych mają duże znaczenie. Kierunek ten kładzie nacisk na analizę danych, projektowanie strategii cyfrowych i konsulting w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Studenci uczą się, jak stosować narzędzia, takie jak Python, R czy Excel do analizy danych. Poznają też różne techniki prowadzenia badań społecznych, projektowania ankiet czy analizowania wyników.
Praca po studiach
Absolwenci mogą pracować jako analitycy danych, konsultanci do spraw transformacji cyfrowej czy w zespołach zajmujących się badaniami społecznymi i technologicznymi. Kierunek otwiera drzwi do pracy w branżach, takich jak marketing, IT czy NGO. Zadaniem absolwentów w pracy będzie np. analizowanie zachowań społecznych w środowisku cyfrowym, interpretowanie wyników badań ankietowych.
Rekrutacja na studia na tym kierunku uwzględnia wyniki uzyskane na maturze z języka polskiego, języka obcego oraz dowolnego przedmiotu.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Kierunki studiów obejmujące tę tematykę zostały zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć teoretyczne podstawy nauk społecznych z praktycznymi umiejętnościami z zakresu analizy danych i technologii cyfrowych. Studenci poznają podstawy socjologii, psychologii społecznej, ekonomii oraz teorii komunikacji, co pozwala im lepiej zrozumieć zachowania społeczne.
Uczestnicy uczą się też, jak doradzać firmom w zakresie wdrażania nowych technologii i dopasowywania działalności do środowiska cyfrowego. Poza tym studenci uczą się analizować dane pochodzące z internetu, mediów społecznościowych itd. Ważnym elementem programu jest też nauka metodologii badawczej. Uczestnicy projektują własne badania, przeprowadzają ankiety i analizują dane.
W programie ujęto też przedmioty związane z socjologią, psychologią społeczną i ekonomią, które pomagają zrozumieć kontekst społeczny i kulturowy w pracy analityka danych. W trakcie ćwiczeń studenci uczą się pracy z narzędziami analitycznymi, analizują zbiory danych.
Studia na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Absolwenci potrafią pracować z dużymi zbiorami danych, przetwarzać je i analizować. Korzystają z narzędzi do analizowania danych, np. Tableau, Excel. Analizują dane nienumeryczne, takie jak teksty, wywiady czy opinie.
Doradzają firmom i organizacjom w zakresie wdrażania technologii cyfrowych, optymalizacji procesów biznesowych i adaptacji do zmieniającego się środowiska technologicznego. Zarządzają projektami transformacji cyfrowej, w tym planują, wdrażają i monitorują postępami projektów.
Monitorują, analizują i raportują wyniki kampanii w mediach społecznościowych, a także identyfikują trendy i zachowania użytkowników. Rozumieją też zasady mechanizmów reklamy cyfrowej.
Studia na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy trwają 3 lata (studia licencjackie).
Absolwenci mogą pracować w roli analityków danych społecznych, którzy analizują zachowania w środowisku cyfrowym, interpretują dane z badań ankietowych, analizują trendy mediach społecznościowych. Jako konsultanci do spraw transformacji cyfrowej zajmą się z kolei doradzaniem, jak wdrażać technologie cyfrowe w celu optymalizacji procesów.
Odnajdą się też w roli specjalistów do spraw strategii cyfrowych, którzy tworzą strategie opierające się na analizie danych. Mogą pracować nad kampaniami marketingowymi, usprawnieniami działań e-commerce czy planowaniem strategii obecności w mediach społecznościowych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analityka społeczna i konsulting cyfrowy
Absolwenci są przygotowani do pracy w dynamicznie rozwijającym się rynku pracy, szczególnie w obszarach, gdzie analiza danych i technologie cyfrowe odgrywają kluczową rolę.
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Miasta, które oferują studia na kierunku Analityka społeczna i konsulting cyfrowy
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia