BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa – specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych specjalności innych niż bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę i umiejętności i wykonywać w przyszłości zawód bibliotekarza.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć ukończone studia co najmniej I stopnia. Przeważnie nie jest wymagana wiedza ani doświadczanie, a ze względu na podstawowy charakter studiów kierunek nie jest zalecany osobom wykształconym w tej dziedzinie. Nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. W grupach przeważnie obowiązują limity miejsc, dlatego warto wcześniej sprawdzić harmonogramem rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność dla nauczycieli realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w ćwiczeniach odpowiedzialnych za rozwój umiejętności praktycznych oraz wykładach, w których trakcie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz doświadczonych specjalistów np. pracowników bibliotek naukowych. Postępy w nauce mogą być sprawdzane poprzez zaliczenia poszczególnych przedmiotów. Program kierunku może być na bieżąco dostosowywany do potrzeb rynku i tworzony we współpracy z praktykami w dziedzinie bibliotekoznawstwa. Warto zaznaczyć, że studia nie przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela bibliotekarza.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna zyskują wiedzę niezbędną do prowadzenia bibliotek. Mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem specjalistów na co dzień zajmującymi się tą dziedziną nauki. Słuchacze mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi systemami biblioteczno-informacyjnymi wykorzystywanymi w różnych placówkach bibliotecznych m.in. naukowych. Mogą także nauczyć się katalogować zbiory w sposób tradycyjny, bez użycia specjalistycznych programów. Często mają także opcję zapoznania się z elektronicznymi metodami ewidencji. W programie mogą być również poruszone kwestie związane z dostępem do e-źródeł. Studenci poznają techniki wyszukiwania wśród zbiorów i stworzonych katalogów, przydatne w codziennej pracy bibliotekarza.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA - SPECJALNOŚĆ OGÓLNOBIBLIOTECZNA?

Kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna przygotowuje absolwentów do pracy w zawodzie bibliotekarza. Osoby, które ukończyły studia, mogą szukać pracy w różnych typach bibliotek m.in. naukowych. W zależności od wielkości placówki mogą zajmować samodzielne stanowiska lub być częścią zespołów odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizacji. Mogą także spróbować sił w prowadzeniu biblioteki.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa - specjalność ogólnobiblioteczna to m.in.:

  • bibliotekarz

 

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
  • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
  • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu