BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet Szczeciński

   Uniwersytet Szczeciński

   Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych specjalności innych niż bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę i umiejętności i wykonywać w przyszłości zawód bibliotekarza.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć ukończone studia co najmniej I stopnia. Przeważnie nie jest wymagana wiedza ani doświadczanie, a ze względu na podstawowy charakter studiów kierunek nie jest zalecany osobom wykształconym w tej dziedzinie. Nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. W grupach przeważnie obowiązują limity miejsc, dlatego warto wcześniej sprawdzić harmonogramem rekrutacji.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

   Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w ćwiczeniach odpowiedzialnych za rozwój umiejętności praktycznych oraz wykładach, w których trakcie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz doświadczonych specjalistów np. pracowników bibliotek naukowych. Postępy w nauce mogą być sprawdzane poprzez zaliczenia poszczególnych przedmiotów. Program kierunku może być na bieżąco dostosowywany do potrzeb rynku i tworzony we współpracy z praktykami w dziedzinie bibliotekoznawstwa. Warto zaznaczyć, że studia nie przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela bibliotekarza.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zyskują wiedzę niezbędną do prowadzenia bibliotek. Mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem specjalistów na co dzień zajmującymi się tą dziedziną nauki. Słuchacze mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi systemami biblioteczno-informacyjnymi wykorzystywanymi w różnych placówkach bibliotecznych m.in. naukowych. Mogą także nauczyć się katalogować zbiory w sposób tradycyjny, bez użycia specjalistycznych programów. Często mają także opcję zapoznania się z elektronicznymi metodami ewidencji. W programie mogą być również poruszone kwestie związane z dostępem do e-źródeł. Studenci poznają techniki wyszukiwania wśród zbiorów i stworzonych katalogów, przydatne w codziennej pracy bibliotekarza.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

   Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

   Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna przygotowuje absolwentów do pracy w zawodzie bibliotekarza. Osoby, które ukończyły studia, mogą szukać pracy w różnych typach bibliotek m.in. naukowych. W zależności od wielkości placówki mogą zajmować samodzielne stanowiska lub być częścią zespołów odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizacji. Mogą także spróbować sił w prowadzeniu biblioteki.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna to m.in.:

   • bibliotekarz

    

   Zobacz inne kierunki humanistyczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)