EDYTORSTWO TEKSTÓW LITERACKICH I UŻYTKOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

EDYTORSTWO TEKSTÓW LITERACKICH I UŻYTKOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe

Umiejętność edytowanie tekstów literackich to sztuka, która wymaga przyswojenia odpowiedniej wiedzy i zdobycia umiejętności z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa. Dla osób chcących związać swoją przyszłość z zawodem redaktora powstały studia podyplomowe na kierunku edytorstwo tekstów literackich i użytkowych.

Studia na kierunku edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe rozpocznie się 5 maja 2022 r. i potrwa do 14 września 2022 r. | edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | edytorstwo tekstów literackich i użytkowych - studia podyplomowe - uczelnie >

Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnych edytorów, korektorów i redaktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje. W tym celu studenci nauczą się analizy i technicznego opracowywania tekstu. Ponadto poznają zasady składu tekstu za pomocą specjalnych programów edytorskich oraz zdobędą umiejętność redagowania publikacji edukacyjnych i tekstów użytkowych.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi. Studenci będą uczęszczać na zajęcia z zakresu krytyki literackiej, typografii, podstaw edytorstwa oraz komputerowego składu tekstu. Dzięki praktycznemu wymiarowi zajęć,skupią się nie tylko na doskonaleniu swojej wiedzy, ale także podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDYTORSTWO TEKSTÓW LITERACKICH I UŻYTKOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia