STUDIA BLISKOWSCHODNIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji, otwierania się na zagraniczne rynki pracę oraz wzmożoną współpracę gospodarczą wzrasta zapot W dobie globalizacji, otwierania się na zagraniczne rynki pracę oraz wzmożoną współpracę gospodarczą wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu znajomości innych kultur i biegłej komunikacji w obcych językach.

Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać stabilny i perspektywiczny zawód i możliwość rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Ciekawym wyborem dla ludzi o szerokich i niebanalnych zainteresowaniach są studia bliskowschodnie, które realizują tematy związane z kulturą, językiem, systemem politycznym i historią Azji oraz Afryki Północnej. Jeżeli więc jesteś osobą o umyśle humanistycznym i chciałbyś związać z tym swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na ten kierunek i przekonaj się, że studia mogą być pasjonującą i niezwykle rozwijającą przygodą. rzebowanie na specjalistów z zakresu znajomości innych kultur i biegłej komunikacji w obcych językach.

Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać stabilny i perspektywiczny zawód i możliwość rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Ciekawym wyborem dla ludzi o szerokich i niebanalnych zainteresowaniach są studia bliskowschodnie, które realizują tematy związane z kulturą, językiem, systemem politycznym i historią Azji oraz Afryki Północnej. Jeżeli więc jesteś osobą o umyśle humanistycznym i chciałbyś związać z tym swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na ten kierunek i przekonaj się, że studia mogą być pasjonującą i niezwykle rozwijającą przygodą.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia bliskowschodnie?

 

 

Jako że studia bliskowschodnie cechuje niezwykła interdyscyplinarność i bogaty program nauczania będziesz miał szansę ugruntować swoją dotychczasową wiedzę i zyskać nowe, cenne umiejętności praktyczne i cenne kwalifikacje zawodowe. Jako student dowiesz się więcej na temat kultury, systemów politycznych i gospodarczych funkcjonujących w Afryce Północnej i Azji Południowo-Zachodniej.

Zaznajomisz się także ze specyfiką kultury muzułmańskiej, islamu i judaizmu oraz zrozumiesz jak religia wpływa na całokształt społeczeństwa i funkcjonowania dzisiejszego świata. Ponadto, skupisz się na kwestiach kulturowych, takich jak literatura, sztuka i kinematografia Bliskiego Wschodu.

Podczas kursu będziesz miał okazję dogłębnie poznać jeden z wybranych języków orientalnych: arabski lub hebrajski. W programie studiów przewidziano także zajęcia fakultatywne, dzięki którym będziesz mógł wzbogacić swoją wiedzę i rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent studiów bliskowschodnich zyskasz wiedzę kulturoznawcza i językoznawczą, kompetencje praktyczne i cenne kwalifikacje zawodowe, dzięki którym bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną z twoim wykształceniem. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zatrudnienia w różnorodnych instytucjach kultury, takich jak muzea, galerie sztuki lub teatry.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik środków masowego przekazu i specjalistycznych wydawnictw, zajmujących się promowaniem kultury Wschodu. Doskonała znajomość przynajmniej jednego języka orientalnego oraz angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dzięki temu będziesz mógł zawodowo związać się z zagranicznymi korporacjami i przedsiębiorstwami lub rozpocząć działalność tłumaczeniową, w biurach translatorskich lub jako samodzielny pracownik. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, Wos-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA BLISKOWSCHODNIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA BLISKOWSCHODNIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA BLISKOWSCHODNIE:

 • znajomość kultury Bliskiego Wschodu
 • znajomość literatury Bliskiego Wschodu
 • znajomość systemów politycznych i gospodarczych Bliskiego Wschodu
 • znajomość minimum jednego języka orientalnego
 • znajomość języka angielskiego
 • wiedza z zakresu stosunków międzynarodowych
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA BLISKOWSCHODNIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA BLISKOWSCHODNIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU STUDIA BLISKOWSCHODNIE:

 • ambasady
 • instytucje kultury
 • wydawnictwa
 • środki masowego przekazu
 • biura tłumaczeniowe
 • branża turystyczna
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA BLISKOWSCHODNIE

Komentarze (0)